Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nővérem megszoptatta a...

A nővérem megszoptatta a fiam, mit kellett volna mondanom?

Figyelt kérdés
Nagyon sürgős dolog miatt el kellett rohannom (anyósom kórházba került, nem volt időm fejni) és rábíztam a 8 hónapos kisfiam a nővéremre, akinek hasonló korú kislánya van. Mikor hazaértem, kérdeztem mi volt, és ő elmesélte, h éhes volt a kicsit, ezért megszoptatta. Eléggé kiakadtam, mert eszik már, és volt otthon bébiétel is...szerintetek túlreagáltam?
2013. dec. 16. 12:54
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
46%

Nem, nem akadtam volna ki. Kicsit túlhisztized a dolgot. Nekem is van nővérem és nekünk is majdnem egyidősek a gyerekeink, úgyhogy eljátszottam a gondolattal. De nem, nem idegesített volna. Rábíztam a gyerekemet, ő így oldotta meg a helyzetet, nyilván jót akart a kicsinek. Nem veszélyeztette, nem tett semmi olyat miért jogosan haragudhatnál. Megszoptatta. Na bumm. Régen mikor generációk éltek egymással és egymás mellett, egymás gyerekeit szoptatták az asszonyok. Meg a testvéredről van szó, könyörgöm. Ráadásul neki is hasonló korú gyereke van, ha az él és virul akkor mi baja lehet a babádnak abból ha EGY alkalommal megszoptatta.


Inkább gondolj arra, hogy mennyire szeretheti a babádat, hogy képes volt arra, hogy megszoptassa, mert ugye azért idegen egy anyától az, hogy egy másik gyereket tegye mellre, de ő mégis megtette,nyilván mert nagyon szereti és jót akart neki. Én sem állnék szóba veled a helyébe, már meg se haragudj.

2013. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van. Inkább az zavar, hogy tudta jól, hogy nálam ez tabu, és a fiamnak ebédre nem tej kell. Tudta, és mégis arra mentem haza, hogy vigyorogva közli, hogy megszoptatta, a gyerek meg üvölt, mert éhes. Nekem ez sok volt, de lehet, hogy igazad van, próbálok beszélni vele. Köszi a választ.
2013. dec. 16. 15:01
 33/41 anonim ***** válasza:
28%
felfújod
2013. dec. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
81%
Nem reagálod túl. A szoptatás szerintem is intim dolog. Ha pedig megbeszéltétek előre, mit egyen a babád, akkor kifejezetten dühítőnek tartom, hogy azért is azt tette, amiről tudta jól, hogy kiakaszt téged. Én sem akarnám, hogy a távollétemben, az előre megbeszéltek ellenére bárki szoptassa a gyerekem.
2013. dec. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
77%

"Inkább gondolj arra, hogy mennyire szeretheti a babádat, hogy képes volt arra, hogy megszoptassa, mert ugye azért idegen egy anyától az, hogy egy másik gyereket tegye mellre, de ő mégis megtette,nyilván mert nagyon szereti és jót akart neki."


Érdekes vélemény, hogy a nő szempontjából idegen dolog, hogy más gyereket szoptasson, a baba szempontjából viszont természeset, sőt mi több, örülni kellene neki, hogy más mellét szophatta.

2013. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
32%
Ez az egész szoptatás téma ma már teljesen presztìzskèrdés nagyon sokaknál. És ez mögé ideológiát is gyártanak. Szegény baba, ha tudta volna, hogy az anyja ìgy kiborul, inkább el se fogadta volna :). Bakker, a TESTVÉRED!!! Aki ráadásul jòt akart. Ha az én hùgom lennél, nagyon leìrnálak. Csak hogy tudj viszonyìtani. Nekem pl nem is él már az anyòsom. Lány tesòm nincs is. De még a közelben segìtség se. És még a tejem is hamar elment. Ne hisztizz, gondold át az életed inkább!
2013. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
8%
Én sem akadtam volna ki. nem történt semmi, Szopizott egy jót a babód. Anyukám mesélte amikor, én születtem volt bent egy anyuka, nem indult be a teje. A kicsi nagyon sírt, így megkérdezték a nővéreket, hogy a szobatárs megszoptathatja-e. Azt mondta, hogy igen. Anyuka boldog volt, mert a kicsi jól lakott.
2013. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
36os! ezzel mit akarsz? Sajnálom, h ilyen a helyzeted, de ez hogy kacsolódik ide?! nem hiszem, hogy emiatt át kéne gondolnom az életem. Nem hiszem, nem is mondtam, hogy rosszat akart, ez nem is volt a kérdésben. Egyszerűen csak idegesít(ett) hogy tudta, hogy nem szeretném, ha megszoptatná ő, vagy akárki más, és ennek ellenére megtette. Kértem, hogy etesse meg, mert rohannom kell, de nem tette meg éhesen sírt a fiam, amikor hazaértem. Ha a testvérem, akivel nagyon jó a kapcsolatom, tudja, mik az elveim, és mire kértem meg, akkor miért kell élből szembe mennie vele? Értem én, hogy a kislánya nem eszik még ebédre, hanem szopik, de megkértem, hogy etesse meg a fiam, mert rohannom kell. Ez egy olyan dolog, ami engem zavart, és szóltam érte, nem bunkón, és mégis ő haragszik, pedig TUDTA hogy engem ez rosszul érintene. Akkor miért volt erre szükség? Mert a kicsit nem etette meg, ugyanúgy éhes volt...
2013. dec. 16. 22:25
 39/41 anonim ***** válasza:
En sem akadtam volna ki, nem zavart volna. Szerintem nem tortent semmi borzaszto.
2013. dec. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
27%
a helyében nem segítenék neked többet. Végtelen hisztérika vagy, lépjél már túl, örülj hogy van, akit egyáltalán meg tudsz kérni, hogy segítsen, ha neked el kell menned
2013. dec. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!