Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legfeljebb hány éves korig...

Legfeljebb hány éves korig vállalnátok babát?

Figyelt kérdés

Szerintetek hány éves korig optimális még szülni,úgy hogy ne legyen már túl "késő"?

A baba és a mama szemszögéből?

Köszönöm a válaszokat!


2014. jún. 26. 13:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok, van már egy gyerekem. nem is olyan kicsi :/ mindig úgy gondoltam, hogy 30 előtt megszülöm a 2 gyerekem, de nem így alakult, visszamentem dolgozni és azóta csak húzzuk a kistesó dolgot, valahogy most olyan jó, mindent sikerül összeegyeztetni.

szóval most kitoltam 35 éves koromig.

ha összejön így és még szeretnénk harmadik babát akkor azt 37 éves korig tudom most elképzelni.

2014. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Elsőt 31 évesen szültem, most múltam 35 és próbálkozunk a kistesóval, most már bánom, hogy eddig vártunk, de az időt visszafordítani sajnos nem lehet.
2014. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Korábban úgy gondoltam,hogy max 30,de aztán kiderült,hogy gondok vannak és sokára jött össze, így 35 múltam,mikor az elsőt szültem. Most azt mondom,40-ig jöhet a tesó is.
2014. jún. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermeket szeretnénk, a harmadikat maximum 34-35 évesen szeretném megszülni. de ez csak egy dolog, hogy én mit szeretnék, majd meglátjuk, hogy hogy alakul az életünk. egyelőre egy gyerekünk van, tesót még 2-3 évig nem tervezünk, most minden olyan szép és jó így hármasban :)
2014. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
60%
Én 40 éves korig, ez aktuális is. Majdnem 37 voltam, amikor az elsőt szültem, most bőven 39 vagyok és nemsokára születik a második. Én is korábban szerettem volna, legalább 30 alatt az elsőt, mert véleményem szerint ideálisabb mint a mama, mint a baba szempontjából, de így alakult, és persze nem bánom. Jobb később. mint soha :)
2014. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 évesen szültem a harmadikat és nekem ez volt a határ. Ez után már nem szülnék és nem is fogok,nem is akarok!!
2014. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal anya szerettem volna sokaig lenni (nekem inkabb idosebbek a szuleim es gyerekkent ereztem a kulonbseget). Aztan 20-on evesen megis inkabb vartam vele, 30-ig szerettem volna az elsot. Ogy is alakult volna, de elveteltem, vegul 31 evesen szultem az elsot, 33 evesen a masodikat.

Szulokent is azt gondolom, hogy sok mindent mashogy csinaltam volna, ha fiatalabban szulok, aggodosabb, merevebb, kenyelmesebb vagyok, nincs mar bennem az az os onbizalom, ami 20onevesen volt, amikor teljesen magatol ertetodo volt, hogy nekem szuper eletem, szuper munkam, szuper hazassagom, meg persze szuperegeszsegem lesz. Es ez gondolom a gyerekeken is latszani fog. (Ne arra gondoljatok, hogy megkeseredtem, de megoregedtem, na :))) )

Szeretnek harmadikat, jo lenne 35 evesen, de erzem, hogy sokkal faradtabb es turelmetlenebb vagyok mar. Amugy 40-42 eves korig nem is csodalkozom, ha mas szul, nekem csak afolott kezd kulonlegesebbnek szamitani.

2014. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
46%
nekem most született a fiam egy hónapja, 24 éves vagyok. ha lesz második baba, akkor 30 éves korom előtt szeretném hogy megszülessen. 30 fölött nem vállalnék.
2014. jún. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
46%

A gyerek és az anyuk szempontjából is jobb fiatalon szülni. Jó érzés, hogy mindig büszke vagyok anyura, amiért fiatal, pedig (akkor még) teljesen átlagosnak számító 26 évesen szült. Most 46, és nagymama. :) Remélem az én kislányomnak is jó érzés lesz, hogy nem fogják rám azt hinni, hogy a nagymamája vagyok a szülőin... Na meg persze 7 dédszülőjét és 1 ükijét is ismeri.

Sajnos ma már a szülő nők átlagéletkora 35, és az esetek nagy részében ez nem egészségügyi dolog miatt van így.

2014. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
48%

30. Én 3 gyereket szeretnék, ha esetleg a harmadik átcsúszna 30 utánra, akkor is max 32-33.

Se a sulis beiratkozásra, se a középiskolás ballagásra nem szeretnék járókerettel menni... Az én gyerekemet ne szivassák, azért mert én öreg vagyok. Nekem is volt osztálytársam, mikor kiderült, hogy aki jár érte nem a mamája, hanem az anyja, eléggé meglepődtünk.

Mostanában lett nagy divat ez a későn szülés...

33 fölött semmiféleképpen nem szülnék már.

2014. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!