Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad ilyen időben kint...

Szabad ilyen időben kint altatni a babát?

Figyelt kérdés

Minden nap kint alszik dél körül a babám a teraszon. Szélvédett helyen van overallban, takarókban, de mégiscsak 0 fok körül van kint.

Most kint durmol, nem látom, hogy fázna, gondolom jelezné, ha valami nem jó. 4 és fél hónapos.



2014. dec. 29. 12:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%

én is kint altattam mikor pici volt, az orvos -5 fokig javasolta. mondjuk én az erkélyen altattam, félig zárt, így a -10 fokban is csak 1-2 fok volt ott :)

tedd a fal mellé, ott egy picit "melegebb" van

2014. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

Én is altatnám kint, egyedül azért nem teszem, mert sok a macska a környéken és félek, hogy rátelepedne a fejére az egyik.

Nekem meg nem fűlik a fogam ahhoz, hogy egy széken üljek mellette.


Mondjuk éjjel is jól felöltöztetve 17-18 fokban alszik és még soha nem volt beteg, 8 hónapos most.

2014. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon jól csinálod, én is sokat altattam kint a 3 gyereket.
2014. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
32%

Én sosem altattam kint, mégse volt még beteg, másfél éves, szóval ezzel nincs összefüggésben, hogy kint alszik-e vagy bent.

Azért remélem, hogy aki kint altatja, előtte kipróbálja saját magán, hogy hány réteg ruha kell ahhoz,h ne fagyjon szét. Mert enélkül elég meredek a gyerekkel orosz rulettezni. Szóval feküdj ki te is minimum egy órára és próbáld ki mennyi ruha kell, mert elég durva sztem a gyerekkel kísérletezni. Mire sírni fog, addigra már annyira fázik,h fel is ébresztette...

2014. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

13. vagyok.


6, 11 és 14 évesek a gyerekek, 2 téli születésű. Rengeteget kint altattam őket. Nem voltam lusta jól felöltöztetni őket, a családi házunk teraszán órákig jóízűen aludtak:) A védőnő és az orvosunk is emlegette mindig, hogy végre valaki, aki nem a 40 fokos szobában tartja egész télen a gyerekeket. Teljesen egészséges dolog, nem egy szál pelenkában voltak kint.

2014. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%
Egy tipp: a babakocsiban vágj alá polifoamot, az valami szuperül szigetel! Párszáz forintért lehet venni sportboltban, szóval nem egy összeg és tényleg alulról kicsit sem "süti" a hideg.
2014. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%

Én már csak a babámnak hiszek, senki másak. Kitettem, ma másodszorra van ki, először kifele menet már aludt is, most pedig úgy két percen belül. Jó nagyot alszik és olyan kipihent utána. :)

Ami fontos, de szerintem magától értetődő is, hogy mindig friss pelussal rakjuk ki aludni.

Amit én adtam rá: rövid ujjú body, hosszú ujjú body, vékony naci, zokni, vékony hosszú ujjú póló, nagyon meleg kezeslábas, kabát, kesztyű, vékony polár pléd és a bundazsák, meg persze egy nagyon meleg sapka.

Én is réteges öltözködés híve vagyok, amikor kicsomagolom, csak úgy dől belőle a finom melegség. Az arca persze kicsit fagyos, de ez természetes ilyenkor.


Szóval inkább hallgass Te is a babádra, ha kimentek és negyed órán belül sem alszik, én bevinném.

-5 fokig fogom kint altatni.

2014. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%

Elfelejtettem írni, hogy 6 hónapos a kisfiam.

Ismerősöm tanácsára a szúnyoghálót is ráhúztam a mózesre, valamennyire de bent tartja a hőt, illetve véd a kósza szállingózó hópelyhektől.

2014. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nekem ez volt a babámon a száraz pelus fölött:

1 rövid ujjú body, harisnya, plüss nadrág, zokni, vékony pulcsi, kardigán, overall, vastag füles sapka, arra pedig ráhúztam a kardigán és az overall kapucniját. Alatta 2 felnőtt pléd összehajtva, felette 3 szőrme baba takaró, amiket behajtottam végig a babakocsiban oldalra is. Az overall cipős, kesztyűs, illetve a kezét bedugtam takaró alá. Az arcát bekentem krémmel. 2 órát aludt kint, jó meleg volt a keze is, mellkasa is, de nem izzadt le.

2014. dec. 29. 15:53
 20/21 anonim ***** válasza:
54%

Nyugodtan kint altathatod :-)

Nagylányom 11 éves, a legnagyobb hidegben is kint aludt, jól bebugyolálva, 3 éves koráig beteg sem volt, azóta sem beteges szerencsére.

A picim most 15 hónapos, szintén 2-3 órákat alszik kint naponta.

2014. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!