Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rajtam kivül más is volt már...

Rajtam kivül más is volt már úgy hogy rosszul kezdte és megváltoztatta a hozzáállását mert nem birta tovább?

Figyelt kérdés
a kérdés elég érthetetlenre sikeredett.a lényeg hogy elsö babám 4 hónapja született és azt gondoltam az a feladatom hogy ö sose sirjon.Tehát ha sirt idáig bármikor azonnal kézbe és vigasztalás.Csakhogy most kezdem azt érezni hogy ÉN megszüntem létezni.Nem alszok szinte futtában bekapok valamit és kezdek lelkileg és fizikailag leépülni...pedig nem vagyok egy gyenge ember elég komoly melóból léptem le-de ez a babázás annál sokkal keményebb-szóval elhatároztam hogy kicsit "keményebb" leszek és ha tudom hogy tiszta a pelus és tele a poci akkor hagyom hadd sirjon egy kicsit....muszáj lesz néha mert lemerültem mint egy elem...segitségem nincs-volt már valaki igy?
2014. júl. 14. 22:10
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
33%

Most teszed jól. Nem kell azonnal felvenni a babát, ha sír és nincs semmi baja. Tanulja meg egyedül "elszórakoztatni" saját magát.

Nem értem, hogy ma miért kényezteti, rontja el sok anyuka a babáját? Azután panaszkodik, hogy a két évese mellet nincs egy perc pihenése sem.

2014. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
46%

Egy 4 hónapos baba nem fogja magát órákig elszórakoztatni, a csörgőt is épphogy fogja, ülni sem tud. Lehet, hogy nincs semmi baja, de az anyukájára vágyik. Még csak 4 hónapos!

Ha sír, mindig oka van, egy 4 hónapos nem tud még hisztizni. Ha 20 percet el van csendben, az már nagy szó, szerintem egy 4 hónaposnál. Ugyanakkor, egy 4 hónaposnak már jöhet a foga is, te hagynád sírni?

Szopi, tápszer után rögtön sír? Lehet, hogy éhes maradt. Az én fiam igen nagy étkű.

Harmadik gyerekem nevelem, de egyiket sem hagytam sokáig sírni, csak pl. míg gyorsba befejezem a mosogatást, vagy hasonlók, de az is max. 5-10 perc. Tovább ne hagyd sírni.

Ja, és a nagyobb gyerekek 2 évesen már frankón legóztak egyedül, nem rajtam lógtak.

2014. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
56%

1. de nagy baromságot írtál! Remélem nincs gyereked...


Kérdező, egy 4 hónapos baba SOHA nem sír ok nélkül.

Ne aggódj, ez a sírós korszak elmúlik hamar amint elkezd kúszni-mászni.

Ha nagyon nem bírod, kendőben kösd magadra, ezt a babák legtöbbje imádja. Nagyon fontos az ősbizalom kialakítása, ha most hagyod sírni, felnőttként fogja érezni a sérülés hatását igazán.

2014. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
ebböl látszik hogy 3 válaszból megint két különbözö vélemény...mindenhol ezzel szemesülök...valaki határozottan állitja hogy nagyon el lesz rontva a gyerek a felkapás miatt, van aki meg azt hogy lelki sérült lesz mert azt hiszi nem számithat rám...nem tudom melyik "tábornak" van igaza de igy nem tudok tovább élni .reggel 6 tól este 10-ig szórakoztatom szinte semmit nem alszik komoly fejgörcsöm van minden este amikor ágyba kerülök pl.most is.nem birom ezt sokáig az biztos.
2014. júl. 14. 22:39
 5/59 A kérdező kommentje:
sajnos a kendöt nem szereti mert nem szokta meg....de hogyan érezné felnöttként a sérülést amikor egy ember 2 éves koráig nem képes emlékezni arra ami történt vele!te emlékszel rá mi volt 5 hónapos korodban?
2014. júl. 14. 22:41
 6/59 anonim ***** válasza:
37%
attol függ milyen ok..az enyém is sir, de a pelenka tiszta, a hasa nem fáj, evett-ivott, játszottam vele, megpuszilgattam...unatkozik? jaaaaa hát nem tudok 24 orábol 24-et szorakoztatni egy babát, söööööt!! nem is akarok! 4 honaposan már el volt akár 1,5 orát is egyedül, ott volt mellettem, lent a játszoszönyegén, néha odamentem, megpuszilgattam, visszamosolygott és vagy "magyarázott" tovább, vagy a játékait lökdöste..vagy "tornázott".
2014. júl. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
ja nem éhes mert szopi után elégedett és nagyon sokat hizik...
2014. júl. 14. 22:42
 8/59 A kérdező kommentje:
1,5 órát egyedül a játszószönyegen egy 4 hónapos?te nagyon szerencsés vagy!nálunk 10 perc után hiszti...
2014. júl. 14. 22:46
 9/59 anonim ***** válasza:
74%
Ha alszik, próbálj te is pihenni, aludni. Talán tényleg jó ötlet magadra kötni.
2014. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
69%
Nem csak éhség és tiszta pelus igénye van egy babának, és egy ilyen pici még nem is tud hisztizni. A testkontaktus ugyanolyan elemi igényük, mint az evés! Régebben terjedt el az a nézet, hogy "elrontják" a gyereket, ha felveszik (megjegyzem, meg lehet nézni mennyi pszichológiai bajjal küzd az így felnőtt generáció), szerencsére ma már bebizonyosodott, hogy ez nem így van. Nem lehet elrontani a testkontaktussal, ugyanúgy, ahogy az etetéssel sem... Ha viszont az elemi biztonságigénye sérül(egy idő után valóban nem fog sírni, mert megtanulja, hogy hiába sír, úgysem válaszol senki), akkor később sok problémája származhat belőle. Ez nem elszórakoztatás, vagy kényeztetés, csak az elemi igénye kielégítése. Ahogy elkezd mászni járni, már úgysem fog annyit igényelni, hiszen kitágul számára a világ. Viszont, ha a kötődés sérül, akkor sokkal rosszabb szeparációs szorongásra számíthattok, mert tudat alatt félni fog, hogy elveszít, viszont ha biztonságosan kötődik, akkor sokkal kevésbé fogjátok megsínyleni, hiszen tudja, hogy számíthat rátok...
2014. júl. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!