Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már olyan, hogy amikor...

Volt már olyan, hogy amikor elszakadt a cérna úgy viselkedtetek vagy olyan dolgot tettetek, amire nem vagytok büszkék?

Figyelt kérdés
Nálam ma szakadt el. Már tegnap sem volt könnyű, de úgy volt, hogy ma itthon lesz a párom, így gondoltam majd kimozdulok 1-2 órára. Nem így alakult, nagyon csalódott voltam/vagyok, ezen is felhúztam magam. Csináltam a tízórait, de a répa nem puhult meg, az alma savanyú, a gyerek üvölt. Ok, elővettem az üveges bébiételt, akkor együnk. Pár kanál és újra ordít, kalimpál a játékával, üti ki a kezemből a kanalat. Kivettem a kézéből elég ingerülten, persze, hogy ordít szegénykém. Megnyugtattam, eszünk tovább, fújja ki, nyöszörög, alig evett. Na itt szakadt el a cérna, átmentem a másik szobába, kitéptem a hajamból a csatot, a földre vetettem magam és őrjöngtem teljes erőmből. Az izmaim és a fejem is belefájdult. Alig ismertem magamra, soha nem gondoltam volna, hogy ennyire ki tudok borulni és ilyen szinten őrjöngjek. Baromira szégyenlem, de ez van. Utána visszamentem és énekeltem neki, megnevetettem, szóval minden megy tovább, de még saját magamtól is megijedtem...
2014. dec. 4. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Rendszeresen. Főleg, ha nincs segítséged. Én is így vagyok, néha majd' fel robbanok. Nekem is heti néhány óra jut magamra, úgy várom, mint ovis gyerek a karácsonyt. Csak egyedül lenni, csendben, csak egy kicsit... álom. Annyira szomorú, hogy csak a rózsaszín cukormáz jut ki a világba, mert az anyaság ilyen meg olyan csodálatos, persze, az, de többet és nyíltabban kéne beszélni arról is, hogy az ember beleőrül, ha nem csinál mást is, csak ezt 24/7.
2014. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
néha kell egy kis sunyiban őrjöngés, inkább így mint a gyerek előtt...vagy épp rajta....szerintem normális.
2014. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is tegnap este kiborultam nagyon! éjszakáról éjszakára nem alszik a gyerekem, teljesen kimerültem már.minden este az a mese vége h hisztizik és üvölt mert nem akar aludni.én is örjöngtem, vertem az öklöm a padlóba..segítségem nincsen mert a férjem egész nap dolgozik.szegyellem magam én is azért ahogy viselkedtem, de nem tudom meg nem történté tenni.
2014. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Hajjaj, nagyon sokszor van rá példa sajnos és legtöbbször a gyereken csattan minden feszültségem mivel egyedül nevelem. Borzalmas így élni.
2014. dec. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos nálam is sokszor elszakad a cérna... Sok dolgot bánok, de még mennyire bánom... Szoktam a teraszon örjöngeni, vagy magamra zárom a fürdőajtót és ott örjöngök miközben a gyerek veri az ajtót...

Előfordult már hogy a gyerek előtt keltem ki magamból utána meg győztem megnyugtatni és próbáltam helyre hozni azt amit elrontottam.

Nagyon sokszor megfogadtam már hogy legközelebb inkább beállok a hideg zuhany alá, de nem mindig sikerül kontrollálnom magam...

És igen, amit írt is az egyik válaszadó, az anyaság nem rózsaszín álom, vannak gyönyörű-édes pillanatai, de arról mindenki elfelejt mesélni hogy mennyire nehéz is tud lenni, mennyire próbára teszi az ember fizikai és lelki tűrés határát.

2014. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzek a napokba, én a székbe rúgtam párszor...Néha azt hiszem, hogy elmebeteg lettem...Jó tudni, hogy nem csak én vagyok így,de tényleg dühítő hogy mindenki a boldogságról beszél, meg a rózsaszín mámorról, amikor egyedül egész nap marha nehéz :(
2014. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Èn most tartok itt, pedig csak 7 hónapos a fiam. 3 napja csak èppen bogy eszik...àllandóan fújja a kajàt, brummog evès közben kiüti a kezembøl, minden tiszta kaja, ha abbahagyjuk 15 perc múlva őrjöng újabb 5 kanàlèrt , màr mindenünk pürès, így egèsz nap eszik ès 2 napja ki sem tudom vinni levegőzni...

A màsk szobàba jàrok sikítozni, a szoszèdo tuti hülyènek nèznek...apa este 6 utàn jàr haza, nagyik nincsenek tehàt semmi segítsègem...

2014. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jól intézted a dolgot, elmentél és kiadtad magadból. Én még csak várom a babát de félek mi lesz ha eljön egy olyan pont hogy nem bírom tovább, tuti én is elvonulok majd üvölteni, ez van, ki kell adni. Addig jó míg nem a gyereken töltöd ki, vagy nem alkoholhoz és egyéb máshoz nyúlsz. Látom mások is vannak így a kommentelők közül, ez azért engem is megnyugtat :)
2014. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is attól féltem, hogy megőrültem, ez tuti nem normális. Ha valaki látott volna kívülről, ahogy a földön a habtapin verem magam és ordítok, tuti bevitettet volna az elmeházba. Az én férjem is elmegy reggel és este későn jön haza, nem vehet ki szabadságot sem, nem engedik, szóval alig van szabadnapja/szabadabb napom. Nagyszülők távol, szóval totál egyedül vagyok, még szólni sincs kihez...:( Azért örülök, hogy nem csak én vagyok így. Az előbb kimentünk sétálni és láttam egy nőt, fiatal volt, minden szín volt rajta, énekelt és repkedett a nyílt utcán, szóval szegény gyogyós volt. Jót nevettem rajta, és mondtam a gyereknek, hogy remélem anya azért idáig nem jut el. Persze nem ért semmit, de én jót nevettem az egészen. :D
2014. dec. 4. 13:52
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Akkor én is jelentkeznék. :) A férjem szinte sosincs itthon, a nagyszülők dolgoznak ergó nincs segítség. Három 5 év alatti gyerkőccel vagyok itthon. A két nagyobb már papíron óvodás, de mindig betegek, így oviba sem járnak, és még a kisgyerekes barátainkkal sem tudunk találkozni. Szóval nálam is szakad néha a cérna.

Nem vagyunk gépek, és olyan jó, hogy ezt sokan vállalják is, és nem csak a cukorhabról lehet olvasni!

2014. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!