Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek után hagynátok, hogy az...

Ezek után hagynátok, hogy az apuka láthassa a picit? Vagy aki ezt akarja, képtelen megváltozni?

Figyelt kérdés

Terhes lettem a barátomtól, nem terveztük (védekezés mellett történt). Azt tudni kell, hogy a barátom és a családja gazdag és ez látszik is rajtuk, a viselkedésükön. Az én szüleim átlagosak, anya tanárnő, apa jogász.

Mikor elmondtam a barátomnak, hogy terhes vagyok, közölte, hogy vetessem el, ő nem akar gyereket. Szakítottam vele, nem akartam látni.

Utána az apja személyesen felkeresett (minimum 9 órás repülést megtett), hogy havonta kapok életem végéig x összeget, ha elmegyek az abortuszra és nem beszélek róla senkinek. Még egyszer ezután próbálkozott a párom, de esélytelenül.


Most van egy tündéri, nyugodt 4 hónapos kislányom. Nemrég felhívott az apja, hogy a környéken volt dolga (persze...) és találkozni szeretne velünk. Mondtam, hogy csak én megyek, a pici alszik.

Elmondta, mennyire megbánta, ami történt közöttünk és ezalatt az 1 év alatt rájött, hogy nincs normális élete nélkülem, én jelentettem neki mindent és szeretné, ha találkozhatna a lányunkkal és dolgoznánk azon, hogy jobb legyen közöttünk a viszony.

Nem tudom, hogy meddig fog nála ez tartani, de nem akarom, hogy a gyerekemmel is azt tegye, amit velem. Vagy mi lesz később, pénzt ad neki, amikor nem marad csendbe?!

Azt mondtam, hogy gondolkozok a dolgon, de őszintén fogalmam sincs, hogy mit tegyek.

Eddig volt egy viszonylag nyugodt, normális életünk, nem akarom, hogy örökös drámában nőjön fel, olyan emberekkel körülvéve, akik egyszer azt akarták, hogy meg se szülessen.


Másrészről viszont mégis csak az apja...

Fiatal vagyok és randizhatok akárhány emberrel, bárkivel lehet kapcsolatom, senki nem fog rá úgy tekinteni, mintha a sajátja lenne.


2014. jún. 21. 12:02
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Kérdező és mivel jobb még mindig ezen rágódni. Te soha nem hibáztál. Gyereked érdeke, hog legyen apja és joga van apához.
2014. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!