Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első pár hónapban hogy...

Az első pár hónapban hogy volt segítségetek, ki és hogyan, mennyit segített? Anyu/anyós, főzés, takarítás?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 15:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Első héten otthon volt a férjem, akkor volt ott anyukám, de mindenbe belebeszélt, semmi nem volt jó ahogy csináltam. Megkértem, hogy ne jöjjön csak babalátogatóba. (nem is tetszett neki, mert hogy ő jobban tudja)


Utána egyedül voltam. Házimunka, kaja este vagy éjjel, mert napközben csak 1 órát aludt a babám. Most már megszoktam a napi 4-5 óra alvást :D

2010. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Senki nem segített semmit, egyedül voltam napközben, este pedig a párom segített. Nem is volt ezzel semmi gond, mivel napközben vagy aludt a pici vagy evett. Ebben ugye nagyon nem tudtak volna segíteni. Nem főztem, hanem rendeltem ebédet. Mivel nappal én egyáltalán nem tudok aludni, így amíg a pici aludt, addig pihentem és takarítottam. Amivel esetleg nem végeztem, azt este csináltam meg ha apa hazajött vagy éppen ő volt az aki megcsinálta. Nem is nagyon viseltem volna el ha van itt valaki. Én csak úgy szeretek vendéget fogadni ha minden tökéletesen rendben van, ki tudom szolgálni az illetőt. Arra viszont már nem lett volna energiám, hogy még anyósomat is körbeugráljam hulla fáradtan. Szóval az nekem nem lett volna segítség.
2010. márc. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Senki nem segített. Párom rengeteget dolgozik,anyu a boltomat vezeti reggeltől estig szegény. Anyos meg élvezi a nyugdíjas életét,és utazgat...
2010. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Párom 2 hétig itthon volt, miután hazajöttünk a kórházból. Elintézett minden papírmelót, amit kellett, és sokmindent megcsinált helyettem. Plusz, Anyukámék szinte minden nap hoztak valami főtt ételt. Utána az ebédet magamnak rendeltem, a házimunkát meg akkor csináltam szintén, mikor kislányom aludt. Illetve, séta közben vásároltam be, illetve intéztem, ha kellett valamit. Eleinte ez könnyen ment, mert sokat aludt. Mostanában (13 hónapos), kicsit nehézkesebb, mindent kisebb részletekben csinálok, hogy azért vele is tudjak minél több időt tölteni, mert már csak ebéd után alszik, úgy 2 órát.
2010. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Szia


Nálunk sem volt semmi segítség. Igaz,hogy anyós,meg a párom tesója is felajánlotta,hogy szívesen segít,ha bármi van,ha mondjuk mosogatni,vagy takarítani kell,de anyós azért hozzátette,hogy persze neki mindegy,hogy takarít,vagy a gyerekre vigyáz,de persze a babázást szívesebben válalja...

Hát köszi,de babázni én is szeretek...takarítani,meg nem fogok senkit sem megkérni a páromon kívül,hogy csinálja....

Most múlt 7 hónapos a kislányom,de még egyszer sem cserélte ki a páromon,és rajtam kívül a pelusát bárki más,vagy épp senki nem fürdette rajtunk kívül..

Azt azért hozzáteszem,hogy nem is igénylem,hogy ezt bárki is megtegye helyettem,vagy a párom helyett...!!!

Sőt inkább azt mondom,hogy idegesítene,ha csinálnák helyettem....lehet,hogy hülyének,és önzőnek tűnik,amit leírtam,de ez van...

Egyszer pl mikor még tök pici volt a kislányom,és előszőr mentem át a babámmal apukámékhoz,és a felesége míg én levettem a cipőmet kivette a hordozójából,majd elkezdte levetkőztetni,hát azt hittem,hogy leütöm...

Mondtam is neki,hogy hagy csináljam én,majd kivettem a kezéből... lehet,hogy nekem tűnik ez furcsának,de nekem pl eszembe nem jutott volna megkérdezés nélkül hozzányúlni a kisfiához,(aki 3 évvel kisebb az én babámnál) hogy önkezűleg majd én ezt meg azt csináljam vele....

Na mindegy....

Szóval nálunk nem volt segítség,de én nem is igazán igénylem,mert rohadtul idegesített volna mindenki....

És most itt ugyanúgy anyukámra,és az anyósomra is gondolok....


Na és nálatok mi a helyzet???

2010. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
10:41, egyáltalán nem önző dolgok ezek, teljesen megértelek, és egyetértek veled. Nekem is vagy milliószor kellett már helyretennem anyóst ezügyben. Neki is szokása volt, hogy mikor odaértünk, gyakorlatilag kitépte a kezemből a hordozót gyerekestől, és rávetette magát a pár hetes csecsemőre, nemhogy az utazótáskát vette volna ki a kezünkből. Aztán csodálkozott, hogy miért sír a gyerkőc kétségbeesetten. Anyukám szerencsére ég és föld. Ő soha nem csinálna ilyet, Ő mindig akkor, és abban segít, amit kérek.
2010. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Mindent a férjem és én csináltunk. Én nem engedtem ide a nagymamákat, nem szeretem, ha itt más takarít vagy főz. Ők csak babázni jöhettek, de csak az első hét után, és akkor sem állandóan. Az első héten senki nem jöhetett, akkor édeshármasban voltunk, és nagyon szuper volt.

Mondjuk én nem vártam el senkitől, hogy jöjjenek segíteni, szerencsére nem is erőltették magukat. Megint babát várok, megint nem várom el, nekem nem is esne jól végignézni, ahogy a nagymama itt porszívózik mondjuk.

2010. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Mikor jöttünk haza a kórházból, akkor itt volt anyósom, ő főzött, a párom meg reggel kitakarított. Aztán a kutya sem nyitotta ránk az ajtót. Császáros voltam, nehezen ment a felkelés, de már a második itthon töltött napomon főznöm kellett, ha enni akartam. Itt nem lehet rendelni sehonnan, meg jobban szeretem a saját főztömet, meg a párom is. A páromat nem engedték el szabira, csak kb. a picúr 3 hetes korában jöhetett el az 5 nap apaszabira. Anyukám külföldön dolgozik, ritkán jön haza.

Úgyhogy egyedül csináltam-csinálok mindent. A párom ha itthon van, akkor takarít, felseper, felmos, ablakot pucol, elmosogat, de általában kettesben vagyunk a fiammal.


J.

2010. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Az első itthon töltött héten a férjem velünk volt. Utána egy hetet ketten voltunk a babával, most anyósom van itt, de már várom, hogy végre hazamenjen, mert felborítja a megszokott rendet.

A párom szokott főzni, mikor hazajön. Anyós nem nagyon segít, csak a babát akarja fogni. Anyukámék hétvégén jönnek, és hoznak egy csomó ennivalót.

2010. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
8:12-es vagyok..Én is felakartam dobni ilyen témát,hogy más hogy csinálja?Úgy látom,általában nem nagyon van segítsége az anyukáknak..Amióta megszültem,itthon még rajtam kivül senki nem cserélte ki a pelenkát,és még a páromon kivül senki nem vigyázott rá akár 5 percre sem..
2010. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!