Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nővérem megszoptatta a...

A nővérem megszoptatta a fiam, mit kellett volna mondanom?

Figyelt kérdés
Nagyon sürgős dolog miatt el kellett rohannom (anyósom kórházba került, nem volt időm fejni) és rábíztam a 8 hónapos kisfiam a nővéremre, akinek hasonló korú kislánya van. Mikor hazaértem, kérdeztem mi volt, és ő elmesélte, h éhes volt a kicsit, ezért megszoptatta. Eléggé kiakadtam, mert eszik már, és volt otthon bébiétel is...szerintetek túlreagáltam?
2013. dec. 16. 12:54
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
28%
Én elfogadnám... De se nővérem,se más szoptatós ismerősöm... S mi van akkor ha orditott s nem fogadott el semmit? Mert az én 8 hósom van h adhatok neki bármit nem kell neki csak cici..
2013. dec. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
22%
Már egyszer válaszoltam, le is lettem pontozva, mindegy. Én azért akadtam volna ki, mert minden nő teje más. Az is lehet hogy a testvérednek van valamilyen betegsége (amiről még ő sem tud). És bennem ott van az is, hogy senki más ne szoptassa a gyerekemet. Ha valami bajom van, és nem bújhatok össze a férjemmel, na akkor se helyettesítsen senki. Szóval inkább a tápszer, de ha volt otthon előre elkészített étel a babának, akkor azt kellett volna kapnia.
2013. dec. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Köszi. Én nem is haragszom, elmondtam, amit már leírtam itt korábban, de úgy néz ki, szegényemet megbántottam vele, és ő az, aki haragszik.
2013. dec. 16. 13:31
 24/41 A kérdező kommentje:
Kérek mindenkit, aki a válaszadókat lepontozza, hogy hagyja már rám ezt a dolgot, szerintem mindenki válasza hasznos, mert ez a kérdés nem tényekre, hanem véleményekre kíváncsi!
2013. dec. 16. 13:34
 25/41 anonim ***** válasza:
38%

Nekem ikertesóm van és néhány hónap van a babáink között, de soha az életben nem jutna ilyesmi az eszembe! Ha elrohansz, mert nincs más választásod, és nem hagysz ott kaját, a baba meg éhezik (extrém helyzet, nem reális, de tegyük fel), akkor persze, megoldjuk valahogy, akár babakajával, akár szoptatással, de mivel odakészítetted a kaját, így nem értem. Eszembe sem jutna, pedig mondom, ikrek vagyunk, iszonyú közel állunk egymáshoz, de ez akkor is, intim magánügy anya és babája között. Nekem sem férne bele, és tesómnak sem, pontosan tudom. Szórakozásból semmiképp, csak ha rászorulunk. Nem azért, mert undorító a másik teje, hanem azért, mert ez magánszféra, amibe nem illik kérés nélkül betolakodni.


Olyan szélsőséges példa jutott eszembe, ahogy olvastalak, hogy pl. ha az ikertesómnak nem lehetne gyereke, én kihordanám az ő babájukat, mert bár intim dolog, nagyon fontos az életükben. De "csak úgy" , mert ő nincs otthon, nem fekszem le a sógorommal. Nem tudom, érthető-e a dolog. SZerintem a szoptatás pont ennyire intim. Persze, azok, akik egy nyilvános helyen is lazán csinálják, gondolom nem értenek egyet ezzel. Mi ilyen zárkózottak vagyunk, és látom más is van így ezzel.

2013. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
3%
Nem is olyan régen még úgynevezett tejtestvérek is voltak. Szerintem újabban teljesen túl van bonyolítva ez a kérdés. Én megértem a tesódat. Iszonyú kiábrándító ez a viselkedés a saját véreddel szemben. Felfogod ezt egyáltalán? Rohansz az anyósodhoz, aki "mindössze" a férjed anyukája, közben a tesód az idejét áldozza, és jót tesz a babáddal, te meg letolod, hogy hogy képzelte?! De lehet én azért gondolkodom másképp, mert az én gyerekeim tápszeren éltek, mert nem volt más választásunk SAJNOS. Ha lett volna egyáltalán egy lánytesóm vagy közeli ismerős vagy akárki bárki, aki HAJLANDÓ lett volna ilyesmire, a lába nyomát is megcsókoltam volna. Szerintem nagyon erősen szállj magadba. És ugyanezt tudom mondani a válaszolók nagy részének is. Jöhet a 0%.
2013. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
utolsó, nem értelek, kérlek, mielőtt ítélkezel, olvasd már el, amiket írtam! ha pedig azt sem tudod, milyen igazán intim dolog is a szoptatás, kérlek, ne válaszolj ilyen hangnemben! Nem volt sem muszáj, sem szükséges megszoptatnia, és még csak nem is veszekedtem vele!hozzáteszem, jól sem lakott, éhes volt. Anyósomnak pedig agyi infarktusa volt, és senki más nem tudott bemenni érdeklődni, csak én. Mi az hogy rohanok? Hadd hagyjam már 1 órára a nővéremre a fiam ilyen helyzetben...
2013. dec. 16. 14:45
 28/41 A kérdező kommentje:
...és 1 óra távollét alatt meg kell szoptatni más babáját? én szoptatom, tudom, hogy ebédre nem is elég neki, és a nővérem is tudja. Szálljak magamba? Mondod ezt úgy, hogy nem is szoptattál? nem kérem, hogy érts egyet, de miért kell ilyennek lenni?
2013. dec. 16. 14:50
 29/41 anonim ***** válasza:
74%

Bár én még kismama vagyok, mégis átérzem a helyzeted. Számomra is a szoptatás egy kettőnk közötti intim kapcsolat lesz. Maximum majd az apuka nézhet minket, senki más! Én is kiakadtam volna a helyedben, de abban is biztos vagyok, hogy jó szándék vezérelte, no meg egy kis túltengő anyai szeretet. Biztosan nagyon szeretheti a babádat. Valahogy el kellene magyarázni Neki, hogy számodra miért esett ez olyan rosszul.


Előzőnek: honnét tudod, hogy milyen a kapcsolata a kérdezőnek az anyósával? És ha 2. anyjaként tekint rá? Akkor mi van, ha ne adj'Isten komoly baleset érte? Kicsit vegyél vissza, és szálljál inkább Te magadba! Mindenki más, a Te véleményed is vélemény, de ne ítélkezz!

2013. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem túlreagáltad,biztosan nem repdesném örömömben de azért nem,mert 8 hónaposan már nem tejet/tápszert adtam ebédre,mi van ha a lányának adott enni és a fiad is kért? Szerintem egyszer ez nem probléma,pláne,hogy a testvéredről van szó,ha egy barátnő vagy egy szimpla ismerős lenne úgy érteném,hogy kiakadsz.
2013. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!