Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első pár hónapban hogy...

Az első pár hónapban hogy volt segítségetek, ki és hogyan, mennyit segített? Anyu/anyós, főzés, takarítás?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 15:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nekem sem volt segítségem,mamáék 220 km-re laknak!

De nem is volt rá szükség,nagyon jól megoldottunk mindent magunk,az első 2 hetet voltunk itthon,utána ugyanúgy ment minden,mint előtte,a babával mentünk az oviba a tesóval/tesóért.

Gátmetszés nélkül született a kisfiam,így ugyanolyan könnyen mozogtam,mint szülés előtt,4.emeleten lakunk,eleget edzettem a szülés előtt:)

2010. márc. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
sajnos a párom rengeteget dolgozott akkoriban, az első éjszakát sem tudta velünk tölteni, csak addig tudott elszabadulni, amíg hazahozott minket a kórházból. az ő szülei nem nagyon tudtak segíteni, az én anyukám angliában él, apukám vidéken, így tulajdonképpen egyedül voltunk ketten a kisfiammal. Mondjuk anyu hazautazott, és a leggázabb időszakban az elején itt volt 3 hétig. de nem velünk lakott, és nem is volt itt minden nap, mert neki meg egy csomó intézni valója is volt, de azért nagy segítséget nyújtott. az én csemetém semmit nem aludt napközben az első néhány hónapban, és éjjel is elég nehezen, szinte csak kézben. így elég nehéz és fárasztó volt, de túléltük, és most már nincs semmi gáz....
2010. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Az első héten itthon volt a férjem velünk, az anyósom főzött ránk. Aztán azóta nem igazán van segítségem, max. ha a férjem időben hazajön, meg néha anyósom ad ebédet, ha éppen úgy jön ki. Anyukám még nem ajánlkozott semmiben, hogy segítene, pedig nem lakik messze tőlünk, de amilyen gyerekkorom volt nem is várom el :( Ha olyan helyre kell mennem (pl. fogászat), akkor ha a férjem nem ér haza időben, akkor anyósomat szoktam megkérni, h vigyázzon a kisfiamra, ő szívesen teszi, de nem várhatom el tőle, h állandóan körbeugráljon minket, mert 3 műszakban dolgozik, 3 emeletes családi házuk van, és a 86 éves anyukáját is ő ápolja. Sajnos még egy igazi nagytakarítást nem tudtam csinálni, mindig csak apránként.
2010. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
64%

Elsö 1-2 héten,majd rendeltem kaját.

Fözök félév után .

2010. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim másik városban. Anyósom 1400 km-re lakik. Az első három hétben a párom 0-24 itthon volt velünk. Utána teljesen egyedül maradtam két hétre a babával. Nehéz volt, de megoldottam. Amikor a pici aludt, akkor csináltam a dolgaimat, persze nem abban az ütemben, mint előtte. Egy csomó mindent előre főztem, amit csak ki kellett vennem a mélyhűtőből. A mosás nem volt nagy gond (nyár volt, gyorsan száradt minden a teraszon). A takarítás, na hát ott volt egy kis csúszás... :)))
2010. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
1 HÉTIG apuka szabin volt,aztán teljesen egyedül.egyik nagymama él a nagyszülökből,ő meg csak hétvégén tudott jönni-vidéken él és dolgozik.
2010. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó dolgom volt. 4 hétig hármasban voltunk. Szerencsére karácsony volt, így többet tudott itthon lenni a párom. Utána 6 hétig volt velünk anyukám, aki mindent megcsinált, nekem csak a babával kellett foglalkoznom. Anyós is sokat segített, főleg a főzésben.
2010. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyi segítségem volt, h anyukám ill a párom anyukája főzött 2 hétig felváltva.

Már hiányzott a főzés, u h nekiálltam én.:D

Takarítás: amikor a baba aludt.

Főzés: délután, sokszor készítettem egytálételt, ami gyors volt.

Ez csak egy időszak, sajna hamar elmúlik.

Most született, és már másfél éves. Viszont jön a hugi nemsokára.:D

2010. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Első 2 hétben férjem szabin volt, ketten birkóztunk meg a feladattal, de utána egyedül maradtunk a babával, és mindent meg tudtam oldani. Nehéz volt visszagondolva, de megoldottam, és büszke vagyok magamra.:)
2010. márc. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem nem volt segítségem..Párom két helyen dolgozik,így szinte majdnem mindig egyedül vagyok a gyerkőccel..Anyós szomszédban lakik,beteg..nem nagyon tud mozogni,a párom családja kik szintén a közelben laknak,havonta két havonta szoktak benézni..Meg tudok mindent oldani,úgy ahogy..mikor alszik napközben,akkor gyorsan összepakolok,főzni hétvégén szoktam,mert hétköznap iskolakonyhából rendelünk...Most hogy már 8 hónapos és nyűgös a fogai miatt is,eléggé ki vagyok már merülve én is..Egyébként az első 3-4 hónap egész könnyű volt,mert szinte csak evett és sokat aludt a picurkám..:-)
2010. márc. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!