Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem féltetek tőle, hogy a...

Nem féltetek tőle, hogy a gyereketek csúnya lesz?

Figyelt kérdés

Ma annyi kifejezetten csúnya kisbabát láttam (nem párheteseket), hogy elgondolkodtam, vajon ezt a szülők hogyan élik meg.


Vagy ők azt hiszik, a gyerekük szép? Vagy ha két csúnya embernek születik gyereke, azok számítanak rá, hogy olyan lesz a kicsi is?


2014. júl. 31. 17:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
38%

A kérdező stílusa nagyon nem tetszik, de a kérdés megfontolandó...

Én igenis féltem, hogy milyen lesz a kisfiam, kifejezetten féltem hogy az amúgy nagyon jóképű férjem csúnya öccsére fog visszaütni a gyerek kinézete... :D Természetesen én is azt vallom, hogy nem a szépség a minden, tudjuk hogy nem feltétlenül kell gyönyörűnek lenni ahhoz hogy jó életed legyen és hogy szeressenek.

Amúgy a kisfiam frissen megszületve csúnyácska volt bár akkor is szépnek tartottam. Másnapra már egyre szebb lett, pár nap elteltével meg kifejezetten szépnek mondható lett. Gyönyörű kisfiam van és ezt nem csak én állítom. :) Már 17hónapos.

2014. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
60%
Én féltem tőle, szerencsére nem így lett, mert nagyon szép gyerek és nem csak szerintem meg a rokonok szerint, utcán vadidegenek jönnek oda, hogy hogy lehet ilyen gyönyörű, illetve reklámba is akarták szerepeltetni, de azt én nem akartam.
2014. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azért féltem tőle, mert én igen csúnya voltam gyereknek és most is ronda vagyok, de szerencsére tőlem csak a szineit örökölte.
2014. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:

Milyenek voltak azok a nagyon csúnya gyerekek? Ha nem is képet linkelsz, akkor körbeírnád?



Én sok gyereket látok szépnek, de vannak olyan dolgok - pl az elálló fül- ami nekem nagyon elrondít egy kisbabát, gyereket. Főleg kislánynál szerintem olyan csúnyácska. Illetve a nagyon kis dagi, michelinbabák sem szépek számomra. Igaz, ők később általában lefogyogatnak- de az a túlhurkás test- hú... számomra csúnya.

Senkit sem akarok megbántani- ez csak egy vélmény. Biztos, hogy mindenkinél van ilyen- hogy bizonyos dolgok tetszenek- mások meg nem. :)

2014. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a házban van 3 kisgyerek, testvérek.Aranyosak de mit ne mondjak az apjukra ütöttek, elég kövérek és még formátlanok.A szépektől nagyon távol állnak.Egy szomszéddal együtt jöttünk le a lifttel aki a mosolygós gyerekekre megjegyezte akik amúgy nagyon cukik, bájosak voltat hogy jajjjj de szépek vagytok.Ilyenkor a szülő mit mond, igen nem csak nekem tetszenek, tényleg milyen szépek, mások is azt mondják.Velem is volt olyan hogy mondtam egy anyukának hogy milyen szép a gyermeke közben meg huh.... had ne mondjam.De csìpem a nőt, a gyerek meg majd megszépül! Szóval aki ide ír is olvasható hogy az ő gyereke milyen szép! És mindenki azt mondja hogy nagyon szép.Tehát egy szülő mindig szebbnek látja szerintem mint amilyen.Kb 10 gyerekből ma x 1-2 aki tényleg helyes.A többi aranyos de pl eláll a füle, vagy duci stb.És a bőrszínt még nem írtam.Vannak a hófehér bőrűek, és a kreolok.Szép kis csokibabák.Mediterrán külső.A másik meg azt írja az én gyerekem a tipikus szépség, szőke loknis haj, kék szem.Régen a szépségkirálynők is ilyenek voltak... Most a barna szem barna hosszú haj.Sokkal melegebb mint a skandináv típus.Na ugye milyen vitás kérdés?
2014. szept. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek illúzióim...mindenkinek a sajátja a legszebb...
2014. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim válasza:
Én félek attól hogy mi lesz ha nem lesz szép, de nem amiatt hogy nekem nem tetszik majd, hanem hogy ne legyenek emiatt önértékelési gondjai, ne induljon hátránnyal az életben. De van egy sanda gyanúm hogy az önértékelése leginkább rajtam fog múlni.
2014. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim válasza:
Még valami. Nem hiszem hogy ettől a kérdezőnek nem kéne gyereket vállalnia, de az biztos hogy egy önelégült gyökérnek tűnik a hozzászólásai alapján.
2014. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:

Én bevallom, félek ettől. Ronda az orrom (nem nagy, vagy görbe, csak fura a formája), széles az állam, és a másik oldalról is vannak hasonló hibák, tehát nem túl jók az esélyeink. Álszentségnek tartom, ezt tagadni, vagy úgy tenni, mintha a külső nem lenne fontos. Hogy a viharba ne lenne fontos? A párkapcsolatoknál alap, de egy interjún is szimpatikusabb egy szebb ember, mint egy csúnya. Lehet, hogy a csúnya jellemre sokkal jobb, de ez egy 10 perces interjún aligha derül ki. Szerencsére már elég sok eszköz segít széppé varázsolni, egy nem annyira szép embert. Egyébként szerintem ritka a kifejezetten ronda ember, de a kifejezetten szép is ritka. Egy átlagos külsővel elégedett lennék a gyermekemnek.

Ettől még természetesen egy szívbetegség kontra elálló fülek versenyben, nyilván imádkoznék, hogy legyen egy kis Dumbóm, csak a szíve kalapáljon rendesen. Az, hogy én az egészségért és szépségért is izgulok, nem zárja ki egymást.

Én azt hiszem, egy anyuka ösztönösen szépnek látja a gyermekét. Pl. a testvérem szegény nem túl szép. Kuszák a fogai, csúnya a bőre, a haja rettenetes, az orra görbe és nagy, és a szemei sem kiemelkedően szépek. Ezeket anyukám külön-külön beismeri, de mindegyiket polírozva, hogy "nem is olyan csúnyák a fogai, az orra meg csak oldalból látszik", szóval neki mindezek ellenére is szép a tesóm. Nekem nincs anyai ösztönöm, így objektíven látom, hogy a másik tesóm nagyon szép, én átlagos vagyok, ő pedig csúnyácska. Itt is mennyien mondták, hogy "az én kisfiam szép, mások szerint is". Most őszintén ki az aki azt mondja, egy 1-2 éves gyermek anyukájának, hogy "hááát, nem annyira szép, de majd csak kikupálódik"? :D Ilyen pici gyerkőcökön nem lehet mit dicsérni, csak a külsőt, aztán majd később amikor iskolába megy, és sorra hozza az ötösöket, a "jaaaj, de szépből" lesz egy kicsit őszintébb "jaaaj, de okos kislány". Ez így normális, egy szegről végről ismerős mégse mondhatja (mivel nem is tudhatja), hogy "jaaaj milyen aranyos ez a gyerek, hogy átalussza az éjszakát", vagy "juuuj, de ügyes, milyen hamar megtanult járni". Így marad a külső dicsérete, akkor is ha kevéssé szép a gyermek, hogy anyuka örüljön. (mert ugyan "nem fontos" a szépség, azért minden anyuka örül ennek) Anyukának meg mindig a saját gyermeke lesz a legszebb, legokosabb, és főleg, legjólneveltebb. :)

2014. dec. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
én igen félnék.össze sem jövök ronda pasikkal.exszel is azért szakítottunk mert még 30 évesen is gyereknek nézett ki max 170 magas, vékony, és személyit kértek tőle cigivásárlásnál.(perze ezt nem mondtam neki, el akart venni, én meg mondtam sajnálom nem megy tovább)
2015. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!