Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rettentően zavarnak a gonoszko...

Rettentően zavarnak a gonoszkodó beszólások. Miért ennyire előítéletesek az emberek?

Figyelt kérdés

Nekem alapvető elvem, hogy nem vallás/származás/etnikum alapján ítélek meg embereket, hanem a viselkedésük alapján. Igen, van, aki gazember, hülye, de ezt nem kötöm össze se a származásával, se a vallásával.


Pár hónapja költöztünk, közös a kert többek között egy cigány családdal. A kisebbik gyerekük pár hónappal idősebb az enyémnél.

Szerényen élnek, de rend, tisztaság van náluk és hihetetlenül udvariasak, kedvesek. Az anyukával összebarátkoztam, nagyon kedves személyisége van, ráadásul örültem, hogy házon belül van hasonló korú gyerek és tudnak bandázni.

Gyakran járunk együtt babákat sétáltatni, így egyikünk se unatkozik séta közben. Jó anyának és jó embernek tartom. A nagyobbik gyerek olyan hihetetlenül udvarias, jól nevelt, hogy ha az enyém feleennyire jól sikerül, vállon veregetem magam. Tényleg nagyon kedvelem őket.


Mostanában kapok beszólásokat, hogy de gáz, hogy cigánnyal barátkozom, fúúj. Mondják ezt olyanok, akik annyit láttak belőle, hogy barna a bőre és nem is ismerik.


Ráadásul mi vagyunk a közös képviselők, hát van néhány lakóval gond, velük még soha nem volt. Egy panasz érkezett, hogy hangosan sírt egyszer a kicsi - érdekes, miénk is szokott, azért nem mertek/akartak szólni. (Egy év körüli babákról van szó.) A problémás lakók hófehér ősmagyarok.


Nekem nagyon rosszul esnek ezek a beszólások, nem értem, hogy miért jó valakit úgy megítélni, hogy egy mondatot nem beszéltek vele?

Ha valaki azt mondaná, hogy figyu, beszéltem a csajjal és nem volt szimpatikus ez alapján, azzal nem lenne gondom. De itt ránézésből megy a fröcsögés, ráadásul ahogy látom, csóri gyerekek is kapnak az előítéletekből. Pedig a kisfiú (8 éves) tényleg a tisztelettudó, udvarias, jó értelemben közlékeny típus.


2015. ápr. 10. 22:07
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Az a fehér, aki nem kap munkát az nem szül 5-6 gyereket sorozatban, így nem kényszerül lopásra. Egyébként nekem ne mondd, hogy az a roma lány, aki elkezd tizenéves korától évente szülni, az dolgozni szeretne.
2015. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!