Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a macskával?

Mit tegyek a macskával?

Figyelt kérdés
Kicsi lányom 3 hónapos, a macskánk 4 éves. Eddig nem volt probléma, vagyis nem éreztük át a helyzetet. Megszületett a pici, folyamatosan figyelünk rá, hogy este (amikor mi is alszunk) ne legyenek egy helyiségben. De ez hatalmas problémát jelent. A macska kapar, nyávog. Eddig is hullott a szőre valamennyire, de most valahogy az anyai ösztöneimet idegesíti, pedig kefélem. Számtalan apróbb gond van vele, amit most a pici mellett nem tudok, vagy nem akarok elviselni :( Szeretném elajándékozni, de senkinek nem kell, mert bár gyönyörű, de a tartása drága mert válogat és nem mindig viseli el a simogatást. Igazi öntörvényű macska. Akinek macskája van, hogyan viseli ezeket, hogyan oldja meg a külön tartását egy lakásban? Nagyon sajnálom mind emellett a cicát, de nem bírom tovább és senkinek nem kell. Utcára nem tehetek ki egy szobacicát, aki az erkélyre nem mert kimenni....ötletek?

2013. okt. 14. 13:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
A válaszodból ítélve és a feltett kérdésből, nem nehéz kitalálni, kinek vannak kissé pszichopata vonásai :) és kinek van fogalma a felelős állattartásról. Szomorú, hogy megfordult a fejedben a lepasszolás igazi indok nélkül......
2013. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Gondolom érdekel mindenkit a fejlemény. Mivel az életünket 4 éve úgy alakítottuk, hogy macskánk van, ennek megfelelően választottuk ki a kanapé huzatját ( macskakaparás biztos + 100.000.- ) , nem is bántotta :) Szabadon járt-kelt, mint egy szfinx a 90 nm-es lakásban. Csodálatos élete volt. Van egy nagy fiam aki játszott vele, persze mi is simogattuk, keféltük. Olcsó Whiskast sohasem ette meg, vagy a sebat vagy az előre csomagolt sonkát kapta, de abból a tescos is jó volt neki. Szépen éltünk valóban. Nem volt mindig kedves. Hihetetlenül önző és öntelt volt, de szerettük. Jött egy baba. Sűrűn elnézést kérek miatta, hogy megtartottam. Nem terveztük az életünk, különben is 4 embernek kicsi már a 3 szoba, de jött, hát jöjjön! Terhesen semmi gond nem volt. Megszületett a pici lánykám. A macskát ugye be kell zárni, vagyis el kell zárni valahová, mert egy 7 kg-s macska nem fekhet rá az ujszülöttre. 3 hónapja pokol az életünk! Szétkaparta az ajtót (ok, lehet másikat venni) , lekaparta a dísztapétát ( biztosan lehet újra tapétázni is), összeszarja rendszeresen a helyiséget....persze lehet takarítani is! Plusz számtalan más probléma...A fiam a tanulás mellett ezer százalékon azon van, hogy a macskával foglalkozzon. Arcon lett karmolva, mégsem vertük el a macskát. KIFIZETNÉK egy állat pszichiátert, de nincs, kerestem! Én nem érek rá foglalkozni a Joda-val, csak keveset. A férjem külföldön dolgozik. Ha bezárom a macskát (ami már kínzás) órákig kapar, nyávog. A picivel nemigen lehet egy helységben tartani, csak ha az ébren van, de akkor feltűnően méregeti a picit (erőviszonyokat) és félek, hogy bosszúból megkapja. Még nem bántottuk. Volt, hogy a vállamon az újszülöttel súroltam a szétkent szart. Sírtam. Így arra a döntésre jutottunk, hogy elajándékozzuk. Egy ilyen drága cicát ingyen. De senkinek nem kellett. A doki mondta, hogy csak jómódú, eszméletlen türelmes 1 emberke fogadja örökbe, ahol úgy lehet az élete része, mint nálunk. De jó eséllyel ki fogják tenni, mert olyan speciális élete volt eddig, amit ilyen önző macskának egyedülállók nemigen. Igen, szegény Joda megbolondult, féltékeny...eszméletlenül sajnálom, de már nagyon haragszom is rá. Több százezres kár és az idegrendszerem. Persze az övé is :( A férjem mondta, kérdezzem meg itt, hátha utolsó mentsvárként valami jó ötlet születik. OK, szar anya vagyok, rossz gazda. De ötlet???? Mert költözni sem holnap fogunk, hanem minimum pár hónap. Napi harcokat vívok. Rossz anya vagyok? ...igen, mert nem tudok 100%ban a picikémmel lenni. Tegnap ismét takarítanom kellett, amikor látta a férjem, hogy a gyermeke nyűglődik, de én nem nyugtatom, hanem az ázott parkettát takarítom azt mondta elég volt! Este sokat beszélgettünk rólatok, ki-mit írt. Már nem is érdekel....utolsó kérdésem ( utolsó esély) ide TUD VALAKI EGY MACSKA PSZICHIÁTERT?
2013. okt. 16. 06:48
 13/25 A kérdező kommentje:
...és valaki mesélje el nekem a felelős állattartást, hogyan gyakoroljam...köszönöm!
2013. okt. 16. 06:50
 14/25 anonim ***** válasza:
Nekem sziámim volt, hát az a macska minden csak nem kezes bárány, mondhatni inkább tigris, mint macska. Méregette a fiamat, de soha nem zártam külön, mondjuk velünk alszik egy szobában a fiam, a macska a lábamnál, amíg itt volt nem volt probléma. Meg kellene próbálnod összeszoktatni őket, nem kell szeressék egymást csak viseljék el. Ezeket bosszúból csinálja, felelős állattartó nem attól leszel, hogy kinyalod a hátsóját, hanem amikor probléma van, az állatot is szem előtt tartva oldod meg a problémát. Az én macskám azóta nehezen visel el, nem bánt, de állandóan morog, ha simogatom, mióta anyuméknál van az ekcéma miatt....
2013. okt. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

1. Felesleges megsértődnöd, gyerekes is és attól nem leszel előrébb.

2. Nem macska pszichológus kell ide, csak bele kellene gondolni, hogy ez a macska idáig a ház ura volt az életetekben, erre Te egyik pillanatról bezárod. Mégis mit vártál, hogyan fog reagálni? Nem elzárni kell, hanem összeszoktatni a babával. Persze ez idő, odafigyelés, türelem.

A felelős állattartásba pedig az is beletartozik, hogy nem hagyom az állatot a fejemre nőni, egyértelművé teszem, hogy ki az úr a házban (nem a macska normális esetben) valamint az is, hogy ha már elszúrtam, akkor próbálom úgy megoldani, hogy ne a macska elküldése legyen a vége.

2013. okt. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
"egyik pillanatról a másikra" akart lenni.
2013. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
ok,ok...nappal könnyebb. De éjjel nem lehet nem kizárni! Mi van,ha ráfekszik a picire. Nem 1 baba halt már meg cica miatt. Ok, hagytam a fejemre nőni. Igaz! Persze,hogy szokja nappal. Szagláztatom a picit, megsimította a kezével. Igazából a macska a bezárástól gőzölt be. De ezen az egyen nem lehet változtatni, éjjel, amikor alszom, egyszerűen nem lehetnek egy légtérbe. Ne mondja senki, hogy a macska érdekében kockáztassam a gyerek életét! Nem vagyok besértődve, még mindig az ötleteket várom...teszek a macskáért! Vártam, hogy leírjátok, hogy ti hogyan csináltátok az elzárást. Minden fórumon azt írják, külön szoba, amíg a gyerek pici és ráfekhet. Ok, külön szoba, de hogyan? Ez nem kutya, aki értelmes és téged tart gazdájának. Ez macska. Macskások véleményét várom, olyanét, aki tudja milyen egy macska.
2013. okt. 16. 10:15
 18/25 anonim ***** válasza:
69%
Soha, még a kiságyába sem ment be a sziámim, tudja, hogy hol a helye a rangsorban, ha kell erélyesebben, akár seggre pacsival kell elmagyarázni, hogy az tiltott terület, nem hülye, ne aggódj. Azért nem értem....ha a gyerek éjjel a szobájában alszik, akkor becsukod az ajtót vagy résre úgy, hogy a macska ne menjen be, tehát máshol mászkálhat, nem? Nappal meg a gyerekkel vagy, látod mit csinál a macskád.....nem hagyod ott a gyerekedet sehol egyedül....akkor miért kell bezárni a macskát? Valami bűzlik.....te hogy éreznéd magad bezárva? Ahogy íród, rendben tartott benti cica, ha aggódsz, oltasd be, tuti kevesebb bacit szed össze tőle, mint a vendégektől.....hát, az meg, hogy nem szobatiszta, a te hibád.
2013. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
84%
Még annyi, a macska igenis tudja, ki a gazdája, csak hagyod neki, hogy palira vegyen és ezt ki is használja, lenéz téged, mert hagytad neki.
2013. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
milyen fajta? melyik megye?
2013. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!