Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikeszulok ebbe az állandó...

Kikeszulok ebbe az állandó sirasba? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
7 hónapos a lányom és 7 hónapja van elegem. Az elején a hasfajasa miatt uvoltott, nem aludt. Az miután elmúlt 1 fokkal jobb lett, de most is állandóan sír, nyuglodik, nyig. Már voltunk teljes has koponya csipo uh-n. Mindent rendben találtak, szerencsere. Orvos is látta, védőnővel.is beszéltem. Azt mondják ilyen extra siros. Én már teljesen ki vagyok ettől meg a nem alvastol. Már lekoltoztem a családhoz 120 km-re, mert nem bírtam egyedül egy gyerekkel. Az egész család a gyereket ugralja körbe, de még őket is leszivja. Én nem tudom, hogy egyedül hogy csinálnam ezt. Férjem egész nap dolgozik. Korábban jó teherbírású embernek tartottam magam. Most meg se háztartás, se semmi, csak a gyerek és tisztára kivagyok ebbe. Nem tartom magam rossz anyának, mindenkinél ilyen a lányom. Egyszerűen ilyen siros, nyugos babam van, imádom szeretem, teljesen le vagyok amortizalva. Szívem szerint kiszaladnek a világból :( ja és nem vagyok depis, ha kifogok véletlenül egy jó napot nala, én is tiszta happy vagyok.
2014. máj. 30. 14:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egésznek a kialvatlanság az oka.Próbálj meg minél többet aludni,míg a rokonoknál vagy ,esetleg valamit kezdj el sportolni.Na én aztán nem voltam híres arról,hogy mozgok,de:

elkezdtem futni esténként,nem többet 15 percet,közben zenét hallgatok,utána mintha kicseréltek volna,2 gyerekem van 5 éves és 7,5 hónapos,addig a férjem van velük egyébként hétköznap reggel 6tól este 6ig én vagyok...

2014. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

:(

Szintén zenész..csak nekem már 3,5 éve van elegem!!! :( :( :(

Születésétől fogva egy kis "rinyagép" a lányom..már bocsánat..ma is legalább 3x verte ki a balhét, és még nincs 3 óra! Próbáltam több módszert, de sajnos mind kudarcot vallott.Valami nem tetszik azonnal üvölt.Most már annyit elértem, hogy ha rászólok 20x akkor abba hagyja.REMEK..

Így tanácsot nem tudok adni sajnos, csak kitartást tudok kívánni.

Fiamat egyébként ugyan úgy nevelem, ő most lesz másfél éves..igaz hogy borzasztóan eleven, egy igazi kisördög, de egyáltalán nem sírós..úgy látszik gyereke válogatja.

2014. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok sztem a legfontosabb h maradjatok nyugodtak ne érezze rajtatok a feszkót na meg csináljatok úgy,hogy ne vegyetek a hisztikről tudomást
2014. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem kukacoskodni akarok csak kíváncsi vagyok. Miért sír pontosan? Ha játszol vele akkor is sír? Ha beszélsz hozzá, az öledben van, babakocsiztok akkor is sír?

A kisfiam olyan volt kb 11 hós koráig hogy bár őt nagyon lekötöttem minden, mégis voltak időszakok amikor nagyon nem tudta magát elfoglalni és egész nap vele kellett játszani. Nem hagyta hogy 2 percig mosogassak vagy bármi. De ez ritka volt.

Próbáltad babakocsiba ültetni amíg csinálod a dolgod otthon? Esetleg magadra kötni? Énekelni neki miközben főzöl, bohóckodni neki amíg port törölsz, ilyesmikre gondolok, ilyenkor is sír? Mikor nem sír? Ha ringatod?

2014. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Medvi ***** válasza:
76%
Ha tényleg nem bírod tovább, kaja után, amikor aludnia kéne, tedd be hasra az ágyába, és hagyd sírni egy kicsit. 10 perc múlva aludni fog. Nagyon nagy gonoszságnak tűnik, én sem csináltam soha amíg itt volt nálunk az anyósom kislányom 10 hónapos koráig, mert addig felváltva dajkáltuk. Aztán anyós egyszercsak megunta a kisunokát, és elhúzott, én meg itt álltam a kis bőgőmasinámmal. Amikor már végképp nem tudtam mihez kezdeni vele, lefeküdtem hanyatt az ágyra, őt a hasamra fektettem, és együtt bőgtünk. Láss csodát, 5 perc sírás után elaludt. Tök jó volt, csak kimászni nem tudtam alóla, mikor pisilnem kellett, ezért pár nap múlva átálltam a kiságyban altatásra, és működött. Naponta max 1-szer csináltam ezt, de azalatt tudtam pihenni kicsit. Most már 15 hónapos, tud járni, kezd beszélni, és öröm vele az élet. Kitartás, ahogy nő egyre könnyebb és jobb lesz.
2014. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
én is előbb kipróbálnék mindent, de ha semmi sem megy, jönne a suttogós sírni hagyás. Nem kell kegyetlennek lenni, de inkább ez, minthogy idegösszeroppanást kapj.
2014. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
együttérzek, az enyém is ilyen volt, most 14 hónapos, kb 1,5 percenként jön be zokogva,van h azért rinyál,mert megbotlott. nem elesett,nem ütötte be semmijét,csak megbotlik... tegnap 1,5 órát üvöltött maszívan,mert rosszul ébredt. mióta járni tud jobb ahelyzet,mert van,h. 20 percet is el van kint az udvaron,de a sírás örökké zeng az udvaron,mikor miért...
2014. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én is átéltem ezt(talán az éjszakai alvás jobb volt)csak nekem volt mellett egy 2 évesem is...Ha valakinek az ölében volt,akkor egy ideig nem sírt,de akkor is hamar elunta magát.Na és az persze nagyon ritka volt,hogy valaki volt itt segíteni...

komolyan azt hittem hogy rám hívják a szomszédok a gyámügyet,annyit sírt fiam.Mikor elkezdett mászni jobb lett a helyzet valamivel,most 1,5 éves és megint sokat sír/hisztizik...hát ez van...


Amúgy jobb lesz idővel:)

2014. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Itt vagyok végree.

Egyszerűen teljesen magam alatt vagyok emiatt. Tesót is szerettem volna neki, de így..

Nem tudom, hogy én vagyok-e ennyire selejtes, hogy nem tudom ezt a dolgot most már hónapok óta megoldani vagy ennyire ritka gyerkőcöt fogtam ki.

A környezetemben lévő babák is szoktak sírni, nyűgösködni, de minden anyuka kikerekedve nézi, amit a lányom tud rendezni. És nem napi 3x, hanem szinte folyamatosan.

Szinte egész nap mellette ülök, őt szórakoztatom. Kivétel mikor alszik. Na ekkor tudnék házi munkát csinálni, de arra meg kidőlök magam is.

A pontos helyzet: ő egy percet sincs el magában. Ha nem szórakoztatom (például játékokra felhívom a figyelmét, tükörbe nézelődünk, énekelek, hintázunk, pakolászunk stb stb) egy-két perces nyöszörgés után, jön a sírás. Tele vagyunk egyszerűbb és érdekesebb játékokkal. Ha nagyon el kell mosogatnom felkötöm a hátamra, de azt sem szereti sokáig.

Próbáltam már kinyomozni, hogy mi lehet a gond. De az eglsz család nem tudja és arra jutottunk, hogy ő ilyen baba. Akaratos, nem szeret unatkozni.

Marha rossz és kimerítő, hogy fél perc nyugalmam nincs. Még wécére is nehezen megyek, enni meg mutatvány mellette.

Semmi sikerélményem a gyereknevelésben, én úgy érzem, hogy a csillagokat lehozom és minden nap próbálok jó anyuka lenni és ezt kapom. Igyekszem nyugodt maradni, 10ig elszámolni, általában kibeszélem magamból, néha sportolok, ha van idő, energia. Úgy érzem, hogy a gyereken ez még nem csapódott le úgy igazán egyszer sem. Nem nagyon hagytam sírni még, nincs szívem. Viszont olyan már volt, hogy végkimerülésemben hagytam sírni, de ez egyszer volt eddig. Féltem a sírástól, ő annyira keservesen tud üvölteni, mint akit elhagytak örökre és ehhez nincs szívem :( De lehet, ha nagyon ki leszek megpróbálom.

Le a kalapom azok előtt, akiknek van másik gyerek! MInden tiszteletem! Én úgy érzem most, hogy jó darabig nem kell gyerek.

2014. máj. 30. 18:43
 10/24 A kérdező kommentje:

Én is sokszor gondolok a szomszédokra, lehet azt hiszik, hogy kínzom a gyereket. Múltkor csak a szemetet vittem le, de már a takarítónő mondta, szerintem a maga gyereke üvölt. Na azt a gyerekgyilkos tekintetet.

Sokszor nem is az a bajom, hogy álmos vagyok, fáradt, hanem az idegeim vannak ki a folyamatos sírás, nyüglődés miatt. Az apja, ha megjön még ő is ideges ettől. Sokszor összeveszünk, ingerültek vagyunk és tudjuk, hogy emiatt. Nehéz na.. nem szeretnék tovább panaszkodni. Kitartást sorstársak! Reméljük javulni fog, de azért nagyon nem mindegy, hogy ki milyen babát fog ki. De akkor is a mi gyerekünk és nekünk kell szeretni őket :)

2014. máj. 30. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!