Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezektől rossz anya valaki?

Ezektől rossz anya valaki?

Figyelt kérdés

-Heti 2 délután bébiszitter vigyáz a babájára (8 hónapos) és péntek esténként is, amíg a férjével közös programjuk van.

-Törődik a külsejével, szóval nem lett egy melegítőnadrágos, lestrapált anyuka (tornák, 2 hetente fodrász, kozmetikus, manikűrös, pedikűrös)

-A kislányával nem ül egész nap otthon, hanem minden nap találkoznak a kisgyerekes barátnőivel és velük elmennek valahová, programokat csinálnak, vásárolnak, nézelődnek.

-Nem állt meg az élete a baba miatt, ugyanúgy elmegy néha szórakozni egy-egy hétvégén, mint a pici előtt.



Szerintetek ezektől már rossz anya valaki?


2014. aug. 30. 19:12
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom a heti két délután az 1-2 óra akar lenni, amíg tornázol, az teljesen normális, péntek este sem hiszem, hogy órákra külön elmentek a férjeddel, fodrászhoz igazából akár magaddal is viheted, de ha nem az is oké, az is max egy nap 1-2 óra. Úgyhogy nem igazán értem miért lenne gond, ha akár naponta is valaki 1-2 órát a gyerekétől távol lenne, egy nagybevásárlás is eltart ennyi ideig. Más meg 1 évesen már bölcsibe kényszerül adni a gyereket, és csak délután látja, mégse lesz lelki sérült gyereke, ugyanúgy, ahogy a kérdezőnek sem. Nem az eltöltött idő mennyisége, hanem minősége számít, ha te figyelsz a gyereked igényeire, játszol vele, tartalmasan töltitek együtt az időt, semmi gond nincs. Nem az a lényeg, hogy minden nap 24 óra gyerek mellett teljen el.
2014. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 endrus ***** válasza:
74%

Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy tudja, ahogy akarja. Sajnálom, hogy nem kaptál megerősítést abban, hogy nyugodtan lerakhasd a gyermekedet, de itt nem is kaphatsz.

Két tábor van, és mindkettőnek igaza van, van aki szeret és nem terhes neki a mindennapos gyereknevelés, és van aki szeretné a saját életét is visszakapni szülés után. Ezzel sincs semmi baj, nem vagyunk egyformák. Viszont mindenki azt szeretné ha igazolást nyerne, hogy amit ő csinál az a jó, hiszen így érezheti jobban magát a bőrében. Ne vegyük ezt el tőlük sem, és te is csak azokat hallgasd meg akik úgy éreznek ahogy te is. Szerencsére nem vagy egyedül.

2014. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
28%

Mindjárt beraktam??

1,5 évesen mikor mentem dolgozni és tanulni...

fúú undorom az ilyen beképzelt elvakult libáktól amilyen te is vagy 50%os

2014. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
29%
szerintem igen nagy szánalom,hogy 0%os vagyok csak mert nem tartom ördögtől valónak azt aki nincs heti 7 nap 24 órában a gyerekével,sajnálom ezeket a nőket akiknek ez a szórakozásuk a nyomogatás,és annyira üres az életüket,hogy itt élik ki magukat,emellett nagyon primitívek
2014. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
61%

17.vagyok

Én magamnak szültem a gyereket és páromnak,nem bébiszitternek,nem a nagyszülőknek.Mellesleg nekem lehetőségem sincs kire hagyni.De ettől függetlenül is tartom magam ahhoz,hogy a gyerek lemondásokkal kell hogy járjon a pénzes embereknél is.

És mint írtam,ettől nem vagy rossz anya,és nem arra mondtam a butát sem,hogy magamat fényezzem.De,akinek nagyobb gyereke van az tudja,hogy még 8 hónaposan el van a plázában,de aztán majd 12 hónaposan már nem lesz el azzal,hogy az anyja vásárolni viszi.És a kérdező nézelődést,vásárlást írt,ami ha jól sejtem nem tescot,spart és társait takarja.

De a kérdező ezt irja : heti 3 du-t bébiszitterel tölt a kicsi,2-3hetente nagyival is van és néha még bulizni is elmegy.

Szerintem ha gyereket vállal az ember,akkor a luxus dolgait is úgy lenne jobb megoldania,ha apuka van a kicsivel,nem egy idegen.És ez senki részéről nem irigység,én nem vágyom ezek közül semmire,max néha elmennék a barátnőmmel valamerre NAPPAL.

Bölcsibe meg mellesleg nem azért adja az átlag ember,hogy helyette plázázni menjen,hanem mert dolgozik.

2014. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
34%
Nincs bennem gyűlölet irántad,csak sajnállak,te vagy az aki igen primitív és rosszindulatú módon beszélsz számodra ismeretlen emberekről,köszönöm nem vagyok p*csa veled ellentétben
2014. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom ki beszélt arról,hogy bölcsibe adtam a gyerekem,hogy plázázzak,már megint megy a sz*r keverés,csak a szerencsétlen 50%osnak válalszoltam
2014. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
33%
Épp ezt írtam,hogy nem azért járnak a kicsik bölcsibe,mert plázáznak az anyák,mert hogy ugye betámadtak téged,hogy lepasszoltad a bölcsibe...Értelmezd helyesen amit írtam :)
2014. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Gabi86 ***** válasza:
30%
Én a 32-válaszolóval értek egyet.gondolom azon a válaszon mindenki átsiklott.szeritem meg mind ,,butàk'' vagytok,hogy leálltok vitatkozni a semmiről,amit még nem értek hogy tud egy nő,akinek gyereke van,így viselkedni(hajbakapni és így beszélni)ahogy ti.szánalmas.kedves kérdező a te életed és a te gyereked,de szerintem ha felmerült benned hogy rossz anya vagy akkor én elgondolkodnék. Ezt nem rosszindulatból írom.jó az is ahogy te csinálod és a melegítős otthon ülős anyukák is jól csinálják.mindenk jól csinálja,csak mindenki máshogy.ettől szép az élet,hogy nem vagyunk egyformák.
2014. aug. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Köszi,igen félreértelmeztem.:)
2014. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!