Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyit segit apuka...

Nektek mennyit segit apuka kisbaba mellett?

Figyelt kérdés
Nálunk annyi a segitség részéröl,hogy játszik vele minden nap.Éjjel én szoptatok,reggel ha nem alszik vissza,6-kor én játszok vele hullán,ö fel se kel.Szüleim messze,segitség nincs.Sokszor gondolkodok,hogy elválok töle,igy is úgy is egyedül vagyok a gondjaimmal,tulajdonképpen egyedül nevelem a gyereket.Persze ezerszer mondtam már neki,ö a kettönk gyereke, nemcsak az enyém,de semmi változás.Volt aki ilyen miatt vált el?
2014. júl. 7. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam tápszeres volt, amíg kelt éjjel (8 hetes koráig), addig a legtöbbször én keltem, de ha a férjem látta, hogy fáradt vagyok, akkor felkelt ő. A fürdést ketten csináltuk, játszani inkább nagyobb korától tud vele (most 2 éves, jókat birkóznak), kisbaba korában az nem annyira volt jellemző. Természetes, hogy az anya többet foglalkozik a gyerekkel, hiszen ő van otthon, természetesen ez nem azt jelenti, hogy apuka ne csináljon semmit, de főleg amíg picik több hárul ránk. Szoptatni nem tud helyetted például, amíg játszik vele, legalább csinálhatod a dolgod vagy pihenhetsz.
2014. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amíg pici volt, sokszor volt éjszaka, hogy a lefejt tejjel ő kelt fel etetni, hogy tudjak pihenni. Fürdeti, pelenkázza, öltözteti és most eteti is, már megfőzi neki, ha kell a főzit, gyümölcsöket is elkészíti. De amúgy is házias férjem van, nem kell külön megkérni rá, hogy tegyen be egy adag mosást, ha sok van már, vagy porszívózzon össze. Önálló ebben is. Teszem, amit tudok gyerek mellett, de én sem csak vele foglalkozom, alkalmanként dolgozom itthonról, és heti egyszer el is járok kikapcsolódni. Én nem tudom elképzelni, hogy ha két felnőtt együtt vállal egy gyereket, akkor az egyiknek áldozat tenni érte. Teljesen igazad van, ha így is, úgy is tök egyedül vagy vele... egyenesen és nyíltan kell erről beszélni, másképp nem megy! Adj egy utolsó esélyt a férjednek, komolyan üljetek le és rágjátok át, hogy ez így nem mehet tovább. A beszélgetés kimenetele pedig eldönti a jövőt. Szorítok, hogy legyen még út a helyzet javítására!
2014. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Picit lassíts. A legtöbb férfi nem tud mit kezdeni egy újszülött babával pár hónapig, amíg nem ülnek vagy nem másznak. NEm kell rögtön ennyire a legrosszabbat gondolni a férjedről. Ezért én még nem válnék el. Kérd meg hogy vegye ki jobban a részét, de azért ne ess kétségbe ha nem fogja túlzásba vinni.

Az én férjem is ilyen volt, nekünk már nagyobbacskák a gyerekek, 4 éves és 11 hónapos. Ő se sokat kezdett velük pici korukban, pelenkázást 2x bevállalta nagy unszolásra. De mikor már nagyobbak lettek, játszott és beszélgetett velük sokat. Imádja mindkettőt, és nagyon jó apa annak ellenére is, hogy pici korukban nem vitte túlzásba a babázást.

2014. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
lehet azért érzem kevésnek mert hulla vagyok soha nem tudom magam kipihenni-kisbabám napközben max 20 perceket alszik egyszerre-többet nem.igy én pihenni egyáltalán nem tudok.éjjel 3 óránként eszik aztán 6-kor fent van és attól kezdve játszani akar.....
2014. júl. 7. 10:47
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, ki vagy merülve. De ne add fel a reményt, hogy lesz ez még jobb is! :) Fel a fejjel! Tegyél félre tejet és kérd meg, hogy adja neki éjjel, hogy legalább heti 1-2 estét át tudj aludni, mert hulla fáradt vagy. Meg fogja tenni, meglátod! :) Napközben nincs segítséged? Egy jó barátnő, anyuka, anyós, akárki, aki babázik picit, míg te beülsz egy kád vízbe vagy fogod magad és elmész moziba egyet egyedül? Keress kismamákat a környéken, akik szintén egyedül vannak, barátkoznának, járjatok együtt babakocsizni, sétálni... Merre laksz? ;)
2014. júl. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
4 hónapos a baba ...kértem öt már ezerszer sajnos nem segit.szülök nincsenek a közelben se anyós- barátnök dolgoznak....vas megye...
2014. júl. 7. 10:58
 7/16 anonim ***** válasza:

Nálunk sem segít szinte semmit.

De ő dolgozik (szakács, úgyhogy elég sokat), hazaadja a fizetést, megcsinálja a ház körüli teendőket, és ez így van rendjén.

Ha majd én is munkába állok, akkor változik majd a helyzet.

Ha megkérem, akkor addig játszik vele, lefoglalja, amíg én megcsinálom a dolgomat. Néha megeteti (nem túl gyakran).

Most fürdette először tegnapelőtt, mert annyira rosszul voltam, hogy ha bele kell hajolnom a kádba, ott ájultam volna el.

14 hónapos a fiúnk.

Fel a fejjel, idővel jobb lesz.

2014. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Ismerős a helyzet... párom reggel 7-kor elmegy, este 19:30 körül jön haza, addig egyedül vagyok a babámmal (4,5 hónapos). Este 20:00kor fürdetünk aztán fekvés, tehát hétköznap effektíve nincs a babával egy óránál többet. Hétvégén meg reggel leült a gép elé, és este felkelt onnan, annyi volt a babázás, hogy megsimogatta, hogy de kis aranyos és akkor is én voltam vele egész nap - nappal nem alszik sokat, az éjszakát átalussza szerencsére. Én csináltam egy-két nagyobb hisztit, hogy ő akarta a gyereket (én még nem szültem volna évekig), akkor igenis vegye ki a részét a dolgokból, vagy foglalkozzon a gyerekkel amíg én főzök/takarítok, vagy fordítva, mert ez így nem állapot. Közöltem azt is, hogy nem kötelező maradnia sem, mert boldogulok a gyerekkel egyedül is, úgyis azt csinálom folyton... Azóta azért sokat változott a helyzet, babázik, főz, segít amiben csak tud, ha látja, hogy fáradt vagyok, akkor küld, hogy pihenjek. Szerintem kicsit erélyesebben közöld a férjeddel, hogy ezt már nem bírod, hátha észbe kap.

De sajnos igaz amit a többiek írtak, ilyen pici babával a pasik még nem nagyon tudnak mit kezdeni, talán ha nagyobb lesz. De attól még nem magadnak szülted, hanem kettőtöknek, szerintem elvárható, hogy amiben tud, abban azért segítsen.

2014. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én férjem maximálisan segít mindenben már a születéstől kezdve.Ha kell, felkel hozzá, eteti, pelenkázza, játszik vele.
2014. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én férjem dolgozik, én otthon vagyok, így nem várom el tőle a segítséget, persze ha adja jól esik.
2014. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!