Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy minél primitívebbek az emberek, annál bonyolultabb, csicsásabb nevet választanak a gyereküknek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a divatnevekre, vagy a filmekből, szappanoperákból átvett, idegen hangzású nevekre.

2015. szept. 16. 12:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Tényleg érdemes különbséget tenni a szappanoperás, és a ritka, "különleges" nevek között.


Az általad említett kategóriából származó leányzóval feküdtem egy szobában a szülészeten. Mesélte, hogy már kislányként eldöntötte, hogy ha lánya lesz, Majának fogja hívni. Szerintem bájos név. Erre elkezdett valami idétlen sorozatot nézni, és onnan Nadin lett a kislánya. Felsorolta, milyen nevek vannak náluk, hát a legtöbbet hallottam valamelyik sorozat előzetesében.


Nekem tucat nevem van, 3-an voltunk az osztályban, utáltam, hogy emiatt az iskolában a családnevemen szólítottak. A gyerekeim ritkább nevet kaptak, de szerintem nem csicsásat.

2015. szept. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Na én pedig ezektől vagyok rosszul, ízlés kérdése, ennyi az egész!

Inkább legyen valaki Anna, Erzsébet, Katalin vagy János, Sándor, Ferenc, mint ilyen idétlen névvel legyen ,,megáldva". Manapság ezekkel lehet Dunát rekeszteni, a régi neveket senki nem adja, úgyhogy az lesz a ritka.

Remélem, hogy egy idő után visszaáll az a tendencia, hogy a régi neveket favorizálja a nagy többség.

Amúgy is, hogy fog hangozni majd: Noel bácsi, Lili néni. :(

2015. szept. 17. 11:17
 23/28 anonim ***** válasza:
75%
Hát én sokkal jobban szeretnék Lili, Leila, vagy Miléna lenni, mint Katalin vagy Erzsébet. Biztos nagyon haragudtam volna a szüleimre, ha ilyen őskövület nevet kaptam volna... És semmivel se tartom értelmesebbnek azt aki ilyen nevet ad, mint azt, aki tud haladni a korral és modern nevet ad a gyerekének. Úgyhogy ne általánosíts, semmivel sem vagy jobb másoknál!
2015. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
És amúgy az Anna nem divatnév??? Csak megsúgom, hogy ÉVEK óta első vagy második helyen van a népszerüségi listában....
2015. szept. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Én úgy láttam, hogy az egyszerűbb emberek hajlamosabbak arra, hogy azt gondolják, valamilyen különleges, egyedi keresztnév által lesz a gyerekükből különleges valaki.(Az eredmény meg inkább az lesz, hogy jól kibabarálnak a szerencsétlennel egész életre)

Nem akarok megbántani itt többdiplomás szülőket, inkább a saját szüleimet hozom fel példának (Egyszerű, nem diplomás, de becsületes munkásemberek voltak), akik egyedileg engedélyeztettek nekem egy olyan keresztnevet, hogy felnőtt koromban alig győztem megváltoztatni, és addig sírva röhögött rajtam mindenki.

A körülöttem élő középosztálybeli értelmiségi tapasztalataim szerint inkább marad az Anna, Eszter, Márk, Bence stb...neveknél, és mellőzi a Benett, Babett, Lia, Eperke, Őrsike és társait...

2015. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Igazából néhány éven belül majd Abdul bácsi, Juszuf bácsi, Ahmed bácsi, Khiria néni lesz errefelé és nyugaton a legelterjedtebb név.


Mondjuk, ha jól emlékszem olvastam valahol, hogy már 2013-ban (vagy 12-ben?) a legelterjedtebb név újszülöttek között Angliában a Mohamed volt.


Szóval nem kell félned az új, idegen nyugati nevektől. Allah jön és a béke vallása megmenti Európát, csak sajnos nem leszünk már életben, hogy lássuk.


De a nevek nem lesznek nyugatiak.

2015. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ugyanazt latom es gondolom, mint amit #25 irt. Ha a "kulonleges" nev jelenti, hogy haladok a korral, akkor inkabb leszek maradi.


Vannak olyan nevek amut en sem adnek, itt az oskovulet jelzot aggattak ra tobben. Janos, Pal, Jeno, Maria, Erzsebet.. Ezek pl nekem sem tetszenek.


Ugyanakkor ott van a Tamas, Sandor, Gabor, Peter, Levente, Kristof, Patrik, Veronika, Eszter, Livia, Aniko, Nora, amik szerintem nagyok szepek. Van ami gyakoribb, van ami ritkabb. Akad ami megallja a helyet kulfoldon is.


Ezek kozott is lehet olyat talalni, ami viszonylag ritka, nem hivjak igy minden 2.gyereket. Valo igaz, mire odajutok, addigra az en gyerekem lesz egyedi ezekkel a nevekkel.

A legtobb egyebkent vegtelenul komolytalan nev, igazi kibszas a gyerekkel. Persze megszokas kerdes..eltelik 300 ev es mindenkinel ezwk az uj nevek lesznek az elfogadottak.

Mindenestre en egyaltalan nem tudom komolyan venni az ilyen szuloket. Igaza van itt nehany embernek..nem ettol lesz kulonleges a gyerek..illetve en nem akarnam hogy a nevem miatt ismerjenek. Azt akarom, hogy a munkam miatt ismerjenek..amiatt amit alkottam.

2015. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Hát, kérdező, olvasva a kommentjeidet, érthető válik sok minden. Pl., hogy miért nem vagy tisztában a primitív, divatos, és egyéb szavak jelentésével. :) De így nem csodálkozom. Csak azt nem értem, miért vált ez ki belőled indulatot...szomorú, hogy nem érted, mindenkinek más tetszik és ehhez joga van. Biztos a tiéd sem tetszik mindenkinek, és elárulom, a gyerekedé se fog.

Egyébként amikor én voltam gyerek, akkor Krisztinából 4 volt az osztályban, Erikából 3, és sorolhatnám. Kriszti néni furán hangzott, de mára nem az. Szokd meg.

2015. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!