Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves, felelősségteljes,...

Kedves, felelősségteljes, tapasztalt Anyukák! Szerintetek kinek van igaza? (Anyós vita)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

17 hónapos a lányom, kb 8 hónapos korára kitapasztaltam, hogy ha délután 4-ig alszik, akkor este 9 körül szépen le lehet fektetni és nagyjából átalussza az éjszakát, kivéve ha fogzik. Ha 5-ig aludna, akkor borulna az egész, este 11-kor sikerül bealtatni és fogzás nélkül is többször ébred éjszaka. Éppen ezért, ha 4-ig nem ébred fel magától, akkor felkeltem (fél 2-2 körül szoktam letenni, ebéd után). Ezt anyósnak is megmondtuk, hogy így altassa a gyereket, ha nála van, és eddig így is volt.

Az elmúlt három hónapban a szomszédban felújítás van, ezért arra kényszerültünk, hogy minden délután átvigyük a picit anyóshoz, hogy ott aludjon. Anyós elment 8 napra külföldre, tegnapelőtt jött haza, addig próbáltuk megbeszélni a szomszéddal, hogy 1-3ig ne kopácsoljanak, de hát a munkával haladni kell, és volt rá példa, hogy a kicsi csak 1 órát tudott aludni. Ráadásul borzasztóan szenved az alsó örlőfoggal, ami tegnapelőtt bújt ki, az éjszakáink katasztrofálisak voltak, óránkénti ébredéssel. Nos anyós megjött, tegnap átvittük hozzá a kicsit, hogy végre jót aludhasson. Igen ám, de anyós kitalálta, hogy ő ezentúl nem fogja felébreszteni a babát 4-kor, hanem hagyja, hogy annyit aludjon, amennyit csak akar, mert az kell az agyi fejlődésének. Így is tett, a picit bealtattam 1.45kor, hazajöttünk, este 6-kor mentünk érte, anyós büszkén közölte, hogy egészen 5-ig aludt. Na mondom, akkor 10-kor se fog aludni. És tényleg, este 11-kor is alig lehetett lelőni, ami még hagyján, de egészen hajnali 4-ig kellett ringatni, mert amint be akartam tenni az ágyába, megébredt és visszakövetelte magát. Nyilván ebben nagy szerepet játszik a fogzás, de nem hiszem, hogy csak ezért sikerült ilyen borzalmasra az éjszaka. Ma elmondtuk ezt anyósnak, ő meg közölte, hogy tuti nem azért van, amiért ő hagyta aludni három órát. És különben is mit képzelünk, hogy a gyereket akarjuk igazítani a saját kényelmünkhöz, mikor a felnőttnek kell igazodnia a gyerek igényeihez.

Véleményem szerint a felnőttnek kell megszabnia a napirendet, a határokat, hogy mikor, mit lehet és kell. Másrészről az éjszakai nyugodt, megszakítás nélküli alvás az ami fajsúlyosan járul hozzá a gyermeki agy fejlődéséhez, és a délutáni szieszta csak pihenésre van, nem agyi fejlesztésre.

Ti hogy látjátok? Melyik a jobb, ha hagyjuk, hogy a gyerek annyit aludjon és akkor, amikor ő akar, vagy ha van egy megszabott kereteken belüli rutin, hogy ekkor ennyit és ennyit lehet, akkor meg annyit kell aludni.


Bocsi, hogy hosszú voltam, és köszi előre is a válaszokat!



2014. máj. 24. 08:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
És ha te vagy a kettes válaszoló, te se vagy semmi. Ha ők fél 2-2kor fektetik le a gyereket akkor akkor. Nem tudhatod milyen napirendet alakítottak ki neki. Ha fél 1kor elalszik 3kor kel, és utána fürdetésig nyűgös lesz. Van neked gyereked?
2014. máj. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
Az én lányom 12-15-ig alszik, este 8kor van fürdés, 9 kor alszik. Nem nyűgös, elpörög egész du. :)
2014. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
Ja, és a nagyszülők hagyják tovább aludni, sőt én is, ha szeretne még. Szerintem aki otthon van egy tizenpár hónapos gyerekkel, annak nem kellene belehalnia abba, ha néha felborul a napirend, sőt, nem állok anya torkáhkoz, hogy engedhette tovább aludni, vagy ezt-azt csinálni a gyereknek?! Nem kell anyóstól szivességet kérni, ennyi. De tudok jobbat, állj oda az anyósod elé, és vágd az arcába, hogy akkor este altasson ő.. Otthon vagy a gyerekkel, tehát tudsz vele pihenni nem? Teee, szuperanyu..
2014. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

Én még sosem ébresztettem fel a lányom alvásból, hozzá igazítom a napunkat, programunkat.

Azt megírhatnátok viszont, hogy "kellene" lefektetni délben, mert nálunk mindig később dől ki, hiába megyünk aludni, lehúzom a redőnyt, megágyazok neki, hiába, ugrál és nem alszik, csak amikor fáradt lesz.

2014. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%

nehéz ügy.

alaphelyzetben aztmondanám, hogy nem szabad felébreszteni, az ő alvása a legfontosabb, és valóban kell az idegrendszere fejlődéséhez. 1.gyereknél így is tettük. viszont ahogy a 2.hoz alkalmazkodi kellett, az lett a megoldás, hogy délben is ugyanannyit alszanak (a kicsit ébresztem nem sokkal a nagy ébredése után, mert különben este nem lehetne egyszerre altatni őket. egymás nélkül meg egyik sem akarna aludnimenni.)

szóval mostmár rugalmasabban látom...


én azt mondanám, hogy ninc szükség arra,hogy némacsöndben altasd, inkább otthon altatnám a felújítás ellenére is, legfeljebb csak 1 órát alszik, akkor este kicsit előbb le tudod tenni.

1.gyerekem 1 éves korában újítottuk fel a lakásunk úgy hogy benne laktunk, döbbenet volt látni, hogy a lányom tud úgy is aludni, hogy a mellette levő szobában bontják a falat... tehát én inkább kihagynám az anyóst a mindennapos besegítésből. (elvégre ha ennyit segít, akkor joggal várhatja el, hogy beleszólhasson a gyerek napirendjébe, nevelésébe).

2014. máj. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló Anyukák!

Köszönöm a válaszokat. Végül nem hagytam ott a kicsit anyósnál, ha nem hazahoztuk este, most aludt be kb negyed órája. Talán van annyi időm, hogy hizzászólást írjak, amíg újra felébred.

Tudjátok az a baj, hogy anyós azt hiszi, ő mindent mindenkinél mindig jobban tud, pedig egy műveletlen oktondi asszony. Nem olvas utána dolgoknak, egyszerűen nem hisz a tudomány újabb kutatásainak, hanem inkább hallgat a még ostobább húgabarátnőjének az anyjára, hogy hogyan kell gyereket istápolni. Másrészről ha kislányomat sikerül előbb bealtatni, mondjuk egykor, akkor én is szoktam hagyni, hogy négyig aludjon, de négy a határidő, addig fel kell kelni, különben lőttek az éjszakának. És igen, itthon vagyok a gyerekkel, kibírom, ha egyszer-kétszer borul a napirend, de azt nem vagyok hajlandó elviselni, hogy azért szívjak 4 órát éjjel, mert anyós pajti úgy gondolja, ő mindent jobban tud. Egyébként pedig nincs joga beleszólni. Akármennyit is segít, mert nem ő szülte azt a gyereket, fogalma sincs, milyen gyereket szülni, mert neki császárral született a fia. Én szenvedtem tizeniksz órát ezért a kis csöppségért, akkor engedtessék már meg, hogy eldöntsem, mi a legjobb a kislányomnak. Az meg, hogy itthon vagyok a gyerekkel, az a dolgom, hogy őt ellássam, nos ezt tudom jól, és éppen ez a lényeg, hogy van egy megszokott rutin, amit anyós is követett ezelőtt tíz nappal még, de külföldről hazajövet megkattant. Tuti, hogy valamelyik nénikével dumált erről, az meg meggyőzte, hogy neki van igaza.

Na már megyek is...

2014. máj. 25. 03:00
 17/21 A kérdező kommentje:
És megint fél kettőtől ötig aludt a kicsi, ezért vagyok még mindig ébren és rohangálok fél óránként, óránként az ordító gyerekhez, aki nem akar és nem tud rendesen aludni. Holnap, azaz ma tuti megmondom anyósnak, hogy menjen melegebb éghajlatra....
2014. máj. 25. 03:28
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is császárom volt, és nyugodtan hidd el, hogy van annyira rossz utána, mint neked előtte, szóval hagyjuk ezt a szenvedős dumát. Ha tudod , hogy anyós ilyen, akkor ennyit se kell hogy segítsen, neked megvan a napirend, és mindenki boldog.
2014. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed,hogy aki császárral szül,az nem szenved?!Képzeld,mind két gyerekem császárral szültem....egyikkel előtte fél napot vajúdtam,a másikkal igaz "csak" két órát,de lettél volna te a helyemben lenéző szuper anyuka mindkét esetben az utána következő pár hétben és kíváncsi volnék,hogy ekkor is ezt mondanád e ,hogy ő nemis szült,mert császározták........Egyébként neked alapból anyósoddal van bajod,nem szereted és most belé tudsz kötni......ha nem tetszik,ahogy segít,akkor ne vidd át hozzá ott aludni és kész.......
2014. máj. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Huha, na asszem ezt a császáros dolgot kár volt mondanod!

Én is császáros voltam és sürgősségis, a baba élete volt a tét, szóval nem én választottam, de amit utána átéltem, na azt senkinek nem kívánnám, nem tizenx órát szenvedtem, hanem több napot.

Na ítéld el azokat, mert nem mindenki választja kényelemből, sőt azok is lehet megbánják utólag, mert nem leányálom, pláne aki előtte még vajúdik is, megjegyzem nekem nem volt lehetőségem vajúdni, kikapták belőlem a gyermekem.


Szerintem is anyósoddal van a bajod, az meg ahogy írtál róla is téged minősít.


Ha szívességet kérsz, bele fognak szólni a gyereknevelésbe, ha meg szerinted úgy jó csak, ahogy Te csinálod, ne kérj szívességet, old meg egyedül.

2014. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!