Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rajtam kivül más is volt már...

Rajtam kivül más is volt már úgy hogy rosszul kezdte és megváltoztatta a hozzáállását mert nem birta tovább?

Figyelt kérdés
a kérdés elég érthetetlenre sikeredett.a lényeg hogy elsö babám 4 hónapja született és azt gondoltam az a feladatom hogy ö sose sirjon.Tehát ha sirt idáig bármikor azonnal kézbe és vigasztalás.Csakhogy most kezdem azt érezni hogy ÉN megszüntem létezni.Nem alszok szinte futtában bekapok valamit és kezdek lelkileg és fizikailag leépülni...pedig nem vagyok egy gyenge ember elég komoly melóból léptem le-de ez a babázás annál sokkal keményebb-szóval elhatároztam hogy kicsit "keményebb" leszek és ha tudom hogy tiszta a pelus és tele a poci akkor hagyom hadd sirjon egy kicsit....muszáj lesz néha mert lemerültem mint egy elem...segitségem nincs-volt már valaki igy?
2014. júl. 14. 22:10
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem jól csinálod.


Persze egy 4 hónapos még nem tud hisztizni,és mint többen írták mindig okkal sír.De mi van ha az az ok,hogy unatkozik vagy ölben akar lenni? Szerintem ezt hagyni nem lehet.Az elején nekem is mikor sírt rögtön megszólalt a riasztó rendszer a fejemben,hogy ezt el kell hárítani,csak a végére már kezdtem kifulladni,mert a dolgom mellett egész nap ölben cipeltem.Én nem akartam magamra kötni,szerintem azzal csak súlyosbítjuk a helyzetet ha egész nap rám van kötve egy gyerek.

Én végül úgy oldottam meg,hogy ha menni kellett pl főzni,akkor vittem magammal,leterítettem plédet,ráraktam mindenféle érdekes és szép dolgot,és mellette főztem.Ha sírt,ott voltam,beszéltem neki,de nem kapkodtam fel.Meg is szokta,és ezzel semmi rosszat nem is tettem,csak megszokta,hogy nem vagyok non-stop anyám ölében.Kiegyensúlyoott 3 éves ma a lányom,és nagyon örülök,hogy így tettem.Rengetegen csak szenvednek a gyerekkel.

2014. júl. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Kedves 19-es válaszoló!Mielött ilyen stilust engedsz meg magadnak szállj egy kicsit magadba és kérdezz!képzeld az apja külföldön dolgozik nagyszülök pedig nincsenek már sajnos!na ilyet se hallottál még ugye?hogy mekkora bunkók vannak :(hihetetlen
2014. júl. 15. 08:03
 23/59 A kérdező kommentje:
18-as válaszoló szeretnék én nappal aludni amikor alszik de ö akkor se alszik!tudom hogy hihetetlen de ez van.maximum babakocsiban ha tologatom picit elszunnyad.de bent a lakásban nem alszik ,velem se az ágyban.pedig már mindent megpróbáltam cumi,bebugyolálás,francia ágy, hason fekvés,mellen alvás müködik,majd 10 percre rá ébred!
2014. júl. 15. 08:15
 24/59 A kérdező kommentje:
jó.szóval akkor azok az emberek akiket hagytak sirni lelki roncsok lettek.De a férjemet se kapkodta fel anyósom és semmi baja söt csak úgy duzzad az önbizalomtól.És mi van akinek ikrei vannak.?Nem értem.Ha az egyiket szoptatja addig a másik üvölt,akkor mit tegyen?ebböl látszik hogy itt senkinek nincsenek ikrei(nekem sincs de el tudom képzelni hogy nincs mese sirni kell hagyni mivel az embernek nincs 4 kéze!)mégse gondolom hogy minden ikerpár lelki sérült!
2014. júl. 15. 08:25
 25/59 anonim ***** válasza:
38%

de! de! pont a 14. válaszolo irta, hogy ikrei vannak. :-)

az a legfontosabb, hogy a te ne legyél idegroncs..nekem a védönö azt is mondta, hogyha feszült vagyok, mert sir a baba, hagyjam ott..menjek ki a fürdöszobába 10 percre, sokszor beválik és abba marad a sirás.

2014. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
Szia! Az en mentalitasom megegyezett a tieddel es hasonloan habitusu a kislanyom. O is az a tipus,aki max 15 percig van el egyedul es nem egy alvobaba. Nehez nagyon ez az elso idoszak, de kb 6 eves koratol konnyebb lesz. Nekem ekkora sikerult belazulnom es hagyni, had uvoltson egy kicsit, nem rohanni es felkapni. (Az en lanyom ejjel is kel 3-4 szer, napkozben kizarolag a mozgo babakocsiban alszik) Igaz meg 8 honapos, de jelentos elmozdulas van pozitiv iranyban. Hallgass az osztoneidre, a te gyermeked, elrontani nem fogod. Szuksege van rad, arra,h melette legyel, de nem lemerulve, vidaman es elegedetten. En akkor ijedtem meg,amikor duhos voltam a gyerekemre,h miert nem alszik, miert nincs el magaban, mint mas gyerek. Rajottem,h csak en tudok ezen valtoztatni es valoban semmi baja nem lesz,ha kifujom magam, lenyugszom, amig o esetleg visit. Probalj meg segitseget kerni baratnotol vagy vkitol, mert egyedul ezt keptelenseg gyozni. Nalam is a 7vegek az unnepnapok, amikor a ferjem foglalkozik a babaval es akkor en kicsit magamban lehetek. Megha ez csak pl fel ora is. Ugyhogy kitartas es kozhely, de tentlyleg naprol napra konnyebb lesz.
2014. júl. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
Ne haragudj , de ha tényleg 10 perceket alszik, akkor annak az okát kell megkeresni. Nekem is ikreim vannak és nagyon hasfájósak voltak és mellett még volt egy nagyobb még nem óvodás gyerek, ők sírtak sokszor. Volt olyan, hogy mindhárom, de mivel egyedül voltam velük, segytésg csak hérvégén valahogy meg kellett oldjak mindent. Hidd el sokat számít a hozzáállásod a gyerek miatt is, mert ha feszült vagy átveszi tőled a gyerek is. Magad miatt is fontos, próbálj meg ne azon keseregni, hogy jaj most neked milyen szar. Ilyen idős korukban az enyémek sem voltak el. max 10-20 percre, de úgy fogtam fel, hogy ez egy átmeneti állapot és minden nappal közelebb vagyunk ahhoz, hogy forogjanak, mászanak és akkor már biztos könnyebb lesz.
2014. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:
igen én is ugy gondolom hogy egy kis sirástól semmi baja nem lesz..mert egyedül nem gyözöm a nap 24 órájában szórakoztatni...csak az a baj hogy nem nagyon lehet ugy pihenni hogy ordit...:kedves utolsó köszi a választ szóval azt mondod jobb lesz kb 8 hónaposan?jaj de jó legalább valami remény felcsillant....:(
2014. júl. 15. 08:45
 29/59 A kérdező kommentje:
Kedves 27-es !babakocsiban tologatva akár több órát is alszik!DE CSaK ÚGY!Én úgy nem tudok pihenni!Viszont bent a lakásban nem hajlandó! cicin elalszik és 10 perc múlva felébred nem tudom miért. Azt mondod keressem az okát légyszi mondd el hogy keressem az okát.Az altatási módszereket (cicin alvás,franciágyban magamhoz vétel ringatás)megpróbáltam már.Te hogy keresnéd az okát a nemalvásnak?
2014. júl. 15. 08:49
 30/59 A kérdező kommentje:
egyébként csipem az ilyen hozzászólásokat."ha csak 10 percet alszik annak meg kell keresni az okát."akkor miért nem irod le hogy hogyan keressem meg az okát.Kérdezzem meg töle?
2014. júl. 15. 08:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!