Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panelban élő anyukák! Nálatok...

Panelban élő anyukák! Nálatok ez hogy van? ( folyt. )

Figyelt kérdés

Mi a negyedik emeleten lakunk, és nincs lift. egyenlőre még nem esik nehezemre lépcsőzni, még csak 13 hetes terhes vagyok, viszont sok mindent szoktunk a netről rendelni, vagy csak alapból ha ajánlott levél jön, akkor nem jön fel a postás soha.

Csak felcsönget hogy jött valamim, és megyek le érte, ő pedig lent vár.

ez most nem nehéz, de ha meg lesz a baba nem szívesen fogom fent hagyni egyedül, akár arra a 2 percre se.

Az meg hogy cipeljem a babát le-fel az szerintem nem a legjobb megoldás.

Október végén fog születni, szóval télen még macerásabb lenne ráadni gyorsan valami melegebb ruhát,mert a lépcsőházba nincs fűtés.


Jóba vagyunk egyébként a postással, de nem tudom ez hogy működik. Mondhatom majd neki, hogy hozza fel a negyedikre a csomagot?


2015. ápr. 21. 13:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
32%

én szóéni zoktram a potásnak, hogy várok levelet, ill kérdezem hogy nem jött aláírós levél? így másnap, harmadnap felhozza, amúgy nem szokása hanem mehetek az értesítővel a postára, közben itthon voltam, de szomszédok is mondjál nekik is értesítőket dobál csak, de mivel úgy is sétálok babaocsival, semeddig nem tart postára sem menni érte, csak amikor nagyon várom a levelet ha épp elkapom, jelzem neki.


amúgy ha netről rendelek, vagy akár pizzát telefonon, mindenkinek megadom a kapukódot, tekintve hogy nálunk a kaputelefon sem működik és igenis lépcsőzzön fel, ne engem ugráltasson.

2015. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Ha futár viszi,nyugodtan mondd meg neki.De ha normális a postás,talán felviszi,bár akkor meg a biciklije őrizetlenül maradna,rajta fog múlni hogy dönt.
2015. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem semmi baj nincs azzal, ha leugrasz a postáshoz néha napján. A gyereket biztos helyre kell tenni, mint az ágy vagy jároka. Semmi esetre sem ágyra(még akkor sem ha még nem forog) vagy más hely ahol leeshet, elindulhat stb...

Az ajtót kitámasztod, hogy a huzat se tudja becsapni, így ha leesnél a lépcsön vagy elrabolnának közben az ufok, valaki meghallja, hogy nyitott az ajtó és gyerek sír.

2015. ápr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg a postásnak kötelessége felmenni. A 80 évest is ugráltatja?

Mi a 9. emeleten lakunk, de a postás akkor is feljött, amikor rossz volt a lift. Teljesen magától, nem kértem rá.


Rengeteg 4 emeletes ház van. Nem hiszem, hogy az összesben lerendeli a postás a lakókat. Mi van, ha abban a pillanatban épp nem tudsz lemenni? Visszajön holnap? Nevetséges.


Igen, mondd meg neki, hogy hozza föl. Ez a dolga

2015. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

aha, értem. köszi az eddigi válaszokat. én olyan bolond vagyok,hogy a pizzáért is képes vagyok lemenni, pedig a férjem mindig lecsesz, hogy azért fizetjük a házhoz szállítást hogy hozza is fel.

De akkor ezek szerint más is otthon hagyja addig a babát egy pár pillanatig. Első baba lesz, még nem vagyok tapasztalt, és próbálok mindenre előre gondolni.

A posta nálunk nagyon messze van, így gyalog nem tudok elsétálni, de akkor max mondom h hagyjon értesítőt és majd a férjem másnap elmegy érte a postára.

2015. ápr. 21. 13:20
 6/35 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk,ha levél vagy csomag jött akkor nemhozta fel a postás (idős fájós lábú néni volt),és mindig nekem kellett lemenni,sokszor kicsivel a kezembe.
2015. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
32%
én soha nem hagytam magára a gyereket, max amíg kukát viszek le
2015. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%
Ha épp alkalmas az idő, akkor adok egy pulcsit a babára és lemegyek vele, ha nem akkor mondom a postásnak, hogy hozza fel. Soha nem hagytam ott a lakásban arra a pár percre sem. A postásnak és a futárnak a házhoz szállítás, kézbesítés a dolga.
2015. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%

hát pedig a postások nem szaladoznak fel.... ahol én laktam ott kb. 60 4 emeletes ház volt..sehova se ment fel a postás, mindenkinek értesitot kuldott az ajánlott kuldeményekrol.

nem tudom miért lett lepontozva az, aki azt irta, addig tedd az ágyába...

ha elmész majd wc-re, vagy furodni, akkor hova fogod tenni..ráadásul lehet az tobb ideig tart, mint leszaladni a postáért.

ha valamit megrendeltek, azért tényleg ne menj le, azt vigyék fel.

2015. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a másodikon lakok, de a postás mindig kedves volt és feljött, mióta tudja, hogy a gyerekekkel itthon vagyok. Az elején a kaputelefonunk nem működött, ezért a postaládára írtam ki, hogy "legyen szíves hozza fel, ha ajánlott levél érkezik, mert itthon vagyunk".
2015. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!