Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az, hogy baba mellett zuhanyoz...

Az, hogy baba mellett zuhanyozni sincs idő, az ugye csak költői túlzás? Vagy szó szerint kell érteni?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, nem is ítélkezem, csak kíváncsi vagyok.

Én azt gondolom, hogy ha máskor nem, amikor apuka hazaér akkor van anyukának 10 perce zuhanyozni.


Veletek hogy volt?


2013. okt. 11. 18:01
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
66%
De én nem értem hogy akadályoz a gyerek... Nem fog belehalni, hogyha 5 percig sír, amíg fürdötök. Inkább, mint hogy 3 napig büdös legyen az ember. Ha meg attól féltek, hogy valami baja lesz, akkor be lehet vinni a fürdőszobába is. Persze ha már szaladgál, akkor talán nehezebb.
2013. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
58%
Nem az időhiány a gond, hanem a fáradtság. Örüljetek annak, hogy olyan jó babátok van, hogy nem éreztetek még olyan szintű fáradtságot, hogy nem volt erőtök zuhanyozni, csak beestetek az ágyba. Persze 3 napon át ez sem tarthat.
2013. okt. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 Jégtánc ***** válasza:
58%
Szerintem túlzás.3 perc alatt simán le lehet zuhanyozni.
2013. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
60%
Jaj de bírom mikor olyan anyukák írnak akiknek szuper nyugodt babáik vannak! Majd ha a helyünkbe lesztek és átéled azt hogy van egy olyan alvászavaros gyermeked aki 11 elött nem alszik el,minden órában 5x felkel,ettől már nyúzott vagy egész nap..fél évig nappal is csak karban van el a babád,meg sokszor nyűgösködik..na és ezt még sorolhatnám..És nem kérek kioktatást hogy azért ilyen a gyermekem mert..de a legszebb mégis az hogy az örökmozgó gyermekemet 10 nyugi babára sem cserélném el!! Csak nem bírom mikor olyanok ítélkeznek akiknek fele annyi gondjuk van mint nekünk! És ha mi véletlen 1 napot nem zuhanyzunkhúú hát az aztán mekkora bűn?! Szomorú hogy a te párod nem nyúlna hozzád :-) Kedves kérdező ezt csak akkor tudod meg ha már meglesz a babád,és ha nyugis baba lesz akkor túlzás!
2013. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem igen, túlzás.

Nehogy már ne legyen 3 perce valakinek arra, hogy gyorsan lezuhanyozzon... Gyermekágyas időszakban biztos kulturált lehet...

Az én lányom is volt kicsi, sírós, nyűgös, csak karban alszik el baba, de mégis megoldottam. Reggel felkelt, evett, tiszta pelus, ki a fürdőbe, 3-5 percet kibírt még ha nyűglődött is.

2013. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
40%
babafüggö. Az én kicsim hasfàjos volt sokàig és nagyon anyàs, csak ha pàrom hazajött, tudtam kicsit kikapcsolni, szerencsére éjszaka nem volt gond, gyorsan elkezdte àtaludni az éjszakàkat a dràga:) Most pedig nyugodt babo, gond nélkül le lehet foglalni, neki egy cumi elég a boldogsàghoz:) Persze nem csak azt kap:)
2013. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
79%
En megtanultam kb 1 perc alatt lezuhanyozni :)) Egyebkent amig nem maszott nagyon, pihenoszekben vagy jarokaban megtanulta, hogy megvarjon, amiota mar totyog, addig bent van velem a furdoben es jatszik a kad mellett vagy azon rohog, hogy bohockodok neki turbotusolas kozben. Ennyi, ezt szokta meg, ez van!
2013. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
70%
Ja es meg valami, ha nyugos, hisztis, akarmi, akkor vagy amikor alszik, vagy kora reggel, amikor meg apa itthon van vagy miutan apa hazajott, intezem.
2013. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
64%
Na sok mosdatlan anyuka...jol lepontoztak minket a bezzeganyak vagy a meg gyermektelenek....mindenesetre nevtelenek!
2013. okt. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
77%

Kettes válaszadó vagyok.

Látom itt nagyon elment "mosdás irányba" a kérdés.

Szerintem ezt a kérdést nem csak szó szerint lehet értelmezni, hogy most akkor konkrétan mikor mosdik az anyuka, hanem átvitt értelemben, "zuhanyozni sincs idő", vagyis semmire nincs idő, magamra nincs idő. Ha így vesszük, akkor azért az első pár hét biztosan nehéz, mert épp a zuhanyzásra mindenki szakít időt, hiszen az alap higiénia, és ha délelőtt 11-ig nem jut rá idő, attól azért még 11-kor én is lezuhanyoztam, de ha tovább nézünk, hogy mire lenne igényem, akkor azért sok mindenről le kellett mondani, illetve tényleg már nem érdekelt, hogy epilálva van-e a lábam vagy nincs, illetve hogy nem sminkeltem, vagy éppen kinek mire van igénye. És nyilván egyszerűbb azoknak a nőknek ilyenkor, aki alapból nem töltöttek a szépségápolásukkal olyan sok időt (és ez nem egyenlő az alapvető higiéniával, mosdás hiányával!).


Ha meg konkrétan értelmezem, akkor épp az újszülött mellett könnyebb bármit megcsinálni, mert 2 percet tényleg sírhat, de ha most a legkisebb 16 hónapospommal vagyok otthon egyedül (nagyok oviban), akkor bizony a két perc zuhanyzás életveszélyes lehet, mert felmászik az asztal tetejére, megszerzi az ollót vagy a mobiltelefonomat, vagy bedugdos valamit a kenyérpirítóba, vagy bemászik a mosógépbe és még sorolhatnám hogy mi mindent megcsinál másodperc tört része alatt, ami veszélyes, vagy csak egyszerűen nem szeretném. (Az első két gyerekemnek nem voltak ilyen ötletei, de neki vannak. Nem egyformák a gyerekeke ebben sem.)

2013. okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!