Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mar a kisagyban magatol...

Ha mar a kisagyban magatol felalt felig az othos babam, mikor fog elindulni?

Figyelt kérdés
Volt mar valakinek igy?es azoknak mikor indult el a pici?

2015. nov. 16. 07:43
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk nem értem,hogy mitől gondolod,hogy jobb az átlagnál? Csak te láttad mit csinál és hogy....akár kamu is lehet vagy túlzás,mert pl. felülés az ha segítsèg nèlkül ül fel,nem szülő segítségével illetve ágyrácsba vagy babakocsiba kapaszkodva! Èn inkàbb nem normális dolognak tartom ennyi idősen,én nem örültem volna,ha 4 hónaposan felült volna!

9 hónapos elindulás nem ritka,de hogy a tiéd mikor indul el....lehet 9 hónaposan szaladni fog,lehet csak egyévesen,de lehet csak 15 hónaposan! Amúgy a legfontosabb a mászás,minél többet másszon,elindulni ráér 1,5 évesen is!!!!

2015. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
76%
Borzalmas vagy kérdező :-(
2015. nov. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ez a kérdés nagyon kisiklott, ennek így semmi értelme. Ügyes a babád, és egy csoda valóban - hidd el, mindenkié az. Az én fiam most 2,5 éves és nagyon sok dologban megelőzi az azonos korúakat, más dolgokban pedig lemarad egy kicsit tőlük. Büszke vagyok arra, amiben már nagyon ügyes, és nem siettetem azokban, amikben mások ügyesebbek, mert az eddigiekből tapasztaltam már, hogy a maga tempójában be fogja hozni őket (és ők is őt!!!!!)


Az a baj, hogy ha te versenyzel az anyukákkal, akkor nehéz lesz kikerülni, hogy a babád ne érzékelje ezt a versenyeztetést, ami viszont egyértelműen káros. Én azt javaslom, te is légy továbbra is büszke mindarra, amit már tud, de ne siettesd semmiben. Önmagában az, hogy van járássegítője (bébikomp) már egy siettetés, bármit mondanak is a gyártók, forgalmazók. Max. annak a babának van rá szüksége, aki nem találja egyedül a módját, hogy elinduljon, de aki olyan ügyes, mint a tiéd, annak nincs.


Nem tudom, szakirodalmat olvastál-e a témában. Az itteni válaszolók nem azért írják, hogy nem is akarták volna, hogy túl korán üljön, járjon a babájuk, mert "savanyú a szőlő", hanem mert jól tudják, hogy a különböző nagymozgásoknak milyen összefüggése van az idegrendszeri érettséggel, ha a sorrend felcserélődik, annak nem egyszer későbbi diszgráfia, diszlexia, és más következményei lehetnek. Ezért fontos, hogy a maga tempójában hagyjuk fejlődni a kicsit, ne versenyeztessük, tudatosan odafigyeljünk, hogy ne maradjon ki a kúszás és mászás a járás előtt.


Az eredeti kérdésedet pedig már megválaszolták: nem lehet következtetni arra, hogy mikor fog elindulni. Ha közben bejön a beszédfejlődés, szótagok, rövid szavak, amellett átmenetileg stagnálhat a mozgásfejlődés, és fordítva.

2015. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:

Azert vagyok borzalmas mert vannak akik meg cafoljak az igazsagomat?es miert siklozsiklott ki a kerdesem?en nem versenyrztettem volna csak nemelyik anyukanak nincs jobb dolga es kotekedik,mi lattuk h mit csinalt?igen.Akkor miert kell hazugnak nevezni a masikat?

Tobbsegnek igaza vsvan de nkm is,a vedonk es az orvosunk is mondogatja h joval meghaladja a kepessegei mint a 4-5-6honaposokat(ma 6hos) mindigis jol fejlodo baba volt a kezdetektol fogva szoval en csak kerdeztem valamit es ram formettetek mintha bun lenne h ugyes a babam en pedig buszjbuszke vagyok...koszi a valaszokat!A rossz indulatokbol nnem kerek mert tenyleg irigysegre vall.

2015. nov. 17. 12:24
 35/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


azért átment bármi is a válaszok lényegéből, vagy elakadtál a sértődésnél?


(Lesz még ilyen, érdemes felkészülnöd rá. Mindenkit idegesít, ha egy anyuka nem tudja magában tartani a legtermészetesebb érzést: az ő babája a legszebb, legügyesebb, legkiválóbb. Talán azért, mert másnak meg az övé az. És akár hiszed, akár nem, a gyerekorvos, a védőnő a Tiéden kívül más babában is meglátja azt a képességet, ami különleges benne. A te tévedésed az, hogy azt hiszed, a Te babád érdemeiből bármit is levon az, ha más, aki már több gyereket látott, és azt is tudja, hogy vannak fejlődési ugrások, majd stagnálások, nem tudnak osztozni az eufóriádban. Meg kéne értened, hogy nekik nem dolguk a te babádat dicsérni. Mindenki a sajátjára legyen büszke. És botorság azért kiírni egy kérdést, hogy elismeréseket zsebelj be, mert annak ez a vége. Ezért siklott ki a kérdés.)

2015. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolt a válaszoló, hogy kisiklott a kérdés, hogy nem a kérdésedre válaszoltak sokan, hanem arról ment a vita, hogy ez lehetséges-e, meg kétségbevonták, amit írtál. De örülök, hogy minden ilyen frankó és tökéletes, de páran írtak pár jótanácsokat, pl, hogy nézesd meg, hogy nem feszes-e az izomzata (ne ortopédián, hanem mondjuk dévényessel), hogy figyelj oda, hogy minden mozgásforma meglegyen, hogy felejtsd el a kompot, hogy lehetőleg minél többet motiváld a kúszásra, mászásra, hogy ne siettesd, ne hasonlítsd más gyerekekhez, de te mindent támadásnak, bántásnak veszel fel. Ismerős érzés, néha én is vagyok ilyen, hogy a legjobb tanácsokért is le tudná harapni más fejét, de utána magamba nézek és elnézést kérek. Kicsit nézz magadba te is, hogy mitől van benned ekkora feszültség, miért ugrasz egyszerre, miért vélsz jótanácsokat, aggódó hozzászólásokat beszólásnak, lehúzásnak, irigykedésnek. Nem arról van szó, hogy tud-e kúszni, örülünk, hogy tud, hanem, hogy sokat kúszik-e. Nem arról van szó, hogy attól bárkinek rossz lesz, hogy a te gyereked hamar ül/áll/jár, hanem sokan leírták, hogy fontos, hogy a többi mozgásforma is legyen meg, mert nem ok nélkül találta ki úgy a természet, ahogy. Hogy ne hajtogasd megállás nélkül, hogy ő a legszebb, legtökéletesebb stb, mert így nem veszel észre apró jeleket, amik bajra utalhatnak, és ha később valamiben nem jár majd élen, akkor teljesen padlóra fog küldeni, és ezt éreztetni fogod a gyerekkel. Egyébként tökéletes gyerek nincs, ezt hidd el. És minél előbb elfogadod, annál könnyebb lesz a következő pár évtizeded. Mert ha nem most, akkor majd a dackorszakban, az óvodában, az iskolában, kamaszként vagy felnőttként, de előjönnek a hibái, a tévedései, amiket ugyanúgy el kell fogadnod, mint azt, hogy valamiben jó.
2015. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:
Latom itt sokat pszihologusak, senki nene mondja meg h milyen mertekben vagyok buszke a kicsimre szerintem nem en vagyok az egyetlen anyuka aki buszke nagyon a babajara mint ahogy irta az egyik kedves kommentelo mindenkinek a sajat babaja a legszebb legtokeletesebb ezt mindenki ugy fejezi ki ahogyan akarja,ha ismernetek a babamat ti is meglepodnetek h milyen kis ugyes,de az igazsagomert nem fogok vitazni koszonom :)
2015. nov. 17. 18:11
 38/62 anonim ***** válasza:
Annyira megnyugodtam, hogy végre megértetted a mondanivalónk lényegét..... erre már tényleg nem lehet mit mondani:(
2015. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
Válaszoltam nem egyszer kedvesen, jótanácsokkal megtűzdelve, de most csak annyit írnék, hogy nem lennék a gyereked. Most büszke vagy rá, mert minden hiper-szuper, aztán az első bajnál, akadálynál lesz az a szegény gyerek minden, még a keresztvizet is leszeded majd róla. De csak hajrá! :-)
2015. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:

Szerintem selejtes...

Szegény baba.. Amúgy ha 6 hós, akkor el kell, hogy keserítselek, de nem szuper baba😌

Mutassak a videót ahol a kislányom kúszik?:-)

Szóval a babád abszolút átlagos ;-)!

2015. nov. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!