Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezektől rossz anya valaki?

Ezektől rossz anya valaki?

Figyelt kérdés

-Heti 2 délután bébiszitter vigyáz a babájára (8 hónapos) és péntek esténként is, amíg a férjével közös programjuk van.

-Törődik a külsejével, szóval nem lett egy melegítőnadrágos, lestrapált anyuka (tornák, 2 hetente fodrász, kozmetikus, manikűrös, pedikűrös)

-A kislányával nem ül egész nap otthon, hanem minden nap találkoznak a kisgyerekes barátnőivel és velük elmennek valahová, programokat csinálnak, vásárolnak, nézelődnek.

-Nem állt meg az élete a baba miatt, ugyanúgy elmegy néha szórakozni egy-egy hétvégén, mint a pici előtt.



Szerintetek ezektől már rossz anya valaki?


2014. aug. 30. 19:12
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
88%
Azért hadd kérdezzek vissza: neked mi a véleményed azokról az anyukákról, akik nem hagyják a babájukat hetente többször bébiszitterre, akik nem járnak 2 hetente fodrászhoz, nem csinálnak minden nap programot, és a pici miatt bizony jócskán megváltozott az életük? Ugye egy icipicit sem nézed le őket? Ha képes vagy elfogadni, hogy kinek így jó, kinek úgy, akkor semmi baj, de ha lenézel másokat, amiért nem mindent úgy csinálnak, mint te, akkor te se várj megértést a többiektől.
2014. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
84%

Ha megtehetném, én is járnék 2 hetente szépségszalonba. Gyerekemet inkább nagyszülőkre bíznám, remélném, hogy az első szava anya lenne, nem a bébiszitter neve. Én is megyek majdnem minden nap a gyerekeimmel játszótérre és társai, ma cirkuszban voltunk. Nem állt meg az életem, bár a barátnőkkel ritkábban talizok. De, nekünk már ovi is lesz, jobban felpezsdül az a lestrapált életem.

Amúgy van egy érzésem, hogy mindezt a férjednek köszönheted, nem hiszem, hogy te sokat tettél érte, hogy így élj, ha nem így lenne, nem beszélnél így azokról, akik maguk nevelik a gyerekeiket. Diszkó meg társai nem anyának valók, akinek pici gyereke van, egy koktélbár inkább.

Anyukádék pedig alapból irigyek.

Egyébként a 11-es válasszal egyetértek. Válaszolsz majd rá?

2014. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
69%
hát azért szerintem a heti háromszori bébiszitter sok egy kicsit,meg a hétvégi bulizás se fér bele nekem,meg az,hogy minden nap mész nézelődni a barátnőiddel és végigvonszolod egy bevásárlóközpontban a gyereket napi szinten.Szerintem ez gáz egy 8 hónapos mellett
2014. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Addig nincs túl sok véleményem valakiről, amíg meg nem ismerem. A további véleményem róla pedig attól függ, hogy velem hogy viselkedik.

Lehet jó fej, szerethető egy olyan anyuka is, aki leginkább otthon van.


Nem nagyon járok diszkóba, inkább elmegyünk a barátnőimmel csajos estét tartani, iszogatni, beszélgetni, vagy a közös barátainkkal valahová.

De pl. elmentünk két nagyobb zenei fesztiválra a nyáron és bármennyire is anya vagyok, jól esett a koncerteken "tombolnom".


Nem vonszolom végig bevásárlóközpontokon, elmegyünk sétálni és oda megyünk be, ami épp útba esik (Belváros, szóval nem egy kihalt helyen sétálunk, ahol nincs semmi), csak egy pláza...

Ha nem szeretné az embereket és úgy látnám, hogy ez nem tetszik neki, akkor nem járnánk ilyen sűrűn társaságba. De ha látom, hogy élvezi ezt és hogy más gyerekek társaságában van, akkor nem fogom magunkra zárni az ajtót.

2014. aug. 30. 22:04
 15/40 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 12es! Csak hogy megvédjem a kérdezőt... Miért ne tehetett volna ő azért, hogy így éljen? Miért csak a férje által élhet így? Én kb. ugyanezt csináltam gyerek mellett (kiv. a barátnőzést) és nem a férjem által jártam szépségszalonba, hanem évekig marhára dolgoztam előtte, nem keveset tanultam is érte.... A válaszodból csak annyi tűnik ki, hogy te max. a férjed által élhetnél így, de valószínűleg azáltal sem tudsz. Ne haragudj, de ha ilyen előítélettel álsz más felé, akkor ugyanazt kapod vissza.
2014. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
26%
álsz-állsz
2014. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
54%

Hát mondjuk részemről a havonta fodrász,kozmetikus,körmös,pedikürős férne bele.

Ha megnézzük heti 2x du bébiszitterrel van,anyuka lelép,pénteken lelép megint.Akkor lelép két hetente még szépítkezni is....

Szerintem az oké,hogy ne hagyja el magát a nő,de ha megnézem,a 7 napból 3-szor lepasszolod.A gyereknevelés lemondásokkal jár,és olyan lemondásokkal,hogy nem járkálsz el mellőle,hogy egy szitter vigyázzon rá.

És majd rájössz lassan,hogy a gyerek játszótéren szeret lenni,nem vásárolni menni.

Te dolgod,de én nem hagynám egy idegenre a gyereket,csak hogy elmenjek szórakozni.Nekem a kicsire eddig csakis az apja figyelt,nem idegen.És ha ovis lesz is,a szünetben nagyszülőkkel lesz,nem szitter jön majd ide 3 hétre.

Nem vagy rossz anya,csak szerintem a saját jóléteddel többet törődsz,mert buta vagy ha azt hiszed,a gyereknek élmény vásárolni.

2014. aug. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
25%

62%os inkább te vagy a buta, a saját irigységed és rosszindulatúságod jön elő belőled


Látod kérdező az ilyen emberekkel ne foglalkozz,azt hiszik Ők mindent nagyon tudnak,nem látnak bele az életbe csak egy pici részletet de máris ítélkeznek,é igen tartom magam ahhoz,hogy nem lenne ez a válaszoló sem ilyen befásult ha olykor-olykor eljárt volna a kicsi mellől kikapcsolódni,de saját keserűsége miatt inkább ítélkezik.

2014. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
68%
Kedves 15-ös. A Kérdező nem igazán mondott az ellen semmit, hogy a férje által van ilyen élete, vagyis, igen, a férjének köszönheti, hogy ilyen életet él. Nem irigylem, én is éltem ilyen életet 20-as éveim elején gyerek nélkül és az volt az igazán jó buli. Én csak a gyereket sajnálom, aki lehet nem is tudja, hogy kihez kötődjön jobban, az anyjához vagy a bébiszitterhez. Én is élhetnék így a párom nélkül is 21 éves korom óta dolgozom 1 cégnél és most 34 leszek. Az már nem kis idő. De a Kérdező még nem nőtt fel a szülői szerepre, neki az egész csak egy babázás, mint a kislányoknak. Nem értem, miért plázába kell vinni, én inkább már játszóházba vinném én ott rengeteg 6-12 hónapos babát is láttam, a nagyobb kisgyerekek mellett. Nekik is voltak játékok külön, vannak ilyen játszóháza. A Kérdező valóban saját igényét elégíti ki azzal, hogy plázákba járkál csak a gyerekkel és vásárolgat!
2014. aug. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
50%

Én nem vagyok szuperanyu,de kicsit soknak tartom a lepasszolást.Egy nyolc hónapos gyereknek még igencsak az anyukájára van szüksége.En heti egy alkalmat tartanék ideálisnak.Azalatt az anya is elintézi a dolgait,mint szépítkezés,vásárlás ügyintézés.Minden héten péntek estét is soknak tartom.Természetesen kell a közös program az apával is.

Nem mondom,hogy rossz anyának tartom,de én nem tudtam volna ennyi időt külön lenni a fiamtól,ennyi időre idegenre bízni.Viszont az sajnálatos,hogy a kérdező lenézi azokat,akiknek nem telik a fenti szépítkezésekre.Nekem időben amúgy havi fodrász és kozmetikus fért bele.Műkörmöm nem volt a gyerek előtt és után sem.A pedikűrös házhoz jött,amikor a fiam aludt.szerintem meg kell találni az arany középutat

2014. aug. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!