Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem kerget néha az...

Titeket nem kerget néha az őrületbe?

Figyelt kérdés
Kedves Anyukák, sorstársak :) Ti is érzitek néha azt, hogy az az édes kis bébibogyó, aki annyira nagyon szerettek, és az életeteket adnátok érte, néha annyira az őrületbe kerget, hogy fel tudnátok robbanni? Őszinte válaszokat várnék, olyanokét, akik már érezték azt, hogy mindjárt eldurran az agyuk.. például egy sikertelen altatás, egy nyűgösebb nap közben. Ugye ez normális érzés? Ő az első babánk, nincs tapasztalatom.. mindenkitől, elsősorban a nagyszülőktől halljuk, hogy jaj hát Ti is nagyon sokat sírtatok, és "én nagyon türelmes voltam, sosem kiabáltam veletek". Létezik ilyen? Tényleg ki lehet bírni, hogy az ember ne emelje fel a hangját soha? mert megmondom őszintén, nálam előfordult.. olyankor mintha nem lennék önmagam. Még átgondolni is képtelen vagyok a helyzetet.. persze tudom, hogy nyugodtnak kellene maradni, de akkor, abban az adott pillanatban nem megy.. jólesett ezt most kiírni.. bármit írtok, szívesen veszem.. csak ne bántsatok..
2013. nov. 29. 11:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
a kérdező gyermeke 8 hònapos.reagàlj a vàlaszomra ha tudsz értelmezni....egyèbkènt van 5 êvesem is, de mindegy...
2013. nov. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Nem tartom magam szuperanyának, de pár hónapos babaként még nem igazán fordult elő olyasmi, hogy őrületbe kergetett volna. Nem igazán tudom elképzelni, hogy egy baba, aki még alig kúszik-mászik, mivel tudná ennyire felidegesíteni a szülőt.

Az meg főleg aggasztó, hogy az a szülő, akit már egy kisbaba kiborít, mit fog csinálni, ha később jönnek az igazi rosszalkodások, hisztik.

A kisfiam majdnem 2 éves, most már bizony tud olyanokat produkálni, hogy majd' eldurran az agyam. Előfordult már, hogy ráordítottam, meg az is, hogy odavittem a férjemnek én meg bőgve kivonultam cigizni. De ez az időszak ilyen, feszegeti a határokat, próbálgatja az erejét. Most kell észnél lenni, és nyugodtan, következetesen betartatni vele a szabályokat. Az ordítozással semmit nem lehet elérni, ezt tudom, ezért igyekszem mindig higgadt maradni, de nem mindig sikerül.

2013. nov. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Kedves 22-es, akkor mégiscsak kiborultál Te is, hisz magad írod, hogy Te is ráordítottál már meg kimentél cigizni... :)
2013. nov. 30. 09:50
 24/27 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, mindenkinek vannak nehezebb napjai. Mindenki érzi úgy, hogy néha igenis fel kell emelnie a hangját. Persze tudni kell azt, hogy mi az, amiért van is értelme, és mi az amiért kár volt. Mert amikor arra lépek be a szobába, hogy a 16 hónapos fiam hozza és adja a kezembe azt a díszt a szekrénysorról, amit csak és kizárólag úgy érhetett el, hogy felmászott a tv-asztalra, és a tv-ben kapaszkodva felágaskodott, majd még meg is mutatja, hogy hogyan vette le a díszt, akkor bizony még képes vagyok nyugodt maradni, de amikor már negyedjére csinálja, és a szép szó mit sem ér, akkor bizony muszáj rászólni. Vagy amikor a 2 legény a nappali közepén egy plédet ráncigálva huncutkodnak, és majd megszakadnak a röhögéstől, én viszont a lelki szemeim előtt már látom, hogy az egyikük mindjárt hátraesik, és betöri a fejét a szekrény sarkán, akkor bizony muszáj rájuk szólni, és kizökkenteni őket az adott tevékenységből. És persze van olyan is, hogy a kicsi fiamnak már 4 napja állatira fáj a foga, egész nap ölben kell fognom, de így se főzni, se takarítani, se mosni nem tudok, és még pisilni is csak napi 3* jutok el, akkor bizony elég kis hülyeséget csinálniuk ahhoz, hogy dühös legyek, mivel eleve türelmetlen vagyok.


És a nagyszülőknek sose higgy!! A szépre és a jóra emlékeznek, a rosszat meg vagy elfelejtik, vagy letagadják. Nekem anyósom szokta mindig előadni, amikor a fiúk összekapnak egy játékon, hogy bezzeg az ő gyerekei sose csináltak ilyet (hát hogyne, mivel minden egyes játékból 2 db volt otthon), vagy amikor vergődnek valamiért, akkor előadja, hogy az ő gyerekei bizony sosem csináltak ilyet (na persze, a férjem elmesélte, hogy még 9 évesen is a földre feküdt vergődni, amiért nem engedték előre ülni a kocsiban, az öccse meg 7 évesen szétszakította a pénzt a boltban, amiért nem vettek meg neki vmi játékot, meg a férjem 5 évesen ököllel törte be a szoba ajtaján az üveget, mert nem vitte magával vhova az apukája), de bizony csináltak ők is ilyet, meg még olyanokat is, amiktől a fülem ketté áll, és a fiaimat egy hét sarokban állással jutalmaznám érte. Nem akarnak rá visszaemlékezni, és remélik, hogy más sem emlékszik már rá, ezért mondják, hogy ők szuperanyuk voltak, te meg sose leszel az. NE HIGGY NEKIK!!! Mindenkinek vannak nehezebb napjai. Csak próbálj mindig nyugodt maradni, és következetes! :)

2013. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

18-as! Ha a 9 hónapos gyereked belenyúl a konnektorba (feltételezem álad biztosítva van), akkor te nem szólsz rá, hanem eltereled a figyelmét? Szerinted ebből megtanulja, hogy nem szabad? Vagy ráérsz egész gyerekkorában mellette állni, és figyelni, hogy amikor nem otthon vagytok, hanem nagyszülőknél, keresztszülőknél, nagybácsiknál, vagy akárhol, akkor belenyúl-e olyan konnektorba, ami nincs dugaszolva?

Az enyémeknek sosem engedtem ilyet, mert sosem lehet tudni, és túl drága az életük ahhoz, hogy kockára tegyem, ezért inkább rászólok érte, és egy határozott NEM!-mel tudtára adom, hogy nem szabad. Hatékony, és sem halott nem lesz tőle a gyerek, sem lelki sérült.

2013. nov. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, mint írtam a 2 éves gyerekem borított ki, nem a pár hónapos kisbabám...

22-es voltam.

2013. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
72%
Én csatlakoznék az előttem szólók nagy részéhez! Nekem most lesz 1 éves a lànyom és én is a falnak tudnék menni olykor! Teljesen àtérzem a helyzeted és 8 hónaposan igenis kiborított dolgokkal engem is. Talàn akkor jön ki az emberen leginkàbb amikor pl. nàlam, amikor kicsit csinàlnàm a dolgomat otthon( főzés, gyors takarítàs...vagy csak egy mosàs betétele) és még ezt semntudom megcsinàlni,mert ő a nadràgszàramon csüng..vagy hisztizik vagy rosszalkodni készül! Most mondhatnàm,hogy ezért vagyunk otthon velük meg ez a munkànk..,de nem robotok vagyunk ,hanem érző lények. Néha attól borulok ki,hogy nem tudok mindennek megfelelni..aztàn rànézek a lànyomra és nagylevegőt veszek..és előveszem a türelem tartalékomat . Próbàlom megérteni az ő helyzetét is és ilyenkor elérzékenyülök.....na és szégyenlem magam....hisz még annyira kiszolgàltatott...tőlünk függnek. Próbàlj meg olykor elszabadulni otthonról és csak egyedül elmenni vhova...akàr vàsàrolni a boltba...engem ez mindig feltölt!¦)
2013. dec. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!