Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem kerget néha az...

Titeket nem kerget néha az őrületbe?

Figyelt kérdés
Kedves Anyukák, sorstársak :) Ti is érzitek néha azt, hogy az az édes kis bébibogyó, aki annyira nagyon szerettek, és az életeteket adnátok érte, néha annyira az őrületbe kerget, hogy fel tudnátok robbanni? Őszinte válaszokat várnék, olyanokét, akik már érezték azt, hogy mindjárt eldurran az agyuk.. például egy sikertelen altatás, egy nyűgösebb nap közben. Ugye ez normális érzés? Ő az első babánk, nincs tapasztalatom.. mindenkitől, elsősorban a nagyszülőktől halljuk, hogy jaj hát Ti is nagyon sokat sírtatok, és "én nagyon türelmes voltam, sosem kiabáltam veletek". Létezik ilyen? Tényleg ki lehet bírni, hogy az ember ne emelje fel a hangját soha? mert megmondom őszintén, nálam előfordult.. olyankor mintha nem lennék önmagam. Még átgondolni is képtelen vagyok a helyzetet.. persze tudom, hogy nyugodtnak kellene maradni, de akkor, abban az adott pillanatban nem megy.. jólesett ezt most kiírni.. bármit írtok, szívesen veszem.. csak ne bántsatok..
2013. nov. 29. 11:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%
Nem írok őszinte véleményt, mert hiába anonim oldal, ha őszintén leírtam az érzéseim, mindig jól lepontoztak.
2013. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan anya, akinek nem jön el az a pont, ami után eldurran az agya. Néha nem is kell extrém dolgot csinálnia a gyereknek, elég, ha anya fáradt, rosszul aludt jó ideje, szeretne kicsit magával foglalkozni, vagy ezer éve nem kapcsolódott ki pár órára. Ennyi elég ahhoz, hogy ha nem úgy mennek a dolgok, kiszakadjon a feszültség. Nem vagy ettől rossz anya, csak ember. Átlagember, akinek pihenésre, lazításra is szüksége van, főleg ilyen igénybevétel mellett.

Nekem is első baba a babám,még nem is nagy, egész pici kis Bogyó, mégis volt, hogy leraktam az ágyába és mentem egy kört lehiggadni, mert sehogy nem jutottunk egymással dűlőre. Olyan is volt, hogy apukája kezébe nyomtam én meg elmentem zuhanyozni és bőgni egy alaposat, hogy levezessem a feszültséget. És tudom, hogy lesz még ilyen. Mert ezzel jár. Nem hiszem, hogy régen türelmesebbek voltak az anyák. Csak ez is olyasmi, amire nem (szívesen) emlékeznek vissza. Könnyebb csak a jót látni. Főleg, ha nem tudja senki megcáfolni, hogy nem úgy volt. Nagymamám pl. épp a napokban ecsetelte, mennyire utálja az olyan anyukákat, akik kiabálnak és fenékre vernek a gyereknek az utcán, és milyen ember az ilyen (nem sértettem meg azzal, hogy emlékeztetem, életemben a legtöbb pofont tőle kaptam). Ilyenek az idősek. Arra emlékeznek, ami kényelmes.

2013. nov. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
14%
Persze, biztosan vannak olyan napok amikor kimerül jobban az ember, de ez vérmérséklettől is függ szerintem. Én pl nagyon nyugodt ember vagyok, eddig még nem fordult elő hogy felemeltem volna a hangomat a gyerekre vagy a páromra. Nem tudom mennyi idős a gyereked, de tény hogy vannak idegpróbáló időszakok ahogy nőnek, de van aki jól tudja kezelni, van aki kevésbé. Nem vagyunk egyformák. Volt egy ismerősöm, éveket vártak a babára, és amikor 5 év körüli volt a lànya iszonyatosan kàromkodott vele, és még az üzlet próbafülkéjében is megverte a szemem làttàra külföldön, hàt mondanom sem kell hogy azóta nem tartjuk a kapcsolatot, engem sokkolt hogy hogyan bànt a kislànnyal. Türelmesnek kell maradni, nem szabad elveszteni a fejét senkinek sem.
2013. nov. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek Sorstárs!

Ezt mintha én írtam volna. :)

14 hónapos a kisfiam, egy igazi energiabomba. Ön és közveszélyes. Egy üres szobában is képes lenne rosszalkodni. Pl. a legújabb szokása, hogy az ajtó zsanérba dugja az ujját és meglöki az ajtót. Én meg rohanhatok, hogy nehogy baja essen. (Szerencsére eddig elég gyors voltam. :) ) Ráadásul a hátsó foga most nő... Szóval birkatürelemre lenne szükség... Dehát én is ember vagyok és bizony az egy órán belüli 20. rosszaság után nekem is van olyan, hogy elszakad a cérna és felemelem a hangom. De próbálom minden nap a türelem erényét gyakorolni! Kisebb nagyobb sikerrel. :)

2013. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Persze hogy van ilyen.Aki azt mondja,hogy nála nincs,az hazudik,még magának is.

A minap is annyira kikészültem,mert elaludt az ölemben,betettem a kiságyba és egyböl felkelt.

Aztán cicire tettem elaludt rajta,be a kiságyba,ismét felkelt...akkor már 1,5 órája altattam...kikészített teljesen.

És igen,van hogy néha felemelem a hangom vele,amikor már 10x mondom el,hogy ne cibálja ki a konnektorból a töltőt,és nem érti meg stb...

Mindenkinek vannak nehezebb napjai.De ettől még imádjuk őket.Ők a mi életünk értelmei,csak néha nehéz velük. :D

2013. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Vérmérséklet kérdése :D Én is türelmes ember vagyok, attól még előfordult többször is, hogy idegesen, hangosan beszéltem már a babához! Én amondó vagyok, hogy nem baj, ha látja a baba rajtad, hogy ez most tényleg nem ok, anya ideges, hangosan beszél, ez valamit jelent. Neki is meg kell tanulnia majd a dühét kiengedni, és jó lenne ha nem egy autóalászaladgálás lenne az, inkább kiáltson egy nagyon, tappsoljon két óriásit és máris jobb :) Szóval szerintem nem baj, ha néha látja a gyerek ezt az oldalunkat is, hiszen emberből vagyunk, nem pedig gépből! Egy-egy hangoskodás lecsillapodása után én mindig "megbeszéltem" a babával, hogy anya ideges volt ezért és azért, sajnálom, hogy kiabáltam, de ezt és azt nem szabad ezért és azért. Még "csak" 14 hónapos az enyém, és most pl egy nyugodtabb időszakot élünk, de voltak olyan idegtépő hónapok (fogzás, szeparációs szorongás, stb), mikor sajnos gyakran és gyorsan felemeltem a hangomat vele szemben (olyankor anyukámtól meg is kaptam, hogy szegény gyerek ezt nem érdemli meg, és egy-egy nap úgy kezdte a beszélgetést, hogy ugye nem kiabáltál a gyerekkel)...valahogy túl kell lendülni ezeken az időszakokon.

És végezetül megismétlen az első mondatomat: nyugodt típusú ember vagyok! Pedagógusként dolgoztam a gyerkőc előtt, a gyerekek, a szülők és a kollégák is mindig a nyugodtságomat hangsúlyozták ki :)

2013. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja, hogy még sosem buktatta ki a gyereke, az hazudik. Nem tudom miért jó ez, de van aki ettől érzi jól magát. Szerintem még ők is elhiszik, hogy mindig türelmesek. Én nem vagyok az, bevallom és vállalom. Nem ezen múlik a jó anyaság.
2013. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%
nekem még csak 7 hónapos és bizony van ilyen.kezdődnek a hisztik,stb..soha nem volt síros egy kezemen meg tudom számolni hányszor hallottam.ráadásul 4 fog után most ismét jön kettő.sok ez egy napra.ilyenkor beteszem a kiságyba,kimegyek elszívok egy cigit,és megnyugszom.valami pótcselekvést találj te is,pl megeszel egy két ropit amig megnyugszol,vagy csak szimplán kimész 2-3 percre az udvarra addig.sokat segít.
2013. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem sem éppen egy kisangyal. Szóval néha fel tudja adni a leckét. És ha rossz passzban kap el, na akkor van gond. Igyekszem nem rajta levezetni, nem kiabálni vele (ez többnyire szokott is sikerülni), néha felemelem a hangom, de tartósan nem ordítok vele soha. 1-2 kézre csapás már volt, de azt is mindig megbántam utána. Ha már nagyon fogy a türelmem, a gyerek meg még kitartóan hisztizik, inkább becsukom a szobájába, aztán ha valamelyikünk lehiggad, akkor folytatjuk közösen a programot. Általában sajnos az apukán vezetem le a stressszt, vagy szoktam ártalmatlan dolgokat dobálni(ruhák,műanyag tányér)

Sajnos nem tudom, hogy hogy vezessem le a stresszt másképp. Igyekszem nagyon visszafogni magam, mert amúgy elég hirtelen természet vagyok, nagyon sokáig bírom türelmesen, de ha elszakad, akkor nagyon.

2013. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nos engem nem érdekel a le és felpontozás sem. Gyerekes dolog. Mindettől függetlenül az én véleményem, hogy irigylem azt az anáyt, (már ha van ilyen), aki mindig teljes nyugodtsággal és türelemmel van a babája iránt. Én is megemeltem már a hangom, nem egyszer, mert úgy érzem, ha másképp nem, de legalább így kiadom a feszültséget. Emberből vagyunk, nincsenek az idegeink kötélből, és igen hibázunk is. Sokszor én is megbánom hogy felemelem a hangom, de amikor már 10-szer mondom, hogy ne nyúlj a kukába, mert nem szabad, és nem érti meg, persze, hogy elszakad valami. A lényeg a lényeg,hogy mindezt csak tetlegesség ne kövesse. Így eme gondoddal, nem vagy egyedül. :)
2013. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!