Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem kerget néha az...

Titeket nem kerget néha az őrületbe?

Figyelt kérdés
Kedves Anyukák, sorstársak :) Ti is érzitek néha azt, hogy az az édes kis bébibogyó, aki annyira nagyon szerettek, és az életeteket adnátok érte, néha annyira az őrületbe kerget, hogy fel tudnátok robbanni? Őszinte válaszokat várnék, olyanokét, akik már érezték azt, hogy mindjárt eldurran az agyuk.. például egy sikertelen altatás, egy nyűgösebb nap közben. Ugye ez normális érzés? Ő az első babánk, nincs tapasztalatom.. mindenkitől, elsősorban a nagyszülőktől halljuk, hogy jaj hát Ti is nagyon sokat sírtatok, és "én nagyon türelmes voltam, sosem kiabáltam veletek". Létezik ilyen? Tényleg ki lehet bírni, hogy az ember ne emelje fel a hangját soha? mert megmondom őszintén, nálam előfordult.. olyankor mintha nem lennék önmagam. Még átgondolni is képtelen vagyok a helyzetet.. persze tudom, hogy nyugodtnak kellene maradni, de akkor, abban az adott pillanatban nem megy.. jólesett ezt most kiírni.. bármit írtok, szívesen veszem.. csak ne bántsatok..
2013. nov. 29. 11:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Igen, igen! Pedig sokkal türelmesebb vagyok vele, mint másokkal, néha magam is meglepődök egy borzasztó hiszti közepén, hogy hogyan tudok ilyen nyugodt maradni...:)

De néha így is szét tudnék robbanni, főleg mikor egész nap az idegeimen táncol :) És igen, olyankor felemelem a hangom, de olyankor miután lenyugodtam elmagyarázom neki hogy miért akadtam ki, és biztosítom róla hogy azért még szeretem :)


Nagyszülő téma: anyósomnál 2 év alatt másodszor aludt a gyerek, (meg amúgy is kb hetente-kéthetente találkoznak csak) erre megszólal mikor mentünk érte, hogy ő összetette volna a két kezét ha ilyen jó gyereke lett volna... (Nem írom le, mit gondoltam :D)

2013. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül:-) Valahogy ki kell engednünk a gőzt, különben robbanás lenne.

Alapvetően én is birka türelmű ember vagyok, de kb két havonta egyszer elszakad az a bizonyos cérna nekem is. Most már nagyok, ritkábban, de míg olyan 1-4 év között voltak, gyakrabban. Olyankor helyzettől függően vagy kikiabáltam magam (egy perc elég is volt rá, nekik is, mert megijedtek), vagy a konyhaszekrény ajtaján éltem ki magam, mert az jól bírta a csapkodást :-) Olyan is volt, hogy kirohantam a házból mérgemben, mentem pár kört, míg lehiggadtam. Szóval ki kell adni a gőzt, igen.

Amúgy legkissebben most 10 hetes, meglepően nyugodt vagyok mióta hazahoztuk a kórházból, lehet a sok mg még nem ürült ki belőlem :-)

2013. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Ó de bizony,néha annyira idegesít,hogy feladnám postán a nagyszülőkhöz legalább 2-3 napra..persze képletesen értem,mielőtt valaki nekem támad...egésznap jár a szája,eleve fáradt vagyok mikor hazajövök a munkából,de amikor extra hisztis,és eleven akkor néha a falra mászom.Igen anyukám rendszeresen felhozza,igen én is válogatós voltam,és hisztiztem,és nyafogtam stb.Nem nem lehet kibírni,hogy ne emeld fel a hangod.2,5 éves a fiam
2013. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) amúgy az én kis drágám 8 hónapos, és alapvetően nem egy rosszcsont, mint ahogy alapvetően én sem vagyok egy idegbeteg típus. De az olyan napokon vagy olyan időszakokban, amikor valamelyikünk nincs épp a helyzet magaslatán, eléggé rosszul viseljük egymást.. és valahogy azt veszem észre, hogy ha ideges vagyok, de magamra erőltetem a nyugit, akkor még rosszabb. Már volt olyan, hogy kimentem én is egy cigire, meg bőgni a kertbe, meg ilyesmi.. nagyon nehéz ez lelkileg, hiszen bántani nem akarom, és valahogy mégis azt teszem.. én is el szoktam neki mondani, hogy most nagyon mérges vagyok, meg ilyenek.. utólag persze a szívem szakad belé, de ahogy írtam is, abban az adott pillanatban oda a józan ész és a kontroll. Amúgy most épp a nagyszülők vigyáznak rá, mi meg a férjemmel próbáljuk összeszedni magunkat :) Köszönöm még egyszer, hogy leírtátok, hogy Ti is így vagytok vagy legalábbis hasonlóképpen, ezekkel a dolgokkal. Lelkileg nagyon sokat segített!
2013. nov. 29. 14:29
 15/27 anonim ***** válasza:

Ó, dehogynem...

A lányom 2 éves volt szeptemberben, én 32 hetes kismama... Rendesen ki tud borítani. Mikor ezredjére szólok rá, hogy ne dobáld szét az ételt, vedd fel, tedd el, ne verekedj, blablabla, és csak azért is. Na olyankor én is felemelem a hangom, vagy ha tényleg nagyon rosszat csinál, a fenekére csapok egyet. (Pelenkás, szóval nem fáj neki.) Nála sokszor a szép szó, de még a hangos sem használ...

Nagymamámmal beszélgettem erről, hogy sajnálom, mikor odacsapok egy egy húzós helyzetben. Erre ő azt mondta, hogy "Kislányom, gyerek még hangos szó és egy egy fenékre csapás nélkül nem nőtt fel! Aki mást állít, hazudik!"

2013. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
És szerintetek az ilyen hangoskodások ilyen kis korban nem okoznak nekik lelki traumát, vagy valami lelki sérülést?
2013. nov. 29. 15:30
 17/27 anonim ***** válasza:
Nem okoznak, olyan pici, mint a Tiéd nem is emlékszik rá. Az enyém 1,5 éves kis bandita, egyáltalán nem látom, hogy lelki sérült lenne. Nem lehet mindent rájuk hagyni és megengedni. Egy gyereket nevelni kell, nem csak pátyolgatni a lelkét. Ebbe beletartozik, hogy néha megemeli a hangját az ember. Velem is kiabált időnként anyukám, biztos vagyok benne, fenekemre is rávert, mégsem érzem, hogy lelki törést szenvedtem volna el.
2013. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%
Lehet lepontozni, de 9 hònapos a lànyom megtette ma az első lèpèseit egyedül.àllandòan rosszalkodik kedvence a konnektor, fiokbòl pakolàs stb...minek emeljem fel a hangom hiszen nem èrti igazàn maximum csak sìrni fog. Egyszer kissè felemeltem, de siràson kìvül nem volt èrtelme, inkàbb ha nyugodtan elterelem a figyelmèt...
2013. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
egy 9 hónaposnak még el lehet terelni a figyelmét,majd válaszolj mikor 1,5-2 éves lesz
2013. nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Na igen,még ilyen korban egyszerűbb helyzetben vannak a szülők.Azért már 1,5éves kor felett már más tészta :D
2013. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!