Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyorsan mászó kisbabátok hol...

Gyorsan mászó kisbabátok hol van nappal akkor, amikor ti mosogattok, takaritotok, föztök, wc-n vagytok stb.. Végig a járókában?

Figyelt kérdés
Azoknak az anyukáknak a véleménye érdekelne,akik sokat vannak egyedül,mert apuka dolgozik,nincs segitségük,és a baba keveset alszik nappal.Nálunk sajnos nem szeret a járókában lenni, amig én elvégzem a dolgomat, mert felfedezöútra szeretne menni.Viszont ha kirakom a szönyegre beveri mindenbe a fejét és mindent megeszik.Ezért érdekelne.....
2014. szept. 21. 10:03
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
nekünk sajnos nem ügyes mert most kezdett el mászni és még nem tudja hogyan kell ....beveri a radiátorba a székbe, a kanapéba,a hifibe,a konyhaszekrény aljába, az ajtóba...ezért kérdeztem...ugyanis igy képtelenség pl.fözni,,,mert ha mindig arrébb kell raknom akkor nem jutok elöre....
2014. szept. 21. 11:10
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
de ha mindig odébb rakod, nem is tanulja meg, hogy hogy kell. Miért nem hagyod simán, rájön a nyitjára és nem kell 2 percenként máshová tenned,
2014. szept. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Mindenhova jön velem. Mosogatás közben pl wgy székre kapaszkodik fel és ott kiabálgat míg végzek, volt h elesett és megütotte a fejét hát mostmár nem engedi csal úgy el. Miközben csinálom a dolgom közben figyelek rá. Minden szekrényben van, azokon gyerekzár. Papucsokat szokta néha megnyalogatni de akkor elveszem ennyi. Mondjuk èn nem takarítok mindennap, csak felsöprök, de nem tarzok nagy takarítást.
2014. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
mármint mire jön rá?hogy ne másszon oda mert beveri a fejét?egyszer verte be nagyon fájt neki orditott és belilult neki...inkább nem próbálom meg megint....
2014. szept. 21. 11:16
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
De hogy veri be a fejét? Nekimegy mint a faltörő kos? És utána újra és újra? Mert én ezt nem értem. A fiam ezt egy-két napig csinálta, aztán rájött, hogy egy kicsit előbb kell megállni, én írtam, hogy már ügyesebb
2014. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is azok a helységek, amikben mászkálhat(nappali, előtér egybe nyitott, konyha), gyerekbiztosak. A többinél be van csukva az ajtó. Nincs olyan, amit megehetne, lenyelhetne, a nappali asztala gyakorlatilag üres (ez alacsony, ha feláll, elérné, ami rajta van), konnektorokban gyerekzár, szekrényeken, fiókokon gyerekzár, cipők elpakolva (ő is nyalogatta a talpukat,nem is értem ezt a rossz babaszokást :) ), zsinórok bútorokba rejtve. A bútorok is stabilak, nyugodtan kapaszkodhat beléjük, ami nem olyan volt, azt elpakoltuk.

Ha főzök, kint van a konyhában velem, ott pakolgat, kap műanyag tálat, fakanalat, így "segít" nekem.

Mivel nincs sok veszélyforrás, tényleg csak rá kell pillantanom időnként, nyugodtan teszem a dolgomat.

Ha wc-re kell mennem , vagy valami miatt ki kell szaladnom a házból, természetesen megy a járókába.

Az alaposabb takarítást (ebbe a porszívózáson, felmosáson kívül a portörlés, bútorok lemosása, fürdőszoba alapos takarítása, ilyesmi is benne van) én két napra osztom el, de minden reggel felseprek, minden este rendet rakok, kétnaponta felmosok, így nincs nagy rendetlenség, kosz. Délután 2-3 órát alszik, nagyrészt ekkor szoktam takarítani.

Természetesen ő is elesik, elcsúszik, néha, ez sajnos elkerülhetetlen, de igyekszem odafigyelni, és elkapni, ha necces helyen következne ez be (pl a konyhakövön, ahol nagyon megütné magát). Van, hogy sikerül, van hogy nem, és kicsit megüti magát, de szerintem ez mindenhol előfordul. Mászás közben nem nagyon megy neki semminek, egy időben talán a nappali alacsony asztalának, de nem volt vészes. Nyilván a gyerekek sem egyformák, így valószínűleg az én kevésbé mozgékony, lassabb kislányommal lényegesen könnyebb. Bár a konyhában nekem is jobban kell figyelnem, többször arrébb tennem pl a sütő elől, nehogy megégesse magát, de már elfogadtam, hogy ilyenkor többfelé kell figyelnem, és lassabban megy a főzés, na bumm. Belátom, más, mint amikor

háborítatlanul tudtam végezni a házimunkát, így azt gondolom, először azt kellett elfogadnom, hogy nem baj, ha nem megy minden flottul, ha nem csillog villog a lakás, a lényeg, hogy elfogadható rend legyen, és ne egyen meg a kosz minket, és nem baj, ha erre most több időt kell szánnom, le kellett lassítanom.

2014. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs járóka. Ami veszélyes volt, azt elpakoltuk. A cipőket rendszeresen rágcsálta, az elején próbáltuk megakadályozni, aztán feladtuk. Baleset akkor is van, ha ott vagyok mellette. Ő is beverte néha a fejét, de elég hamar megtanulta, hogy óvatosan kell közlekedni. Én nem nagyon tettem odébb az ilyenek miatt. Volt pár hét, amíg kék-zöld volt, túl vagyunk rajta, nagyon ritka a baleset.

Nálunk addig egyszerűbb volt, amíg csak mászott. Most már jár, mindenhova fel tud mászni, imád a dohányzóasztalon ugrálni, hiába veszem le mindig, fel sem engedem, de ha két percig nem vagyok ott, és épp eszébe jut, simán felmászik. De nem tudok mit csinálni, majd szépen megtanulja, ha máshogy nem, a saját kárán. A tűzhelyen egyszer belenyúlt a lángba, ott álltam mellette, de nem értem oda, fájt neki, de nem égette meg igazán, azóta nem nyúl oda.

Míg wc-n vagyok, vagy jön velem, és adagolja a wc-papírt, vagy ha épp becsukom az ajtót, akkor dörömböl, azalatt nem szed szét semmit.

2014. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
valószínű a szülők is mások :) szerintem felesleges mindenhonnan elvinni, hidd el, megtanulja mindenről hogy mit lehet és mit nem
2014. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Sose aggódtam ilyeneken, mint te.

Ahogy már írtam, a lehető legtöbb dolog el van pakolva nálunk. Cipő pl. sosincs elől, mind szerkénybe vannak téve, amiket lezártam.

Beveri a fejét, na és?

Ez a korszak erről szól, essen csak, verje be a fejét, így tanulja meg a határait.

Az én lányom mióta megindult, mindig van rajta valahol vagy kék folt, vagy pici sebek.

Mi a fontosabb, hogy makulátlan legyen a gyerek bőre, hogy tudd mutogatni, vagy, hogy megfelelően fejlődjön, fedezze fel a világot?

Ne pakolgasd mindig odébb, hagyd őt mászni, te meg tedd a dolgod és a fél szemed tartsd rajta, ennyi elég.

De van egy olyan érzésem, hogy hiába írunk mi bármit, te túlféltő anyuka vagy és ha elindul a gyerek is mindig ott fogsz állni mögötte, hogy elkapd, ha esne,pedig ez nagyon nem jó.

2014. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt: beverte a fejét az asztalba (mert persze bemászott alá), a szekrénybe, és a többi. De 1-2 baleset után megtanulta, hogy óvatosabb legyen. Ami veszélyes volt, pl. cipők, apró tárgyak, felborítható növények, azt elpakoltam, a tévét, hifit, stb. hamar megtanulta, hogy nem szabad. Amúgy sose volt járókánk. Ha mindentől megóvod, akkor mimóza lesz, szó szerint. Sajnos a balesetek ehhez hozzá tartoznak. Mi lesz majd akkor, ha járni kezd! És amikor már 2-3 évesen fut-rohan, mászókázik, bicajozik...? Ez még csak a kezdet :)
2014. szept. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!