Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen biztos vagyok benne,...

Teljesen biztos vagyok benne, hogy provokatívnak fogjátok gondolni a kérdésem, de őszintén érdekelne a következő (homeopátia, borostyánlánc)?

Figyelt kérdés

Akik hisztek ezekben, és alkalmazzátok is a gyerekeknél, mivel győztek meg titeket, mi az, ami nálatok elfogdhatóvá teszi ezeket a módszereket? Tudjátok, hogy mi a homeopátia, mit tudtok ezekről?


Kérlek titeket, ne tekintsetek provokatívnak, kicsit sem célom, de orvos vagyok (nem gyerekpraxisban), és most, babázás közben szembesültem azzal, hogy ezeket valóban használják anyukák.


Őszintén érdekel, hogy ki és mivel győzött meg titeket ezek hatékonyságáról?


2014. márc. 25. 14:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Homeopátiát azért alkalmazunk, mert nálunk ez vált be. Még gyerekvállalás előtt volt páromnak egy nagyon durva megfázása. Egy évig volt arcüreggyulladása. Képzelj el egy felnőtt férfit, aki sportol, jó fizikumú, egészségesen él és mégsem tud meggyógyulni. Három durva antibiotikum kúrán volt túl, és az sem használt. Több orvosnál is voltunk.

Az én javaslatomra mentünk el együtt homeopátiás orvoshoz, ő nem nagyon hitt benne, én is csak félig. A vizsgálat után azt mondta rá, hogy kuruzsló (nekem, nem az orvosnak), és a rendelőben is láttam rajta, hogy legszívesebben kisétálna. A szert amit adott mégis beszedte, és 2 héten belül elmúlt minden tünete.

Ezek után nem volt kérdés, hogy ezentúl a homeopátia lesz az első amihez fordulunk. Így a szülésnél és a gyerekek betegségei alatt is ezt alkalmaztuk.

A statisztikákban nem nagyon hiszek, rengeteg faktor közül azokat veszik figyelembe amik az ő szájuk íze szerinti eredményt mutatják. Nekem a személyes tapasztalat az ami számít, tipikusan az az ember vagyok akinek magának kell kipróbálnia valamit ahhoz hogy elhiggye.

Borostyánláncot nem használtunk, mert nem szeretem magamon sem az ékszereket, és az esetleges fulladásveszély miatt sem. (Szerencsére egyik gyerekünk fogzása sem volt túl nehéz) Így ránézésre nekem kamunak tűnik, de van aki a homeós cuccokkal van így. Azért mert a tudomány jelenlegi állása nem tudja kimutatni hogy valami mitől hat, attól még hat.

Ha egy középkori embernek elektromos szerkezetet mutattak volna azt mondta volna hogy boszorkányság. Egyszer talán eljut a tudomány oda hogy a homeós szerek hatóanyagait kimutassa, vagy a borostyánkő hatását tudományosan leírja (pl elektromos, mágneses stb hullámok megváltoztatása)

2014. márc. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Létezik csecsemőkben.


Az egyik legnagyobb ilyen jellegű vizsgálatban fogzó 1 év alattiak egy csoportjának placebot adtak. A babák anyukái úgy tudták, hogy klikailag bizonyítottan hatásos a szer a gyerek fogfájására, és nagyon nagy bizonyossággal állítható, hogy megszünteti a panaszokat. A gyermekek 35%-ában javulás állt be az anya szerint, 15%-ukban édesanyjuk szerint megszűntek a panaszok. A gyermekek fiziológiás sóoldatot kaptak.

2014. márc. 25. 15:50
 23/31 anonim ***** válasza:
54%
Értem. Tehát én csak úgy gondolom, hogy a fiam nem ébred éjjel és nem nyűgös, pedig egyébként végigordítja fájdalmában az éjszakát és rosszak a nappalok is. Igaz én csak jogász vagyok nem orvos, de ezt azért viccesnek tartom. Persze, ha kimutatták biztosan így van, és én tévedek. Hiszen az szentírás.
2014. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
A kísérletben a gyerekekre hatott az anyjuk nyugalma is, meg a fogzás nem egy állandó folyamat, tehát a fájdalom magától is enyhül,miután egy-egy fog áttört.
2014. márc. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondod? Szerinted 16 fog után ez nekem újdonság?
2014. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
nézd, én orvos nem vagyok, csak egy mezei mérnök, viszont világ életemben marhára racionális voltam és hiszek a biológiában. Meg érdekel is, biológia tagozatos voltam, olvasok a témában, azt mondanám, az átlagnál jobb a biológiai-orvosi tudásom. Nem hittem a homeopátiában....DE. Nem igaz, hogy "csak cukros víz", hiszen rá van írva, miből menyi hatóanyag van benne. Mondhatnád, hogy az a mennyiség hangyaf...sznyi, de attól még van. A tapasztalataim szerint valamit használ, én végül torokfájásra, álmatlanságra (amikor bevettem a sedatif pc-t, aludtam mint a tej, ha nem, forgolódtam órákig), fogzásra (erre meg a komplex szer, osanit), illetve enyhe mgfázásra (viburcol, szintén sokkal nyugodtabban aludt). Na meg abba is belegondoltam, hogy nagyon sok orvos foglalkozik is vele, nyilván ők sem az ecserin vették a diplomájukat, szóval valami meggyőzte őket, és elég sokan vannak. A tudomány nem mindenható, és nem is szabad azt gondolnunk, hogy csak az az igaz és való, amit hatezer kísérlettel meg mindenfélével alá lehet támasztani. Lásd a Higgs-bozont, pár éve még marhaságnak tartották, mert nem tudták kimutatni, most meg Nobel-díjas lesz (lett)
2014. márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, mind hasznos számomra, hiszen éppen a témával kapcsolatos attitűd keltette fel az érdeklődésemet.


Sehol nem írtam olyat, hogy képzeled, hogy a gyereked végigordítja az éjszakát, még csak erre utaló dologról sem beszéltem. Az általam említett kutatás nyilvánvalóan multifaktoros volt, és kizárták a környezeti faktorokat is, a gyermekek azonos korúak voltak, a fogzásnak azonos jellegzetességeit mutatták, és egyiküknél sem tört át a fog, tehát a tünetek megszűnését nem az ok megszűnése okozta. :)


Köszönöm mindenkinek, aki írt, szép napot Nektek!

2014. márc. 25. 17:14
 28/31 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam.


Sehol nem mondtam azt, hogy képzeled, hogy a gyermeked nem ordítja végig az éjszakát, így akartam fogalmazni.

2014. márc. 25. 17:15
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem csodálkozom, hogy nem hiszel a homeopátiában, hiszen sajnos az orvosok nagy része csak a kemikáliákat isteníti, mindenféle természetgyógyászati ágat mereven elutasítanak - tisztelet a kivételnek.

Ez olyan, mint amikor rám, Reikisre is azt mondják a tudatlanok, hogy "kézrátételes gyógyítás", hülyeség.

De milyen érdekes, hogy 9 éve, mióta ezzel foglalkozom, nem volt egy influenzám, torokgyulladásom, vagy nagyobb betegségem.

Az orvosnak az az érdeke, hogy a gyógyszereket pártolja, hiszen ezt tanulta az egyetemen és gondolom, ezért kap némi jutalékot.

Én örülök, hogy a természetközeli életmódot választottam és bizony a kislányomnak is ha nagyon ritkán kell valami, akkor homeopátiás szerhez, gyógynövényekhez nyúlok.

Nekünk ez bevált, ha nem használna, én se tartanék ki mellette, de nem így van.

2014. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
93%

Mi azért használunk homeopátiás cuccokat, mert hatnak. A gyógyszer, amit pl. egy fejfájásra bevesz az ember, az mit csinál? Megszünteti a fejfájást. De nem azt kezeli, ami miatt fáj a fejed. Ellenben a homeos cuccokat, ha szeded, akkor elő sem jönnek ezek a dolgok.

Sosem voltam szerencsére egy beteges fajta, de ha baj volt eszembe sem jutott gyógyszerhez nyúlni. Terhességem során is sokat segítettek a homeos cuccok. És a most 1 hónapos kislányom is homeos cuccokat fog szedni, ha neadjisten valami baja lenne.

Ahogy te nem hiszel a homeoban, én pl. úgy nem hiszek a gyógyszerekben. Persze, hatnak, de aztán jönnek a mellékhatások, amire újabb és újabb gyógyszerek kellenek. Na köszi ebből nem kérek. :)

2014. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!