Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rajtam kivül más is volt már...

Rajtam kivül más is volt már úgy hogy rosszul kezdte és megváltoztatta a hozzáállását mert nem birta tovább?

Figyelt kérdés
a kérdés elég érthetetlenre sikeredett.a lényeg hogy elsö babám 4 hónapja született és azt gondoltam az a feladatom hogy ö sose sirjon.Tehát ha sirt idáig bármikor azonnal kézbe és vigasztalás.Csakhogy most kezdem azt érezni hogy ÉN megszüntem létezni.Nem alszok szinte futtában bekapok valamit és kezdek lelkileg és fizikailag leépülni...pedig nem vagyok egy gyenge ember elég komoly melóból léptem le-de ez a babázás annál sokkal keményebb-szóval elhatároztam hogy kicsit "keményebb" leszek és ha tudom hogy tiszta a pelus és tele a poci akkor hagyom hadd sirjon egy kicsit....muszáj lesz néha mert lemerültem mint egy elem...segitségem nincs-volt már valaki igy?
2014. júl. 14. 22:10
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
62%
Ez a biztonságos kötõdès kialakulásának idõszaka. Az õ fejecskéjében ti ketten mèg egyek vagytok. Olvass egy kis pszichológiát is,mielõtt elszúrod! Javaslom Ranschburg Jenõ Hagyjuk-e sírni videójàt youtube-on. Eddig csinàltad jól ès hibàzol,ha sìrni hagyod. A gyerekvàllalàs àldozatokkal jàr.
2014. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
75%

A 11-es által javasolt Ranschburg Jenõ előadás valóban nagyszerű. Fantasztikus ahogyan beszél, minden szava igaz és megszívlelendő.


Az emlékezést nem úgy értettem, hogy azért lesz lelki sérült, mert emlékszik rá, hogy nem vetted fel mikor sírt.

Ez tudat alatt lesz benne, sejtszinten.

Azt tanulja meg ezáltal, hogy ő nem szerethető, egész életében szeretetért fog kuncsorogni és ezért képes lesz akár egy olyan kapcsolatban is benne maradni, ami számára megalázó, ahol durván bánnak vele. Persze nem 100%, hogy így lesz, de megvan az esélye.

Élő példa én vagyok. Anya mesélte, hogy hiába sírtam kisbabaként, ő sem vett fel, mert apa nem engedte neki azzal a címszóval, hogy "elkényeztet" (megjegyzem, már elváltak...).

Felnőttként sokáig nem tudtam szeretetet adni és mai napig vannak önértékelési gondjaim.

Tehát még egyszer leírom, hogy a lehető legrosszabbat teszed, ha sírni hagyod azt a pici emberkét, aki még nem tud beszélni, nem tud odabújni hozzád, egyetlen kifejezőeszköze a sírás és ő így közli, hogy szüksége van rád.

2014. júl. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
45%
Azért 5 perc sìrástól még senki se lett lelki nyomorék. Az önértékelési gondok meg későbbi dolgokból jönnek.
2014. júl. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 ZsZs27 ***** válasza:
63%
Erre mindig csak mosolygok, hogy a síró gyereket márpedig azonnal vegyük fel. Aki ezt kitalálta, az sose hallott még ikrekről, az látszik. Ha fejem tetejére álltam volna, se tudtam volna mindig felvenni őket. Bizony rengetegszer volt, hogy míg az egyikkel végeztem (pl. fürdetés, etetés, mert egyikük nagyon bukós volt, nem tudtam őket egyszerre etetni), a másik álomba üvöltötte magát. Pár hónap után megszokták, muszáj volt nekik. Nekem se tudott segíteni ebben senki. És nem lett tőle semmi bajuk. A kötődéssel sincs semmi probléma. Szóval nem lesz a gyereknek semmi baja attól, hogy nem ugrasz azonnal, és nem dajkálod 24 órán keresztül. Tanultam a főiskolán én is sok okosságot (szociálpedagógia) és rájöttem, hogy a tanultaknak közük nincs a valósághoz, vagy csak valahonnan nagyon messziről. Amikor megpróbáltam megfelelni az "tökéletes" szülő elvárásainak, minden este bőgtem én is a gyerekekkel. Nem szabad, hogy a teljes napodat csak a gyereknek szenteld. Ha magadra nincs időd, kipihenni magad, vagy csak egy kicsit kifújni magad, biztos, hogy becsavarodsz, és az már senkinek nem lesz jó.
2014. júl. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 Julie S ***** válasza:
80%
Szerintem errol szol az elso egy (par) ev, hogy igyekszunk mindig ott lenni a gyerekunknek, ha o igenyli. Ezzel alapozzuk meg a biztonsagos kotodeset, ami a kesobbiekben a mi eletunket is mekonnyiti majd az o problemasabb idoszakaiban.
2014. júl. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:
ok és ha idegileg fizikailag kikészülök az is segiti az ö fejlödését?szerintem nem értitek miröl van szó tényleg nem fogom birni tovább ha nem pihenek
2014. júl. 15. 06:51
 17/59 anonim ***** válasza:
60%
Én soha nem szórakoztattam a fiamat 0-24-ben. Simán elvolt 1 órát is a játszószőnyegén már ennyi idősen. Ja és nem volt sírás (az elején sem, mielőtt valaki nekem esne, hogy treníroztam szegény gyereket), mert első pillanattól azt szokta meg, hogy anya ott van ha kell, de nem rázza a csörgőt egész nap, csak hogy szórakoztassa. Elnézelődött, tornázott, én beszéltem hozzá, miközben csináltam a dolgomat és ha baja volt, "szólt". Most 2 éves elmúlt, önálló, magát lekötni tudó gyerek. Te már nagyon nehezen fogsz ezen változtatni, mert megszokta, hogy önállóan 1 percet sem kellett eltöltenie. Nehéz helyzet.
2014. júl. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam ugyanilyen volt, most már elszórakoztatja magát, mert már tud mászni, felállni, ülni, játszani, de 4 hónaposan folyamatosan ott kellett lenni vele. Akkor csináltam bármit, ha aludt, de minimálisra redukáltam a házi munkát. Azt mondjuk nem értem, hogy tudnál többet pihenni attól, hogy hagyod sírni, mert én nem tudok úgy aludni, ha sír, egyszerűen idegesít a babasírás. Vagy ezt hogy gondoltad kivitelezni? Tényleg próbáld meg azt, hogy nappal alszol, ha ő alszik, és csak a legszükségesebb házimunkát végezd, csak főzz, ne süss stb. Én azért is voltam meglőve, mert én a nappali alvást nem bírom, így ez nem volt opció nálunk.
2014. júl. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
28%
Apja nincs ennek a gyereknek, vagy nagymamája, aki megfogja, amíg te alszol egyet? Szerintem több a dráma itt, mint kellene!
2014. júl. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
52%

Pedagógus minkét szülőm, úgyhogy kisebbfajta tanfolyamot tartottak szülés előtt - szakmai és személyes tapasztalat alapján.

A sírni hagyásnál azért ne végletekben gondolkdjunk, miszerint egy nyüsszentésra felkapjuk vagy órákig hagyjuk sírni. De érdemes pár percig hagyni, ha nem tudunk tényleges okról.


Én kb 6 hetes kora óta már kihallom a sírásából, testbeszédéből, hogy mi a baja. Máshogy sír, ha éhes, ha afáj a hasa, ha álmos vagy ha túlbrunyálta a pelenkáját.


Néha pont az a 2-3 percnyi várakozás oldja meg a helyzetet, amíg nem ugrok oda felkapni. Ha 2-3 perc után is sír, akkor odamegyek és felveszem. De mondom, ha tudom, hogy éhes, pelenkát kellene cserélni rajta, akkor nem várok.


Engem tovább is hagytak sírni (ötletük se volt, hogy miért sírok, ezért élt a "hadd sírja álomba magát" elv időnként) és köszönöm, de boldog embernek tartom magam, a szüleimmel is kiegyensúlyozott a viszonyom.

2014. júl. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!