Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikeszulok ebbe az állandó...

Kikeszulok ebbe az állandó sirasba? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
7 hónapos a lányom és 7 hónapja van elegem. Az elején a hasfajasa miatt uvoltott, nem aludt. Az miután elmúlt 1 fokkal jobb lett, de most is állandóan sír, nyuglodik, nyig. Már voltunk teljes has koponya csipo uh-n. Mindent rendben találtak, szerencsere. Orvos is látta, védőnővel.is beszéltem. Azt mondják ilyen extra siros. Én már teljesen ki vagyok ettől meg a nem alvastol. Már lekoltoztem a családhoz 120 km-re, mert nem bírtam egyedül egy gyerekkel. Az egész család a gyereket ugralja körbe, de még őket is leszivja. Én nem tudom, hogy egyedül hogy csinálnam ezt. Férjem egész nap dolgozik. Korábban jó teherbírású embernek tartottam magam. Most meg se háztartás, se semmi, csak a gyerek és tisztára kivagyok ebbe. Nem tartom magam rossz anyának, mindenkinél ilyen a lányom. Egyszerűen ilyen siros, nyugos babam van, imádom szeretem, teljesen le vagyok amortizalva. Szívem szerint kiszaladnek a világból :( ja és nem vagyok depis, ha kifogok véletlenül egy jó napot nala, én is tiszta happy vagyok.
2014. máj. 30. 14:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos nincs időm elolvasni minden választ, de majd megpróbálom...

Az én első fiam is hasonló hisztis volt. Ő most mindjárt 20 hónapos. A pici közel 8 hónapos (majdnem 1 év van köztük). Gondold el, amikor az első fiam ekkora volt, mint most a Te lányod voltam 5 hónapos várandós... és a helyzet fokozódott...

Na, most a 20 hónapos fiam már kezd "szocializálttá" válni... Idegen helyen édes, aranyos, kutakodó, magabiztos volt mindig, akkor sosem sírt, de otthon - valami pokol volt. Pont ebben a korban, kb. 7-8 hónaposan a nyári forgatagban többet voltunk kint, kb. 2x2-3 órát, imádta, szerette nézni a gyerekeket, még jártunk Ringatóra és hasonlókra is. Ami igazán segített az, ha én énekeltem neki, játszottunk, bohóckodtunk, hallgatta és nézte a Gryllus videóit, meglátogattuk a rokonokat...stb. Fokozatosan jobb lett, még most sem egy örömmámor sokszor, de türelemmel orvosolható. Annyira mondani akarja h. mit szeretne és nem tudja -hogy napjában kb. 3-4x van hisztiroham, ilyenkor megfogom a kezét és mondom h.vezessen oda amit szeretne....

2014. máj. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Én nem bírom sírni hagyni, ma csak egy két percet hagytam magára, mar potyogtak a krokodil könnyei"


Hát én itt látom a probléma györekerét. Egyszerűen rájött, hogy mivel manipulálhat téged.

2014. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Hát igen, lehet, hogy tényleg túl hamar ugrasz hozzá. Szerintem olyankor próbáld meg, hogy picit hagyod, amikor dolgod van, pl mosogatsz, de közbe persze beszélj hozzá, énekelj neki.

Ezt még most könnyebben kialakíthatod, mint később, mikor ő is egyre tudatosabb.

Amikor látja, hogy dolgod van, jó lenne ha megszokná, hogy kicsit eljátszon. Ha csak kezébe adsz dolgokat se segít? Bármit, flakonok, evőeszközök, zacskó zsepi. Lassan lehet, hogy rágcsálnivalókkal is ellenne picit, nem?

2014. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 hónaposan nem ennyire, de sírós. Ráadásnak még ott az apja is, aki imádja a lányát, de ha sír akkor a plafonon van. Na még őt is viseljem el, a lányt meg nyugtassam. Ha ölben van minden rendben, ha leteszem üvöltés, és én vagyok a hibás mert elkapattam. Kivéve, ha apa veszi fel játszani bármikor máskor, mert az oké. Szóval néha kétfelől kapom az ívet. Az időjárási frontok érkezése pedig még fokozza is a helyzetet mindkettőjüknél.
2014. jún. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!