Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyás-csak nekem nem megy?

Sírni hagyás-csak nekem nem megy?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a lányom, este 9től 1-ig alszik, akkor eszik egy adag tápszert, aztán 4kor is 'odasír' magához, akkor nem eszik csak gondolom csekkolja hogy megvagyok-e, aztán 6tól már fent van.

Apuka már ki van készülve, azt mondja hagyjuk sírni ha felkel, mert ő már ezt nem bírja, olyan fáradt. Én is fáradt vagyok de nem akarom sírni hagyni, kisebb korában hagytam egy kicsit(2 éjszakát) és nincs hozzá szivem...De apukának már a töke kivan, állandóan vergődik. Kicsit nem is nagyon tudok rá már emiatt férfiként nézni, hogy nem képes ezt kibírni a gyerekért, hanem inkább hallgatná ahogy sír, pedig amúgy imádja ő is. Mit csináljak? Nagyon ellenzem ezt a sírni hagyás dolgot. Tényleg csak én vagyok ilyen baromi puhány?


2014. ápr. 8. 11:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
én sem bírnám a gyereksírást 2 percnél tovább,a párom még addig sem ,talán 2 másodperc után menne oda..hát nehéz helyzetben vagy,h a párod is ilyen türelmetlen,nem irigyellek..mi is sokat kínlódunk vele 11 hónapos korától,mert akkor romlott el vmi az addigi jó alvásában,de sírni nem hagyjuk,annak nem sok értelmét látjuk.Ha meggyőződök róla,h nincs melege,nem fázik,nem éhes,szomjas,nem fáj semmije,akkor suttogom neki,h itt van anya,aludjál,és ezt 5-6x is kell néha,majd lefekszem,aztán,ha feláll,akkor megint megyek,vannak jobb és rosszabb éjjeleink.(tegnap szegény szomjas volt éjszaka,még én is felkelek inni,milyen rossz lenne,ha be lennék egy kiságyba zárva és szomjan kéne visszaaludnom vhogy,gondolj bele..)hétvégén apa vállalja az "éjszakai műszakot"hogy próbáljak aludni,ilyenkor átmegyek másik szobába,hétközben apa megy át,hát nem könnyű,néha nekünk is kivan mindenünk,de egyszer csak vége lesz,most 23 hónapos..kitartás nektek
2014. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%
Vedd magad mellé, mindnyájan tudtok aludni:)
2014. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem kell sírni hagyni, ha megébred, mert szomjas, éhes, akármi, akkor persze ki kell elégíteni az igényét, nem happyből sír.Viszont, amit írsz, hogy hajnali 4 órakor is felkel, ez inkább megszokásnak tűnik, mintsem valós problémának (ha nem éhes, nem szomjas, stb.).Ha így van, akkor erről le lehet szoktatni, nem kell felvenni, babusgatni stb, hanem próbáld az ágyában megnyugtatni.
2014. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem mentünk oda hozzá minden kis nyöszörgésre soha, sőt, fel se nagyon kelünk csak már az ordításra, de korábban, olyan 6 hónapos koráig nagyon jó alvó volt, végig aludta az éjszakákat, újszülött korától 5-7 órákat aludt egyben, 6 hós kora óta lett egyre rosszabb, volt hogy óránként felkelt (gondolom fájdalma volt) mostmár "csak" ez van...

Én is inkább apukát hagynám sírni ha választani kell :D :D :D

2014. ápr. 8. 14:51
 15/21 anonim ***** válasza:
25%
Hogyan alszik? 1 évesen már elég nagy az éjszakai evéshez,szoktasd le róla,adj neki vizet,és tanítsd meg aludni,ha úgy alszik el,hogy te kimentél a szobából ha felkel éjjel sem fog sírni ha nem vagy ott és vissza alszik hang nélkül.Nem csecsemő már nincs szüksége arra,hogy éjszaka egyen,adj neki lefekvés előtt laktatóbbat.Ha csak kicsit nyafog éjjel,de nem rendesen sír akkor ne menj oda.
2014. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Jajj de okos emberek vannak...

Igényli az éjszakai evést, tudom hogy nem csecsemő, de vízzel, teával nem alszik vissza, és nem csak nyöszörög, nyilván ha csak nyöszörögne, nem mennék oda/nem adnék neki tápszert. Tehát leszoktatni az éjszakai evésről is úgy lehetne csak ha hagynám ordítani. A kérdés pedig arról szól hogy nem tudom hagyni ordítani, így bezárult a kör.

2014. ápr. 8. 17:29
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
Érdeklődtem,nem tudom miért kaptad fel a vizet,nem olvastam el kommenteket.Nem mondtad mennyit eszik napközben,egy ekkora babánál általában nem megfelelő a tápanyag mennyiség,és nem eléggé tápláló amit eszik azért kel fel éjjel.A másik az,hogy fontos hogyan altatod,mert azok a gyerekek akiket ringatnak,melléjük fekszenek és éjjel felriadnak azok azonnal sírnak az anyjuk után,ugyanis amikor elaludtak még ott volt anya de éjjel ugye nincs ott,ha viszont úgy alszik,hogy anya elköszön és kimegy a szobából,ha felkel is nyugodt,mert tudja anya nem veszett el,ezek tények.Nem is értem miért vagyok leponztozva,az én gyerekem alszik éjjel,és nem is evett már ennyi idősen valószínűleg nem hülyeséget beszélek,és nem azt csináltam,hogy hagytam bőgni.
2014. ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
En sem hagytam sirni a kislanyunkat. Itt Ausztraliaban az a szokas, es h simogasd a hatat majd visszalszik mert a gyereknek onallonak kell lennie. Volt is ezert nem egy vitank a ferjemmel mert o ausztral. Itt ez a modi, es kollegai ismerosei, mind igy csinaljak. En mondtam neki h en Magyar vagyok nekem ez a modi nem jatszik. Elso kislanyom rossz alvo volt es felebredt eleg sokszor ejszaka. mikor 2-3 korul ebredt kb egy eves kora utan akkor magam melle vettem. A skilanyom szobaja pont a mi szobank mellett volt, vagyis a tanuloszobabol csinaltunk gyerekszobat, de ez sem segitett neki, igy mikor felebredt atmentem vele a gyerekszobaba. Most mar 4.5 eves es atalussza az ejszakat de mai napig keri h vele aludjak el. Igy erzi magat biztonsagban. A kistesoja mas, o 11 hetes es mar vegigalussza az ejszakat. A mostani megoldas, a gyereksozbaban van egy kanape es ott alszok vele. Jo h van 5 szobank... igy o is nyugodtan alszik. Most mar nem hozza fel, es az o dontese volt koltozzek a gyerekszobaba... Viszont az eredmenye, h a kislanyom sokkal bujosabb mint egy ausztral gyerek. Ez a resze viszont nagyon tetszik a ferjemnek... es most mar nem banja az aldozatot mert latja a kulonbseget.... Egyebkent kislanyom 4 eves volt mikor sajat szobaban akart aludni, mert o nagy lany... meg ha beteg akkor sem jon at a mi szobankban hanem azt akarja h az o szobajaban legyek mellette. O valasztotta az agyat is, a huztaokat is.
2014. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hat nalunk ez a becsukom az ajtot es kimegyek a mai napig nem mukodik!, a lanyom 4.5 eves, es az apuka igy csinalja, es az esetek tobbsegeben kijon es megvarja mig en a kistesot lerakom aludni es atmegyek hozza, h mellettem aludjon el. O mar reggel nem sir fel, h eltunok, tudja h a szemkozti szobaban vagyok a kistesoval. Nyitva hagyom az o ajtajat is meg a kisteso szobaja ajtajat is. ha veletlenul bepisilt ejszaka, akkor atjon es szol, h bepisilt, es nem sir, tudja h hol vagyok. Minden gyerek mas. Pl a kisteso sokkal nyugodtabb, es volt mar olyan h meg nem aludt teljesen es elaludt a kisagyaban magatol, mig az elso lanyom nem ilyen volt. Kisteso 11 hetes, es kb 5 hetes koratol vegig alussza az ejszakat, mar ugy ket hete kajalni sem kell fel ejjel. Az elso lanyom ennek a teljes ellentete volt. Mas szemelyiseg mind a ketto. En nem tudtam megcsinalni h hagyom sirni, arra meg erom sosem volt h ejjeleket toltok el h a hatat simogatom. Kiprobaltam, es 10 percenkent kellhettem volna fel hozza. ennek semi ertelme nem volt igy magamhoz vettem, o is aludt es en is, es mind aketten boldogok voltunk.
2014. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem kaptam fel a vizet, és nem én pontoztalak le, de utálom amikor okoskodnak az anyukák, hogy "ennyi idősen már ne egyen éjjel" mert a védőnő azt mondta, hogy akkor már nem igényli, a gyerek tudja hogy ő mit igényel és mit nem, minden gyerek mást igényel, ha 2 deci tápszert benyom akkor valószínű mégiscsak igényli, illetve ha semmi mástól nem alszik vissza.

Úgy alszik el hogy ott vagyok mellette, de nem szórakoztatom, hanem odaadom neki a tápszerét, megeszi, és oldalra fordul vagy a hasára, és már alszik is, már félálomban van akkor is mikor eszik. Nappal rendesen eszik,(ebédre a mi kajánkból, uzsonnára üveges gyümölcsöt, vacsorára tejpép+tápszert) de a reggeli az kimarad nagyjából, mert nem tudok beletömni semmit.

2014. ápr. 8. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!