Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a macskával?

Mit tegyek a macskával?

Figyelt kérdés
Kicsi lányom 3 hónapos, a macskánk 4 éves. Eddig nem volt probléma, vagyis nem éreztük át a helyzetet. Megszületett a pici, folyamatosan figyelünk rá, hogy este (amikor mi is alszunk) ne legyenek egy helyiségben. De ez hatalmas problémát jelent. A macska kapar, nyávog. Eddig is hullott a szőre valamennyire, de most valahogy az anyai ösztöneimet idegesíti, pedig kefélem. Számtalan apróbb gond van vele, amit most a pici mellett nem tudok, vagy nem akarok elviselni :( Szeretném elajándékozni, de senkinek nem kell, mert bár gyönyörű, de a tartása drága mert válogat és nem mindig viseli el a simogatást. Igazi öntörvényű macska. Akinek macskája van, hogyan viseli ezeket, hogyan oldja meg a külön tartását egy lakásban? Nagyon sajnálom mind emellett a cicát, de nem bírom tovább és senkinek nem kell. Utcára nem tehetek ki egy szobacicát, aki az erkélyre nem mert kimenni....ötletek?

2013. okt. 14. 13:32
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

-milyen anya vagy te

-pszichopata vagy

-rossz gazda vagy

Most komoly? Ez segítség?

Írjátok, hogy miért hagytam a fejemre nőni...erre írja a 6-os, hogy maximálisan kielégíti a kutyája -gyereke igényeit. Ha én ezt tettem 4 évig, akkor szemét voltam :) Ne zárjam be. Éjszakára muszáj! Mivel nem egy haláleset volt. De, ha benne lennék a híradóban, hogy nem zártam be a macskát, éjjel a gyerekre feküdt és meghalt, akkor meglincselnétek, mint szar anyát.... :) A 15-ös szerint gyerekes vagyok....ezt nem értem. Biztos mert gyerekes vagyok. A 18as szerint seggre pacsi...ha ezt írnám, azt mondanátok verem a macskám, tehát én vagyok az állat. Nem nem adok seggre pacsit sem neki, sem a gyerekeimnek. Nem szobatiszta..hát hogyne lenne az ( sőt kényesen az volt, 2 pisi már nem ment ugyanabba az alomba)! De mivel éjjel bezárom, a viselkedése ez irányba változott meg! Nem vagyok jó macska pszichiáter, tehát nem tudom, hogyan kell NEVELNI a macskát. Ez nem gyerek. Uram Isten miket kaptam itt, csak azért, mert SEGÍTSÉGET kértem. Őrület! Ha csendben valaki kidobja az állatát az utcára, az nem kap ennyi negatívumot. Aki veri-éhezteti a gyerekét, annak nem mondják ennyien, hogy rossz anya. Csak ülök és nézek ki a fejemből, hogy egy segítséget (tanácsot, ötletet, támogatást, bíztatást) váró ember azt kapja meg, amit én. Itt, ezen a fórumon rengetegen írnak abortuszról, gyermeknevelésről...meg sem kérdezem, hogy milyen tanácsokat adtok. Rettenetes belefásult emberek! Az nem tanács, hogy ne legyen több állatod! Nem is lesz!!!! De most van és ezt szeretném megoldani! Azt hiszem rossz fórumot találtam, itt mégsem a segítségről szól a dolog :( Tisztelet a kivételnek. Szomorú , belefásult emberek, akik név nélkül itt élik ki a feszültséget, és szidnak-szidnak...Nem válaszolt a többség a kérdésemre, nem kaptam a többségtől tanácsot, csak negatív kérdést (miért kellett nekem macska, amikor tudtam, hogy lesz gyerekem?) Örülök, hogy tökéletes életetek van! Boldog anyák, gazdák vagytok, akik csodálatosan nevelitek a gyermekeiteket és maximálisan gondozzátok az állataitokat. Én vagyok az egyetlen, aki nem. Szemét ember vagyok. Köszönöm a megerősítést! Nem jövök ide többet, semmi értelme. Én jó anya vagyok! Tudom, érzem, mondják. Nem egy névtelen ember fog ennek ellenkezőjéről meggyőzni! Mindent megadok a gyermekeimnek mind anyagilag, mind erkölcsileg. Nagyon engedékeny gazda voltam - sajnos. Nem szeretem látni a cica szenvedését, aki nem tudja elfogadni ezt a helyzetet. Sohasem tenném utcára, és otthonba sem. Próbálok még időt szakítani a nevelésére, változtatására. Időm nem sok már, a férjem türelme véges. A becsmérlő hozzászólásotok sem segített a helyzeten és hülye voltam, hogy megmutattam neki :( Köszönöm a bíztatást,azt, hogy erőt és türelmet kívántatok a pici mellett egy cicához. Türelmet és egészséget kívánok nektek a jövőben és azt, hogy sohase kerüljetek hasonló helyzetbe! A döntés a férjemé lesz :( :( :( Sziasztok

2013. okt. 16. 13:22
 22/25 A kérdező kommentje:
Oroszkék, ivartalanított, csodálatos 7 kg-s cicafiú.
2013. okt. 16. 13:23
 23/25 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de egyértelmű, hogy sajnáltatod magad ebben a helyzetben, ahelyett, hogy kezedbe vennéd az irányítást, döntenél és ha a macska mellett, akkor nevelnéd és megoldást találnál. Arra persze nem válaszoltál, amit kérdeztem a bezárással kapcsolatban.....és mivel képtelen vagy felelős döntést hozni, a férjedre hárítod ezt....még egyszer: éjjel ha külön alszik a gyerkőc, hogy kerülne oda a macska? Ha veletek egy szobában, akkor meg onnan kellene kizárni éjjelre.....nálunk nem volt elzárva a macska soha nem ment 1 méternél közelebb, mert annál sznobabb egy sziámi is, hogy lealacsonyodjon egy gyerekhez.
2013. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 JnéHN ***** válasza:
És ha csak annak a szobának az ajtaja lenne zárva, ahol a kicsi alszik? Nem a macska, mert a picike még amúgy sem mászkál egy jó darabig éjjel. Mire meg elkezdi összeszoknak a macsekkal.
2013. okt. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
nekem ugyan kutyám van,de a + teszttől elkezdtem szoktatni az új rendszerhez,így mire a baba meglett sima ügy volt.A szőre hullik és jobban zavar azóta,de hát anélkül sincs :) 9 éves volt az első gyerek születésénél...
2013. okt. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!