Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek után hagynátok, hogy az...

Ezek után hagynátok, hogy az apuka láthassa a picit? Vagy aki ezt akarja, képtelen megváltozni?

Figyelt kérdés

Terhes lettem a barátomtól, nem terveztük (védekezés mellett történt). Azt tudni kell, hogy a barátom és a családja gazdag és ez látszik is rajtuk, a viselkedésükön. Az én szüleim átlagosak, anya tanárnő, apa jogász.

Mikor elmondtam a barátomnak, hogy terhes vagyok, közölte, hogy vetessem el, ő nem akar gyereket. Szakítottam vele, nem akartam látni.

Utána az apja személyesen felkeresett (minimum 9 órás repülést megtett), hogy havonta kapok életem végéig x összeget, ha elmegyek az abortuszra és nem beszélek róla senkinek. Még egyszer ezután próbálkozott a párom, de esélytelenül.


Most van egy tündéri, nyugodt 4 hónapos kislányom. Nemrég felhívott az apja, hogy a környéken volt dolga (persze...) és találkozni szeretne velünk. Mondtam, hogy csak én megyek, a pici alszik.

Elmondta, mennyire megbánta, ami történt közöttünk és ezalatt az 1 év alatt rájött, hogy nincs normális élete nélkülem, én jelentettem neki mindent és szeretné, ha találkozhatna a lányunkkal és dolgoznánk azon, hogy jobb legyen közöttünk a viszony.

Nem tudom, hogy meddig fog nála ez tartani, de nem akarom, hogy a gyerekemmel is azt tegye, amit velem. Vagy mi lesz később, pénzt ad neki, amikor nem marad csendbe?!

Azt mondtam, hogy gondolkozok a dolgon, de őszintén fogalmam sincs, hogy mit tegyek.

Eddig volt egy viszonylag nyugodt, normális életünk, nem akarom, hogy örökös drámában nőjön fel, olyan emberekkel körülvéve, akik egyszer azt akarták, hogy meg se szülessen.


Másrészről viszont mégis csak az apja...

Fiatal vagyok és randizhatok akárhány emberrel, bárkivel lehet kapcsolatom, senki nem fog rá úgy tekinteni, mintha a sajátja lenne.


2014. jún. 21. 12:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kötelességed megengedni neki, hogy lássa a gyerekét, inkább most engedt mint, hogy perre vigye a dolgot.
2014. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
én megengedném Ki tudja, mivel tarthatta sakkban az apja. Egy találkozás nem a világ, és úgyis fogod látni, hogy hogy viszonyul a gyerekhez, hogy reagál. És még akkor is mondhatod, hogy többet nem kérsz belőle.
2014. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

Ha a kérdező nevén van a gyermek akkor miről is beszélünk, pereskedés stb?!


Kérdező: Adj neki egy esélyt. Remélhetőleg észhez tér, és úgy nőhet fel a lányod, hogy van apukája.

2014. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
41%

attól, hogy a nevén van, még nem jelenti azt, hogy pl. az anyakönyvben nincs benn az apa neve


Nagyon sokan el vannak tévede, az kb. semmit sem számít, hogy kinek a nevén van a kicsi...

2014. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
a leírtak alapján én megadnék neki még egy esélyt, hogy láthassa, megismerje. A gyereked miatt is, mert végül is, mi történhet, gondolj bele? 1. megismeri az apja és mindig szeretni fogja, mellettetek áll, mégha nem is jöttök össze a későbbiekben, a gyereknek meg lesz apja, ami nagyon fontos. 2. megismeri és úgy dönt, mégsem kelletek neki...ez azért kiderül szerintem egy éven belül.Hát, ezzel végleg elrúgja a pöttyöst, viszlát, a baba nem fog emlékezni rá, te megvagy nélküle is, találhatsz még neki megfelelő apafigurát, és a későbbiekben, ha a gyerek rákérdez az igazi apjára, megmondhatod neki, hogy nem volt kíváncsi rá. Nem te leszel a hibás a szemében, hogy az apja ugyan szerette volna megismerni, de az anyja meg eltiltotta. Kész, passz.
2014. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az apja, aki ezt akarta, már meghalt. Nem értem miért lovagolsz még mindig azon, hogy olyanok vennék körül, akik meg akartak vesztegetni, hgoy elvetesd. MÁr nem is él, hogy venné körül.


Amúgy simán lehet, hogy azért ajánlott pénzt, mert azt hitte, hogy csak azért akarod megtartani, mert azzal bebiztosítod a helyed a gazdag családban. Nem szép dolog, de nem tök mindegy, már nem is él.


Az apja meg a gyereknek egyelőre még nem ártott, nem borította fel az életeteket. 4 hónapos, tulajdonképpen még úgy sem tudja ki az, úgy sem hiányozna neki, ha utána mégsem jönne stb. Találkozz vele, engedd, hogy lássa, aztán majd meglátjátok.

2014. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki még egy esélyt,ember van ahogy te is,és a legtöbb ember megijed a felelősségtől,ha 4 év alatt minden oké volt akkor mindenképpen engedd,hogy lássa a lányát.
2014. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az anyja nevén van, még akkor is ha az anyakönyvebn sincs benne az apa, bármikor beadhat egy apaságit, ahol ha máshogy nem dns vizsgálattal bebizonyosodik, hogy ő az apa, és onnantól élnek a jogai.
2014. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, de két opció van:

a) magadtól belemész

b) apa beperel - a pénze megvan hozzá - bizonyítja a bíróságon, h ő az apa, téged pedig köteleznek a láthatás biztosítására.


Innentől már csak azt kell eldönteni, h mi a jobb? Békésen megoldani az egészet v háborúzni, szétszívatni egymást és a gyereket?

2014. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Bíróságra nem menne, ezt megkérdeztem tőle. Azt mondta, hogy döntsem el, nem akarja, hogy kényszerből tegyek bármit is.


Nem csak az apja próbált megvesztegetni, hanem ő is. Ő tette először, aztán az apja is, hátha akkor belemegyek abba, amit akartak.

2014. jún. 21. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!