Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyás-csak nekem nem megy?

Sírni hagyás-csak nekem nem megy?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a lányom, este 9től 1-ig alszik, akkor eszik egy adag tápszert, aztán 4kor is 'odasír' magához, akkor nem eszik csak gondolom csekkolja hogy megvagyok-e, aztán 6tól már fent van.

Apuka már ki van készülve, azt mondja hagyjuk sírni ha felkel, mert ő már ezt nem bírja, olyan fáradt. Én is fáradt vagyok de nem akarom sírni hagyni, kisebb korában hagytam egy kicsit(2 éjszakát) és nincs hozzá szivem...De apukának már a töke kivan, állandóan vergődik. Kicsit nem is nagyon tudok rá már emiatt férfiként nézni, hogy nem képes ezt kibírni a gyerekért, hanem inkább hallgatná ahogy sír, pedig amúgy imádja ő is. Mit csináljak? Nagyon ellenzem ezt a sírni hagyás dolgot. Tényleg csak én vagyok ilyen baromi puhány?


2014. ápr. 8. 11:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is egy éves múlt a lányom, de nem hagyom sírni. Már csak azért sem, mert ha ő sír, akkor az már olyan sírás, hogy lilul, szinte levegőt sem vesz és akkor vége a nyugodt alvásnak, nem tud megnyugodni és visszaaludni.

Dehogy is vagy puhány! Én sem pártolom ezt a dolgot. Apuka meg így járt, majd megszokja!

2014. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Én nem hagynám, bár nekem pár hetes koruktól átaludták az éjszakát. De nem értem, hogy ha most nem tudja kipihenni magát, akkor ha sokáig sír a gyerek minden éjjel akkor jobb lesz? kipihentebb lesz? Gondolom te kelsz fel a kicsihez.
2014. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én kelek fel hozzá igen, ő még soha nem kelt fel hogy megetesse vagy megnyugtassa vagy ilyesmi, viszont ő is felébred a sírásától, és utána beletelik vagy fél óra mire vissza tud aludni.

Én is ezért nem hagyom sírni egyrészt, mert nála is olyan ha sírni kezd hogy levegőt sem kap, meg folyik a könnye, gondolom nem jókedvéből sír vagy mert unatkozik, hanem mert valami baja van, akár csak az hogy azt akarja hogy odamenjek mert rosszat álmodott, vagy szomjas, fázik, melege van, ilyesmi. Megnyugodtam hogy nem vagyok ezzel egyedül :) én erre nem vagyok képes, úgy érzem.

2014. ápr. 8. 12:08
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

na, pont ezért "kellett" beköltöznöm a gyerekszobába. Mondjuk nálunk apa nem reklamált, de nem is akartam, hogy felkeljen. Bevittünk egy kanapét a gyerekszobába. Ha egyből meghallom , hogy sír, nyöszörög (s általában egyből felébredek), akkor gyorsan kivettem magam mellé és hál' Isten hamar visszaaludt. 1 éves kora körül nagyon sokat szendvedett a foga miatt. Úgyhogy a dentinox mindig karnyújtásnyira volt odakészítve, de végül rájöttünk, hogy a fogfájáson kívül az ekcéma zavarja. Igazából nem is látszik annyira a bőrén, de mégis viszket neki. Vergődött, forgolódott, nyugtalanul aludt.

Aztán, mikor ezt is eltaláltuk, hogy mivel tudjuk enyhíteni, onnantól kezdve vannak nyugodt éjszakáink. Most 19 hónapos. Este kilenctől , negyed hétig alszik. Van, hogy felébred, de általában hamar vissza is alszik. Ha így folytatja, hamarosan visszaköltözök apa mellé. :-)

2014. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Mindjárt megsajnálom apukát,de komolyan... A töke ki van? Nem neki kell felkelni hozzá és megetetni,megnyugtatni. Az ilyen beszólásoktól frászt kapok. Ez van,egy gyerek ezzel jár,nem csak csupa rózsaszín felhő és vattacukor. Az én párom hajnal 4kor kel,mégis volt,hogy átvette a gyereket,mert én egyszerűen nem bírtam megnyugtatni sehogy. Ketten vagytok,nem csak a te lányod,az övé is... Viselkedjen apaként,ne pedig azt hangoztassa,hogy a töke ki van!
2014. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
12%

Nálunk az van,hogy apukának is és nekem is kivan a micsodánk,mert nekünk meg nagyon ritka ha éjjel ébred,így nem vagyunk hozzászokva.De én bemegyek egyszer,megszeretgetem és utána hagynám sírni 30percet is simán.Nálunk párom aki bemegy és kihozza.De két kezemen meg tudom számolni hányszor volt ilyen alkalom,hogy ki kellett hozni és most 18hós.Kb 7x kellett kihozni és ez mind elöző másfél hétben volt.

Egyébként nagyon ritkán hagyjuk sírni,csak napközben ha hisztizik,akkor,éjjel nem,mert akkor baja van.Most fogai miatt volt megbolondulva.

2014. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

egyrészt elhiszem, hogy apa fáradt mert ő dolgozik is, de azért na! gondolom tisztában volt vele mikor "megcsinálta", hogy ezzel jár :)


egyébként 1 évesen már jóval több kajára van szükségük, nagyon sokat mozognak ilyenkor, még sok erőt kivesz belőlük a járás tanulása és nappali alvásuk is lerövidül ilyen tájt, ezért ilyenkor már napi 5 szilárd+ 2-3 tápira van szükségük. ha nem eszik meg ezt nappal akkor éjszaka pótolják.

szóval próbáljátok meg, hogy átálltok a reggeli, esti, esetleg délutáni tápi mellett a napi 5 szilárd kajára is (reggeli-10órai-ebéd-uzsonna-vacsora), az uzsonna és a vacsora pedig legyen tápláló, hátha ez a gond és akkor nyugodtabb lesz mindenki :)

2014. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Mi se hagytuk sírni soha, én a saját ágyunka tettem mert már annyira fáradt voltam, a férjem először morgott, aztán látta, hogy mennyivel jobb így és rám bízta, a helyzet átmeneti volt, fogzás idején és megfázásnál volt rosszabb. Egyébként az én lányom 2 éves is elmúlt mire végigaludta az éjszakát, nekem a tápszert ajánlgatták de én azt nem szerettem volna adni neki csak azért, hogy "eltelítse", de teljesen magától ráállt az éjszakai alvásra mindennemű sírás nélkül, beszélj erről a pároddal szerintem, ha visszaaltatod ti is többet tudtok aludni mintha sírni hagynátok, ez jó érv egy fáradt férjnek.
2014. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%
volt olyan egyáltalán hogy végig aludta az éjszakát?amikor nyöszörgött kisebb korában a bébi akkor egyből kivettétek meg oda tettétek magatokhoz? ha igen akkor ezt már leshetitek:) az apukának meg üzenem hogy ne akkor legyen nagy legény amikor dugni kell hanem amikor el kell látni a lánykáját
2014. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
En sem hagytam sirni soha a gyerekeket, max. par percig, amig wc-re kimentem vagy zuhanyoztam. Inkabb veluk alszom. Ugyanis a baba valoban megszokja majd par het utan es mar nem fog sirni, de nem azert, mert megtanulta az elalvast siras nelkul, hanem azert, mert azt tanulha meg, hogy ugysem szamithat senkire es foleg azokra nem, akik a hozza legkozelebb allo emberek, a szuleire. Lattam videot, amikor egy gyermekotthonban kisgyerekek ugy aludtak el, hogy rangattak a fejuket ide-oda, 3-4 evesek!, igy ringattak alomba magukat, mert nem volt ki odamenjen hozzajuk, amikor sirtak babakorukban. Ez egy nagyon hosszu tema. Semmikeppen nem szabad hagyni sirni a babat, nagyon nagy kegyetlenseg.
2014. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!