Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi''ideális,...

Gabi86 kérdése:

Szerintetek mennyi''ideális, , korkülönbség?

Figyelt kérdés
Nem vitàt szeretnék generálni csak kívàncsi vagyok a véleményekre.meg nem igazán egyezik a párommal az álláspontunk.
2014. okt. 19. 23:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Én csak azt tudom mondani tapasztalat alapján, hogy a 2 év nagyon kevés, egyátalán nem ideális. Várjatok még egy picit.
2014. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kinek ideális? A gyerekeknek, vagy a szülőknek?


A gyereknek szerintem, ha kb. 1-2 év van köztük. Én ezt nem tudtam volna bevállalni. Most 2 éves a lányunk és próbálkozunk a tesóval, nekünk ez lesz az ideális.


Szerintem nehéz erre válaszolni. Nálunk úgy jött, hogy az eszünkre és a szívünkre s hallgattunk. Most vágyunk másik gyermekre.

2014. okt. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más az ideális. Nálunk pont 2 év van a gyerekek között (most 28 és 3 hónaposak) és nagyon nehéz. Így szerettük volna és készültem is rá, hogy nem lesz könnyű az eleje, de azt még mindig nehéz feldogoznom, hogy mindkettő gyerkőcnek sok törődésre, foglalkozásra van igénye, és nem tudom megadni nekik olyan mértékben, mint szeretném. Szerintem a legnagyobb nehézség az, hogy a nagy igényli a programokat, gyerektársaságot, játszóterezést, stb., a kicsi meg az állandóságot, nyugalmat, stb. igényelné, tehát még nagyon eltérőek ezek az igények és ezt kell egyeztetni valahogyan.

De olyan "terheket" kapunk, amivel elbírunk és megvan ennek is a szépsége, nagyon édesek együtt és szeretik egymást, már most látom :) Nem bántam meg, hogy így vállaltuk őket!

2014. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem 3 év van a 2 gyerek között, szerintem ez tökéletes. A nővérem és köztem is ennyi van, totál jól megvoltunk kisgyerekként is. Az öcsémmel 9 év a korkülönbség, piciként én imádtam, a nővérem viszont nehezen dolgozta csak fel, hogy kiskamaszként pici baba a háznál.
2014. okt. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sztem kb 2,5-3 év korkülönbség a legjobb de nagyon max 4 év!

Én azt gondolom,hogy azon túl már nemigazán tudnak eljátszani,nem lesz igazán egy az érdeklődési körük!Mielőtt még lehurrognátok ezt a közeli családok tapasztalataiból látom,hallom!No meg Vekery is azt mondja max 5 év korkülönbség alatt a nagytesó a kistesóval egy játszópajtást is kap,5 év fölött meg "csak" testvért!!


Az én fiaim között 2 év 9 hónap van!Nekem ez nagyon bejött pl már szobatiszta volt a nagy mire született a kicsi,egy kicsit már be is tudott segíteni,hozta a pelust,popsikrémet,addigr már megtudtam vele beszélni a dolgokat,hogy most anyának szopttani kell egy kicsit játsz magadba stb.

Nagyon minimális testvérféltékenység volt!


Most már 4,5 és majd 2 évesek de tényleg jól eltudnak már játszani és a nagy mindíg óvja a kicsit,szeretgetik egymást stb!!

Én nem csinálnám másképp!

2014. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat.
2014. okt. 21. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!