Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor sem hagyjátok soha...

Akkor sem hagyjátok soha sírni, ha az a baja hogy nem tud elaludni?

Figyelt kérdés

3 hónapos, látom rajta mindig hogy álmos, születése óta elég keveset alszik nap közben. Ez idáig kb. mindig cicin aludt el, illetve egy-két hete ringatva is. De én nagyon hátfájós vagyok, a ringatás nehézkes, mire leraknám még nem alszik eléggé és felriad. A cicin meg néha két órát "ül" mire elalszik és addigra meg már az éhség kelti fel...

néha beteszem a pihenőszékbe, ott elszokott aludni nagy ritkán, de előtte 5-15 percig sír (15 perc után inkább kiveszem és elölről kezdem a ringatás-cici-hinta próbálkozást).

Tudom, még nagyon pici nem tud magától elaludni, de akkor mi a megoldás? baba kocsiban, nagyágyban, sehol máshol nem alszik el.


2014. okt. 8. 15:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy faj a hasa? Hordozokendo vagy kengurut nem probaltad? Ertem hogy hatfajos vagy , en is amugy, de abban maskepp esik a suly es vhogy eszre sem veszed. En amugy akarki akarmit mondott (felszokik stb...) nem erdekelt. 2 eves elmult, bujos , szeretgetos baba, soha nem hagytam sirni. Mondjuk nalunk sem aludt el egyedul, viszont a mellkasomon igen. Utana sosem lehetett letenni mert felriadt. Aztan atszoktunk arra hogy egyutt aludtunk el a nagy agyban. Az mukodott (jol hozza is szoktam a delutani alvashoz). Aztan ezt kovette hogy o a kisagyban en meg fogtam a kezet. Utana csak az agya elott ultem, utana mar egyedul is elaludt. Hosszu folyamat volt ez igaz. De nem esett nehezemre, mert a kezdeti delutani alvasok nekem is jol estek. Meglesz a megoldas ne aggodj. Gyorsan valtoztatjak meg pici korban a szokasaikat!
2014. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
regebben hasfajos volt ugy latom h nem az a gond. illetve dorzsoli a szemet, nagyokat pislog, de ha jatszom vele akkor mosolyog..egesz addig mig ujra el nem kezdi dorzsolni a szemet es nagyokat pislogni. tuti faradtsag. ma 5 orat kuzdottem az altatassal, vegul a pihi szekbe ajult be 5 perc siras utan. na de elotte 5 oraig ringattam ciciztem. ez minden nap igen kimerito :(
2014. okt. 8. 22:15
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

5 orat fent volt? Mig ringattad nem aludt? Az kicsit sok is lehet mar tul.almos volt. Azert 16kg nem lesz 3 eves.korai nem kell ringatni. De 1-1,5 tuti. De akkor hamarabb elalszanaknmar erik az idegrendszeruk. En 5 percre sem hagynam sirni ha kiabal ha nem...sztem azert nem sir h.hagyjuk beken.

Egyebkent meg ennyi idos babamnal en is ezen aggodtam de mivel latom h.folyamatosan konnyebben alszik el....bar meg cici ks ringatas igy latom.h.egyszer ez is.elmulik. az elejen nehezebb!

2014. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
igen, ma ugyanez a helyzet, 11 ota ebren van..de o szuletesetol fogva szinte ezt csinalja. van hogy egesz nap nem alszik max 20 perceket. de regebben nem is igenyelte, nem lattam rajta faradsagot, csak jo kedvet, ezert a vedono is azt mondta, hogy kevesebb az alvasigenye de napi 9-10 ora alatt nem kóros. de mostanaba faradekony talan a huvosebb ido miatt es o is tobb alvast igenyelne. de nagyon nehezen tudom megis elaltatni.
2014. okt. 9. 15:34
 15/18 anonim ***** válasza:
Nagyon kellene pedig neki sztem a napi tobbszori alvas. Ha faj a hasa megis,akkor azt lassan ki is fogja noni.Van ez a baba alom vagy nem is tudom mi pontosan a neve, az nalunk nagyon bevalt. Azthiszem citromfut tartalmazott de nem emlekszem h mikor keszitettem neki ugyh mindjart utanaolvasok neked h mikortol adhato.
2014. okt. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

(Kozben nezem h tnapelott voltam fent , 2 kommentet irtam es 67-rol 52%-ra csokkent a hasznos valaszok %...rohej ez az leertekelem a masikat megszallottsag).


Na kozben sok orvos valaszol oldalon 3-4 honapos kortol javasoljak, hozzataplalasi tablazatok meg 6 hos kortol.Citromfű tea

A citromfűtea nyugtató, altató hatású tea, segít a csecsemőnek az elalvásban. Sok esetben kombinációban szerepel köménnyel és édesköménnyel, – ekkor a hasi görcsök oldása utáni megnyugváshoz járul hozzá a citromfű.


Olvass utana, de a legjobb ha megkerdezed a vedonot vagy az orvost!

2014. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
koszonom. amikor nem volt annyi tejem, szedtem a more milk plus tablettat amiben edeskomeny van es mintha attol jobban fajt volna a pocija. ugyhogy azt abbahagytam. a citromfure en is gondoltam, jelenleg en is iszom. de ugy tunik a tejen keresztul nem ervenyesul. nem art a babanak vajon ha teat kap ennyi idosen? marmint nem fogja akkor kevesbe szeretni a tejet? es ha citromfu akkor vajon szedhetem egybol a fuszerkertbol mint magamnak, vagy keressek bolti baba citromfu teat??
2014. okt. 11. 07:26
 18/18 anonim ***** válasza:
A Te kertedből a legjobb! Nem árt neki, nem fogja kevésbé szeretni a tejet. Csak ne cukrozva add neki.
2014. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!