Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elronthattam valamit? Kissé...

Elronthattam valamit? Kissé el vagyok keseredve. Tudnátok tanácsot adni? (Hiperszuper mindent jobban tudó, erőszakos anyukák kíméljenek! )

Figyelt kérdés
A babám most lett 4 hónapos és még mindig 2 óránként éhezik meg (kizárólag anyatejes). Átlagosan 150-200-at eszik alkalmanként. Éjaszaka kétszer ébred, de akkor csak szomjas, pár perc szopi után el is szundizik. Mit tehetnék? Csak az én babám ilyen haspók? Elszúrtam valamit?

2013. nov. 20. 12:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nem rontod el, ès a szopizàs hossza nem függ a hozzàtàplàlàstòl. Az èn lànyom 7 hònaposan kezdett kostolgatni 8 hònaposan màr nem is kèrte a cicizèst....
2013. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%

enyém most 4 éves, kapaszkodj meg :D

reggel f8kor eszik egy tejszeletet vagy iszik kakaót. f9kor reggelizik az oviban, 10kor gyümölcsöt esznek, 12kor meg ebédelnek, ez ugye 2 fogásos, és mind a kettőből repetázik minden nap :)

3kor uzsonnázik, majd 4kor érünk haza, akkor eszik egy péksütit mert farkas éhes :) 6kor kap gyümölcsöt mert már vacsorázna... f8kor meg bőséges vacsit kap, majd 9kor fekszik és megiszik előtte egy nagy bögre kakaót, néha kekszet is kér hozzá :D

(egyébként vékony, tehát nem azért tömi a fejét egész nap, hogy 50 kilósra hízzon).

babaként is 2 óránként evett, igazából délután az ebéd és az uzsi között tudtam csak 3-4 órát kihúzni, mikor már kiváltottuk az étkezést, de a többinél megmaradt a 2 óra, sőt... :)

2013. nov. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
44%

szia


nekem az orvos már a 4óránkénti etetést javasolta -korábban is.nem szúrtál el semmit-de én megkérdezném a dokit-mert nálunk felsorolta a túl sok táplálék bevitelének káros hatásait

szerintem gyakori a 2óránként etetés.-én most mindent jobban tudó,okoskodó vagyok?-mert,ha csak bólogatást,megerősitést vársz,akkor nem én vagyok az embered.ha egy baba jól lakik,ekkor már ki kellene birni 3-4 órát

2013. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
39%
4 hónaposan szerintem sem kellene 2 óránként enni, ráadásul ennyit. Nem vagyok én sem hiperszuper, erőszakosnak sem érzem magam, de én sem értek egyet azzal, hogy ez így normális. A hozzátáplálós válaszolót nem kellett volna így lepontozni, ő csak egy megoldást javasolt (ráadásul egyáltalán nem beszélt butaságot), amit vagy elfogadsz vagy nem.
2013. nov. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
itt az a szokás-hogy rögtön lepontoznak,ha nem értenek veled egyet-pedig csak a bunkókat kellene...de ő abszolút nem volt az-és igy igaz,egy megoldást javasolt-amivel én sem sem értek egyet-de nem kell feltétlenül betartani
2013. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Az anyatej gyorsan emészthető, vannak olyan babák, akik ilyen gyakran megéheznek. Az enyém is sokszor kéri. Volt pár hét (pont 4 hónap körül), amikor kb. 4 óránként evett nappal, éjszaka viszont többször kelt (este 8 és reggel 6 között 3-4-5 alkalommal is). Most nappal megint 2-3 óránként igényli, éjjel egyszer kel. Jövő héten lesz 5 hós. Sosem mértem, mennyit eszik, de tudtommal ez normális, engem nem zavar.

Szerintem csak akkor érdemes más megoldást keresni (hozzátáplálás stb.), ha téged zavar.

2013. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Tica0121 ***** válasza:
Ameddig tudtam szoptatni, addig nekem is MAX 2 óránként evett a babám. Sajnos meg kellett műteni, így a tejem is kb egy hét alatt teljesen elapadt. Azóta tápszeres a kicsim, hát mit ne mondjak, így 3-3,5 óránként kér enni, éjjel-nappal! :D Ne aggódj, nem csak a téd ilyen haspók! :D
2013. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom kinek okoz kellemes időtöltést/ extázist mások lepontozása, mindenkinek zöld kezet adtam. Nem kell ujjal mutogatni rám meg sarat dobálni. Köszönöm. Köszönöm az intelligens és használható válaszokat.
2013. nov. 20. 22:25
 19/28 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy nem csak az enyém ilyen bélgép. :D Nem, nem zavar a gyakori szoptatás, végülis ez egy ilyen időszak. Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki hasonló cipőben jár! :)
2013. nov. 20. 22:28
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mutogatok rád, de azért az nagyon érdekes, hogy aki azt írta, hogy semmi gond azzal, hogy 2 óránként ennyit eszik a babád az 100%-os, aki pedig azt, hogy azért nem ártana erre figyelni, az 30-40%-os. Érdekes...
2013. nov. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!