Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyorsan mászó kisbabátok hol...

Gyorsan mászó kisbabátok hol van nappal akkor, amikor ti mosogattok, takaritotok, föztök, wc-n vagytok stb.. Végig a járókában?

Figyelt kérdés
Azoknak az anyukáknak a véleménye érdekelne,akik sokat vannak egyedül,mert apuka dolgozik,nincs segitségük,és a baba keveset alszik nappal.Nálunk sajnos nem szeret a járókában lenni, amig én elvégzem a dolgomat, mert felfedezöútra szeretne menni.Viszont ha kirakom a szönyegre beveri mindenbe a fejét és mindent megeszik.Ezért érdekelne.....
2014. szept. 21. 10:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem volt járókánk, elkerített rész sem, de ajtóink vannak. Ahova nem akartam, hogy bemenjen, vagy nem akartam, hogy kijöjjön, ott bezártam az ajtót. Lefektetés után főztem meg gyorsan, olyan kajákat, amik melegíthetőek voltak. Egyszerre több adagot, a felét már kihűlés után egyből fagyasztottam. Takarítás részletekben, alvás időben, vagy ott tevékenykedtem, ahol éppen elmolyolgatott.
2014. szept. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
52%
én olyan külön szobát rendeztem be a gyerkőcnek, ami 100%-osan biztonságos, semmiben nem ütheti meg magát, semmire nem mászhat fel, és az maga volt a neki "elkerített biztonságos terület", az ajtóban pedig mindig benne van a védőrács - ha takarítok kint, ott ácsorog és rázza a rácsot, persze csak képletesen, mert az betonbiztosan áll a helyén, de nagyon kis vicces, ahogy fogja a rácsokat, és reklamál, hogy nem jöhet ki (mert ő is mindig ott akar lenni, ahol én), nekem ez bevált, nem szeretném, hogy megsérüljön, ezért ha nem tudok rá figyelni, akkor nem lehet kint velem - és azért van pár ilyen tevékenység, pl. a takkerolás azon része, amit nem végezhetek el olyankor, míg alszik, mert nagy zajjal jár...
2014. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
52%
egyébként nagyon szeret ott lenni - a szobányi játszóhelyen - csak szereti, ha bent vagyunk vele mi is, akár a tesója, akár én, akár a papája, de leginkább mindenki :) különben, ha belefeledkezik a játszásba, akkor elvan egyedül is, volt hogy kiszaladtam valamiért, és arra lettem figyelmes, hogy nem is reklamál - bekukkantottam, és teljesen belefeledkezett a játékába - azt hiszem, érdemes erre is szoktatni azért, hogy ne legyen teljes mértékben társaságfüggő, mert később azzal nagyon megnehezíti az ember ezzel a kis életét... (saját tapasztalat, a nagyobbik gyerkőcünk volt a referencia ehhez, meg a család, baráti kör gyerkőcei, ahol rengeteg negatív példát láttam, ebből fakadóan).
2014. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor, ha megkóstolja a szék lábát? Megenni nem tudja, amúgy pedig hamar rájön, hogy nem ehető, és abbahagyja. A fiam anno a cipőket is megkóstolta, semmi baja nem lett, kb. 2 napig érdekelték a cipőtalpak, aztán más érdekesség után nézett. Ha pedig beveri a fejét, hát istenem! Majd megtanulja, hogy hogyan közlekedjen. Mi lesz akkor, ha majd felegyenesedik, netán járni tanul, és esni-kelni fog? Néha brutál nagy koppanások lesznek. És majd azt is megtanulja, hogy hogyan essen, hogy ne verje be mindig a buksiját. Ne aggódd túl ezt a kérdést! A fiamnak nem volt járókája, sem elkerített területe, mindenhová mehetett a lakásban. Télen kapott egy plusz réteg ruhácskát, hogy a hideg járólapon ne fázzon fel, és mehetett felfedezni. Csuda jó móka! Engedd, hogy a gyerkőcöd mozgolódjon, hadd fejlődjön az agyacskája és az immunrendszere!
2014. szept. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Túlfélted, és ez nem jó, sőt! Így nem fog megtanulni esni, megkapaszkodni időben, visszatartod! Én is letettem a gyerekeket a földre. 100 nm-en jártak-keltek, nálunk is volt járóka, de kb. 5 percet maradtak meg benne. Volt sok esés, koppanás, de ezzel jár!
2014. szept. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
igazatok van biztos túlaggódóm...de igazából attól félek inkább hogy talál véletlenül valamit -nála soha nem lehet tudni lenyeli és megfullad.....persze próbálok rendet tartani de van egy másik gyerek és hát az ö játékait nem tudom állandóan kordában tartani:):)hallottam már sok ilyen nyeléses babás balesetekröl.....meg ugye apuka este hazajön és tiszta kék zöld a gyerek akkor az az elsö hogy nem vigyáztál rá???akkor minek vagy itthon vagy vele itthon?
2014. szept. 22. 09:10
 27/28 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én biztos kikérném magamnak, ha a férjem ezt mondaná! Megeshet,hogy akkor történik vele valami, amikor majd ő vigyáz rá, netán a mamák. Nem kell feltétlenül a másikat hibáztatni...
2014. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a nappali 40 nm, konyha 30, szóval van sok házimunka. Amikor elkezdett kúszni- mászni, sok apróbb baleset érte, akkor kb. 2-3 hétig a nyomában voltunk, dőlt, esett, csúszott, nagyon nem volt ura még a testének. Nehéz időszak volt, akkor én sem nagyon haladtam semmivel. Segítséget kértem a nagyszülőktől pl. kajában. Aztán ügyesedett, meg kicsit hagytuk is, hidd el jobb lesz, gyorsan tanulnak.
2014. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!