Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy minél primitívebbek az emberek, annál bonyolultabb, csicsásabb nevet választanak a gyereküknek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a divatnevekre, vagy a filmekből, szappanoperákból átvett, idegen hangzású nevekre.

2015. szept. 16. 12:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
59%

A 10-essel értek egyet.

Az alsóbb rétegeknél divat a Dzsesszika meg a Hoszéarmandó, de értelmiségi (vagy átlag, nem primitív emberek körében) körökben is szokás mostanában ritka, különlegesnek tartott neveket adni, csak azok más típusú ritka nevek, szerintem sem lehet egy kalap alá venni.

Egyik sem áll közel hozzám.

2015. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
63%
Igen, egyetértek. A környékünkön teljesen ezt tapasztalom.
2015. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%

Csakhogy amire te gondolsz, az pont nem egyértelmű. A "divatnevek", meg a "szappanoperás" nevek nem ugyanazok. Rengeteg Lili meg Balázs van pl. normális és értelmes szülőkkel, ne keverjük már össze a Dzseniferrel, meg Rikárdóval. Amikor a gyerekeim nevét választottuk, egy se volt a környéken, most meg benne vannak a neveik az első 50-ben, annyira gyakori lett. Akkor ezek szerint már "divatnév"? Tehát ha te összemosod, akkor egyáltalán nincs igazad ebben az állításban, nem értek egyet veled. Ha csak a második verzióra gondolsz (szappanoperás jellegű), akkor igen, abban lehet valami.

De ez is, hogy "csicsás" név, mégis mit jelent nálad? Mindenkinek más a csicsás. Van akinek az, ha 2 keresztnevet adsz pl.

2015. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
53%

En a Mira, Mirabella, Milena, Amina, Leile es tarsaitol kapok hanyingert. A mostani divatnevek alatt en inkabb ezt ertem. Es egyetertek. A cigany szappanopera nevekrol nyilvan mindenkinek ugyanaz a velemeny, de nem ertem miert eroltetik a fentebb emlitett "kulonleges" neveket. Szerintem a kerdezo is erre gondolt es nem arra, hogy pl. Balazsbol rengeteg van mostansag.


Nem ertem miert nem lehet a gyereknek ertelmes nevet valasztani.

Komolyan falramaszok ezektol a total idegen nevektol.

Peldanak okaert vegyuk ezt. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2015. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Nyilván ízlés kérdése, de nem csak a romákra gondolok. Persze, náluk megy a Dzsenifer, Pamela, Dolóresz, Rajmundó, stb.

De pl. ezek a divatnevek is, amik manapság vannak: Noel, Mila, Hanna, Lili, Milán, Benett... Hát elég rosszak. :(

2015. szept. 16. 14:17
 16/28 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem ez hülyeség.

Egyébként nekem dédmamám testvére Lili volt, húgom is az lett, szóval nálunk pl. abszolút nem a mai hülye divatnév volt a mérvadó.

2015. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Ez egy szubjektív dolog, bárhonnan is nézzük.

Nekem az ősmagyar nevek nem tetszenek, kiráz tőlük a hideg. De eztől független, sosem ítélném el a Szülőket a választásuk miatt.


Rám is biztos furcsán néznek, mikor a kislányom nevét mondom/kéredzik. Nincs olyan különleges neve, Ellie.

Na de a külföldi vezetéknévhez nem adhatok neki mondjuk Sára nevet. Elég bután hangzott volna. Nem bonyolult név, inkább egyedi.


A nevek amiket felsoroltál nem tetszenek, nem különlegesek.

2015. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem te sorolták fel neveket!:-)) Azt máshova szántam írni.
2015. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
72%
El vagy tévedve kérdező, nem kicsit. Azért, mert neked az általad felsoroltak nem tetszenek, még ne sorolj be másokat primitívnek. A férjemnek és nekem összesen van 5 diplománk, mindketten vezető beosztásban dolgozunk, kikérem magamnak a jelzőt (közte van az egyik gyerekem neve is ugyanis), nehogymár ez alapján ítéltessünk meg! Nekem meg nem tetszik a Zselyke, meg a Sebő, de a Pistike, meg a Bözsike se, mégsem általánosítok, az lenne az igazán primitív, szemellenzős dolog. :)
2015. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
34%

Jó, ha Dzsesszikát, Rikárdót, Ármándót vesszük a csicsás névnek, akkor igen, ezek átalában aluliskolázott, primitívebb emberek, cigányok adják. De amiket felsoroltál te, meg az egyik válaszoló, Noel, Benett, Milán, Miléna, Lili, Mira, stb. teljesen normális, szép nevek. És abszolút nem az aluliskozáttokra jellemzőek, sőt!

Én meg az ősmagyar meg nagymagyar nevektől vagyok rosszul, de nem ítélem el, aki ilyen nevet ad...

2015. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!