Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettentően zavarnak a gonoszko...

Rettentően zavarnak a gonoszkodó beszólások. Miért ennyire előítéletesek az emberek?

Figyelt kérdés

Nekem alapvető elvem, hogy nem vallás/származás/etnikum alapján ítélek meg embereket, hanem a viselkedésük alapján. Igen, van, aki gazember, hülye, de ezt nem kötöm össze se a származásával, se a vallásával.


Pár hónapja költöztünk, közös a kert többek között egy cigány családdal. A kisebbik gyerekük pár hónappal idősebb az enyémnél.

Szerényen élnek, de rend, tisztaság van náluk és hihetetlenül udvariasak, kedvesek. Az anyukával összebarátkoztam, nagyon kedves személyisége van, ráadásul örültem, hogy házon belül van hasonló korú gyerek és tudnak bandázni.

Gyakran járunk együtt babákat sétáltatni, így egyikünk se unatkozik séta közben. Jó anyának és jó embernek tartom. A nagyobbik gyerek olyan hihetetlenül udvarias, jól nevelt, hogy ha az enyém feleennyire jól sikerül, vállon veregetem magam. Tényleg nagyon kedvelem őket.


Mostanában kapok beszólásokat, hogy de gáz, hogy cigánnyal barátkozom, fúúj. Mondják ezt olyanok, akik annyit láttak belőle, hogy barna a bőre és nem is ismerik.


Ráadásul mi vagyunk a közös képviselők, hát van néhány lakóval gond, velük még soha nem volt. Egy panasz érkezett, hogy hangosan sírt egyszer a kicsi - érdekes, miénk is szokott, azért nem mertek/akartak szólni. (Egy év körüli babákról van szó.) A problémás lakók hófehér ősmagyarok.


Nekem nagyon rosszul esnek ezek a beszólások, nem értem, hogy miért jó valakit úgy megítélni, hogy egy mondatot nem beszéltek vele?

Ha valaki azt mondaná, hogy figyu, beszéltem a csajjal és nem volt szimpatikus ez alapján, azzal nem lenne gondom. De itt ránézésből megy a fröcsögés, ráadásul ahogy látom, csóri gyerekek is kapnak az előítéletekből. Pedig a kisfiú (8 éves) tényleg a tisztelettudó, udvarias, jó értelemben közlékeny típus.


2015. ápr. 10. 22:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%

Ezt a 10-es válaszban találtam:

"Én sajnálom azokat akik a többség viselkedése miatt negatív megítélés alá esnek, de bőven tesz róla a többség. "

Még mindig nem értem, hogy mi köze az egyénnek a többséghez. Ha csak 10-ből egy, vagy akár 100-ból egy roma normálisan él, normálisan viselkedik, miért kell őt a maradék 9-cel, vagy 99-cel egy kalap alatt kezelni?

2015. ápr. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de ha téged 9 kutya megharap, akkor a tizediket nem mész oda megsimogatni. Így tisztább?
2015. ápr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem kell másokkal foglalkozni, aki rasszista, magáról állít ki szegénységi bizonyítványt. Te nem vagy az, légy erre büszke, és védd meg őket, ha ilyen helyzet jön, mint ez a "sír a gyerek" című probléma. A barátság szerintem nem bőrszín függő.
2015. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, ez hogy jön ide. Ha te találkoztál egy számodra visszatetsző romával, akkor már az összes olyan?"


Az a baj, te létezel szemellenzővel, kérdező. Ugyanis te vagy az, aki a 10-ből 1 normális roma alapján (És akkor még korrekt voltam, mert nem 20-ból 1-et írtam!) kijelented, hogy a büdös, koszos, ingyenélő változat a ritkább, pedig nem! Nem tudom, hol élsz te, de hogy nem Magyarországon, és nem nyitott szemmel, az is biztos!


A munkámból kifolyólag is tudom tanúsítani: előtte sem voltam vak vagy naiv, de azóta rádöbbentem, sokkal rosszabb az arány, mint gondoltam előtte.


Hozzáteszem, én is ismerek normális romacsaládot, de nem ők alkotják a többséget, hanem a retkes, ingyenélő, bűnöző fajta. Tetszik vagy sem!

2015. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, itt nem az arányok képezik a vita tárgyát, hanem az, hogy azt a roma családot is lenézik, diszkriminálják, aki ugyanúgy él, mint te, vagy én.
2015. ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Pedig épp az arány a lényeg. Az a válasz a kérdésre, amiatt előítéletesek az emberek.
2015. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
(16-os vagyok. A 14-es választ nem én írtam. Csak gondoltam zárójelben megjegyzem.)
2015. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Utolsó, itt nem az arányok képezik a vita tárgyát, hanem az, hogy azt a roma családot is lenézik, diszkriminálják, aki ugyanúgy él, mint te, vagy én."


Érdekes, az a maroknyi normális roma család, akit ismerek, soha nem szenvedett előítéletet. El tudtak helyezkedni a szakmájukban, stb.

2015. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Aki ezzel kezdi, hogy " de gáz ", annak csak annyit mondj, ők rendes romák. Ha ez sem használ, hát..nincs mit tenni. Idővel megbékélnek.
2015. ápr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Sokan mondják hogy a cigányok nagyrésze lop igénytelen stb de kérdezem én hogy ök hogyan menjenek el egy munkáltatohoz amikor az, az elsö ránézésre elküldi? Rákényszerülnek a lopásra hogy tuléljék a gyerekeikkel a holnapot.Nagyon sok ilyen cigányt ismerek.De ha mondjuk a hofehérek nem kapnának munkát miközben otthon várná öket a pici gyerek éhesen kiváncsi lennék mit tenne meg az érdekében hogy enyhitse annak étvágyát.

Szerintem mindenki gondoljon bele elöször az életükbe és abba hogy mit csinálnának a helyükben. A másik dolog pedig ha eddig valakinek nem tünt feleddig én is közéjük tartozom és mint észrevettétek igencsak rendelkezem "megfelelö"szokincsel.

És igen szoktam fürdeni is és igen dolgozom is. Köszönöm kedves kérdezö hogy kiállsz a cigányok azon része mellett akik "normálisak".

2015. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!