Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves, felelősségteljes,...

Kedves, felelősségteljes, tapasztalt Anyukák! Szerintetek kinek van igaza? (Anyós vita)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

17 hónapos a lányom, kb 8 hónapos korára kitapasztaltam, hogy ha délután 4-ig alszik, akkor este 9 körül szépen le lehet fektetni és nagyjából átalussza az éjszakát, kivéve ha fogzik. Ha 5-ig aludna, akkor borulna az egész, este 11-kor sikerül bealtatni és fogzás nélkül is többször ébred éjszaka. Éppen ezért, ha 4-ig nem ébred fel magától, akkor felkeltem (fél 2-2 körül szoktam letenni, ebéd után). Ezt anyósnak is megmondtuk, hogy így altassa a gyereket, ha nála van, és eddig így is volt.

Az elmúlt három hónapban a szomszédban felújítás van, ezért arra kényszerültünk, hogy minden délután átvigyük a picit anyóshoz, hogy ott aludjon. Anyós elment 8 napra külföldre, tegnapelőtt jött haza, addig próbáltuk megbeszélni a szomszéddal, hogy 1-3ig ne kopácsoljanak, de hát a munkával haladni kell, és volt rá példa, hogy a kicsi csak 1 órát tudott aludni. Ráadásul borzasztóan szenved az alsó örlőfoggal, ami tegnapelőtt bújt ki, az éjszakáink katasztrofálisak voltak, óránkénti ébredéssel. Nos anyós megjött, tegnap átvittük hozzá a kicsit, hogy végre jót aludhasson. Igen ám, de anyós kitalálta, hogy ő ezentúl nem fogja felébreszteni a babát 4-kor, hanem hagyja, hogy annyit aludjon, amennyit csak akar, mert az kell az agyi fejlődésének. Így is tett, a picit bealtattam 1.45kor, hazajöttünk, este 6-kor mentünk érte, anyós büszkén közölte, hogy egészen 5-ig aludt. Na mondom, akkor 10-kor se fog aludni. És tényleg, este 11-kor is alig lehetett lelőni, ami még hagyján, de egészen hajnali 4-ig kellett ringatni, mert amint be akartam tenni az ágyába, megébredt és visszakövetelte magát. Nyilván ebben nagy szerepet játszik a fogzás, de nem hiszem, hogy csak ezért sikerült ilyen borzalmasra az éjszaka. Ma elmondtuk ezt anyósnak, ő meg közölte, hogy tuti nem azért van, amiért ő hagyta aludni három órát. És különben is mit képzelünk, hogy a gyereket akarjuk igazítani a saját kényelmünkhöz, mikor a felnőttnek kell igazodnia a gyerek igényeihez.

Véleményem szerint a felnőttnek kell megszabnia a napirendet, a határokat, hogy mikor, mit lehet és kell. Másrészről az éjszakai nyugodt, megszakítás nélküli alvás az ami fajsúlyosan járul hozzá a gyermeki agy fejlődéséhez, és a délutáni szieszta csak pihenésre van, nem agyi fejlesztésre.

Ti hogy látjátok? Melyik a jobb, ha hagyjuk, hogy a gyerek annyit aludjon és akkor, amikor ő akar, vagy ha van egy megszabott kereteken belüli rutin, hogy ekkor ennyit és ennyit lehet, akkor meg annyit kell aludni.


Bocsi, hogy hosszú voltam, és köszi előre is a válaszokat!



2014. máj. 24. 08:52
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

A császáros megjegyzésem nem ellenetek szólt. Ő maga "dicsekszik" vele, hogy kikapták belőle a férjemet és másnap mehettek is haza, és mennyivel egyszerűbb volt az, mint nekem megszülni és utána egy hétig rostokolni a kórházban. Szóval ezt csak ezért írtam, tényleg nem akartam megbántani senkit!

És egyáltalán nem vagyok szuperanyu, nem is értem, hogy ezt miért mondjátok, de hadd tudjam már jobban, mi a jó a gyerekemnek, mint az anyós, akinek fingja sincs a gyereknevelésről (férjemet a nagymamája nevelte egészen 6 éves koráig, mert anyuka úgy döntött, a gyerek féléves korában visszamegy dolgozni). Most próbálja behozni, amit kihagyott a fiánál, csak hogy olyan módon, ami engem rettenetesen bosszant. Maga a hozzáállása úgy egészében a mi kis családunkhoz egyszerűen bicskanyitogató! Mindig mindent mindenkinél jobban tud de olyan baromságokat tud összehordani, hogy az valami félelmetes: ne adjunk a gyereknek semmilyen gyümölcsöt, mert méreg van bennük (utalva a permetezésre), vagy pl tavaly nyáron 35 fokos melegben paplannal akarta betakarni a babát hogy nehogy megfázzon. Nyírjuk le a kislány haját kopaszra és akkor nem lesz melege, de 30 fokban hosszúujjút adna rá nehogy megégjen a bőre a napon (napkrém az derogál, mert hogy ki tudja mi van benne) és ehhez hasonlók. Most meg hogy hagyjuk kény kedvére aludni, és inkább virrasszk ÉN hajnalban az aludni nem tudó kicsivel, mert anyós megmondta a tutit...

De igazatok van, nem kell tőle szivességet kérni. Viszont ezzel meg az a baj, hogy ha nem látja 3 napig a kicsit akkor se szó se beszéd átjön és elkezd mindenen fintorogni ami meg qrvára nem hiányzik az életemből.

Szóval igen, a gondom anyóssal igen sok van, és jó nektek, hogy nektek nincs.

2014. máj. 27. 07:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!