Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ki vittétek úgy a babátokat...

Ti ki vittétek úgy a babátokat sétálni amikor már kézen fogva lépegetett?

Figyelt kérdés
9,5hós kislányom nagyon szépen megy kézen fogva arra gondoltam hogy ki viszem egy kicsit hogy legyen a levegőn és ott sétáltatnám. Ti is ki vittétek?

2014. febr. 10. 12:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Mar bocsanat, de az elso valaszokban mi volt a nem normalis vagy a nem rendes? A kerdesedre valoszolt mindenki, csak epp nem a szajized szerint (hogy nem, mi nem visszuk/vittuk a 9 honapost kezen fogva az utcara)
2014. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Neked csak az a normális válasz, aki buzgón bólogat, hogy igen, tedd csak tönkre a gyereked, vezetgesd csak kézen fogva??

Ha ennyire okos vagy és meg vagy győződve az igazadról, mi a francnak tettél fel kérdést?


Amúgy ne hazudj, nem adtál mindenkinek zöld kezet, pl. az én százalékom se ment feljebb...

2014. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
MINDENKINEK ZÖLD MENT ÉN SENKIT NEM PONTOZTAM LE DE EZT MÁR ELŐTTE IS ÍRTAM.
2014. febr. 10. 18:43
 24/30 anonim ***** válasza:

Öltöztesd fel, most ugye téli idő van. majd meglátod, hogy a súlyát sem fogja tudni nagyon megtartani és az egyensúlyát sem jól beöltöztetve.

én fiam is stabilan sétált már 10 hónapos korától, viszont felöltöztetve kint még most is figyelni kell, mert könnyen borul, pedig már 14 hónapos.

2014. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Gyógytornász vagyok, úgyhogy valamennyit azért értek ehhez:) Szóval amit nem szabad, sőt tilos, az az, amikor az anyuka a gyerek igényére való tekintet nélkül erőszakosan járatja kézen fogva, akkor, amikor a gyerek még magától szinte megtartani sem tudja magát. Meg az, ha egy erre érett, sok ideje önállóan álló, mászó, kapaszkodva lépegető gyereket egész nap szinte nem engedi mászni, csak járatja, hogy tanuljon meg hamar járni. (Ismerek ilyet...) A kérdező egyiket sem csinálja, úgyhogy az, hogy egy kicsit, addig amíg látja, hogy a gyerek simán bírja erővel, járatja, nem lesz semmi baj. Ha a pisinek már nehéz, akkor úgyis kéredzkedik le mászni. az én kisfiam ugyanennyi idős, ő még pl. nem kéri, hogy járjunk kézen fogva:) Másik meg az, hogy általában az önálló járás kialakulása előtt pár héttel a pici elkezdi kérni, hogy "járassák". Na szóval egy picit lehet sétáltatni, sokat nem és még inkább másszon:)))Meg babakocsi:) szerintem inkább az élmény kedvéért tedd le kinn "sétálni", ne akarjatok semmilyen távot megtenni, úgy tök jó lesz szerintem:)
2014. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Érdekes, a lányom sosem kérte, hogy járassuk, sosem nyújtotta a kezét, de ha így lett volna se teszem meg.

Hagytam a maga ütemében fejlődni, erősödni olyannyira, hogy manapság is ha elesik a vastag overáljában, nem rohanok oda, hogy felemeljem, hagyom, hagy dolgozzon meg ő a felállással.

Ugyanez a helyzet az ágyra való le-felmászással.

10 hónaposan már lépegetett, most 14 hónapos és kint az utcán is szalad.

Jól tettem, hogy nem erőltettem semmit, csak hátráltattam volna.

1. és 7. voltam

2014. febr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Igazad van, utolsó, tényleg nem minden baba kéri:) Az enyém se:) De nagyon nagyon sokat ismerek, aki igen, szóval annyira mások ezek a picik:) De ha már kifejezettem kéri, akkor érett rá és ha az anyuka nem folyamatosan járatja, csak kicsit, akkor nem baj.
2014. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Igenis vannak olyan babák, akik erőszakosan követelik, hogy segítsük őket a járásban, a kezüket fogva. Nyilván vannak különbségek, pl. a lányomnak mindkét kezét kellett fogni a háta mögött, a kisfiamnak elég volt 9 hónaposan a kisujjam, és "jelképesen" fogta, míg mentem mellette a lakásban. Ha nem tettem, katasztrófa volt a számára. Nem tartott sokáig, 2-3 hétig csupán.

A gyógytornász válaszoló nagyon szépen leírta, hogy ettől a pár perctől semmi baja sem lesz.

2014. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
25-ös nem erőszakolom rá a gyerekre a járást mindig az ő igényeit figyelem. mászni is nagyon sokat mászik, kapaszkodva be járja az egész szobát állva ha meg tovább szeretne menni de nincs miben megkapaszkodni akkor azonnal le ül és mászik is. 1-2 szer szokott jönni és kb 15-20 lépest szokott megtenni kézen fogva aztán le is ül mert elfárad. 7hósan már mászott 8 hónapos korában állt fel 8,5 hónapos korától már kapaszkodva megy bútorok mentén és 4-5napja kéri hogy "sétáltassuk" egy kisit. de legtöbbször még mászik és egyre többször áll fel kapaszkodás nélkül és egyre hosszabb ideig. munkatársam fia is ennyi idős (egyszerre szültünk) és már simán jár kapaszkodás nélkül.
2014. febr. 11. 16:52
 30/30 anonim ***** válasza:

15-20 lépést tud menni?? Ennyiert tenyleg nem erdemes kivenni a kocsibol es kockaztatni a sirast hogy nem akar visszaulni, maszni viszont nem hagyhatod az uttesten. Az en kisfiam hosszu prcekig rohangalt ha tolhatott mega elott valamit, megsem vettem ki soha a kocsibol mert amikor megunta a jarkalast maszni kezdett rogton, ahogy otthon, maszik, felkapaszkodik, tologat, aztan ujra maszik. Az utcan ezt nem tehette volna meg, nagy hiszti lett volna belole ha "behergelem" a nagy szabadsaggal aztan azonnal vissza kellett volna ulnie.

De te tudod, a te gyereked, te ismered.

2014. febr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!