Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrülök itthon! Ez az érzés...

Megőrülök itthon! Ez az érzés ugye elmúlik majd? Vagy hogy alakítsam?

Figyelt kérdés

A lányunk előtt nagyon pörgős volt az életem.

Minden reggel futottam, tornáztam, aztán elmentem reggelizni a barátnőimmel, utána csináltam a dolgomat, ebédek, találkozók váltották egymást, este pedig szórakoztam. 37 hetesen még magassarkúban szaladgáltam.

Most pedig úgy érzem, semmi nem történik körülöttem. Jó, nem itthon ülünk 0-24, a reggeli pletyizések kezdenek visszatérni, megbeszéltük a barátnőimmel, hogy minden hétfőn és szerdán együtt reggelizünk, péntekenként pedig beülünk valahová este koktélozni, vacsorázni, aztán hagyjuk, hogy alakuljon az este.


Imádtam vásárolni, szinte minden nap a Vörösmarty tér környékén voltam. Most pedig az online vásárlásnak hódolok, a férjem kezd hülyének nézni, hogy naponta jön pár doboz és azzal viccelődik, hogyha így folytatom, az új házunkhoz kartonból építhetjük az emeletet...


A lányunkkal nincs semmi gond, csendes és imádni való baba. Bárhová vihetem, általában vagy elalszik, vagy csendben nézelődik, 3 hetes.


2015. dec. 14. 11:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
93%

és ami szerintem még fontos, ha ezek a bnők tényleg BARÁTNŐK! akkor átmennének ők hozzátok reggelizni (végülis gondolom nekik sincs semmi dolgok/munkájuk)

meg lehetne otthoni, nyugis péntek estéket is tartani akár egy pohár bor társaságában, nem belevetni magad az éjszakába!

2015. dec. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
73%

Én valahol megértelek ,mert nagyon szerettem szórakozni.De!

3 hetes kisbaba mellett nem tanácsos hajnalban hajaesni bekoktélozva.Az ,hogy elviszed délután mikor a csajokkal kávéztok ,rendben van.A vásárlási mániád nevetséges és beteges ,baromi üres életed lehet ha neked konkrétan ez a hobbid és mindennapos elfoglaltságod.Használd ki ezt a pár hetet ,mert hamarosan nem lesz ilyen kisangyal a babád (márha egyáltalán te gondoskodsz róla).A partizással meg szerintem várj egy pár évet...nem vagyok begyöpösödött ember ,félre ne érts.Én is fogok még buliba menni a barátaimmal ,borozgatni is hajnalig stb csak majd jó 3 év múlva mikor nyugodt szívvel hagyom a mamájánál aludni a fiamat.Persze akkor sem minden hétvégén ,hanem kéthavonta egyszer...dolgozd fel ,hogy neked már van egy gyereked.

2015. dec. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Egy szó mint száz!


Kérdező te buta egy nő vagy,annyi szent!!!!

2015. dec. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Még szerencse, h lánya született, ki lenne borulva azon is ha egy fiút kapott vna akit nem lehet barbibabaként kezelni.
2015. dec. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
másik kérdésében fia van :D
2015. dec. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Egy 3 hetes jobb esetben még sokat alszik,de nem tart sokáig,mert kipiheni magát,és elkezd megnyílni a világra.Nincs baj azzal ha heti egyszer-kétszer elmentek a kávézóban,azzal sem ha heti egyszer-kétszer vásároltok,ha naponta akár sétáltok a barátnőkkel,vagy Ők meglátogatnak többször a héten.De a heti 1 koktélozgatás még korai,még nagyon pici a baba,akkor is ha tápszeres,szerintem 2-3 hónapos kora körül már belefér ha havi 1-2 alkalommal kimaradsz este,de a pároddal is töltsd időt,ne szórd mindennap a pénzt,nem éri meg,inkább tedd félre,és amint nagyobb a lánykád elviheted belőle egy csomó helyre,vagy ilyesmi.

21 évesen szültem,főiskolás voltam,gondolhatod mennyire a szórakozásból állt az életem,de mikor megtudtam a 2. év elején,hogy babát várok át kellett gondolnom hogyan tovább,elmentem szórakozni,mert ivás nélkül is lehet,de ezen kívül előre tanultam,hogy meg legyenek a vizsgáim mire a kisfiam megszületik.

3 hetes korában a szülés utáni depresszióval küzdöttem ami eltartott egy ideig ezen felül olyan fáradt voltam,hogy rengeteget aludtam, 6 hetes kora után kezdett javulni a helyzet,nem állt meg az élet,de csak kb 2 hónapos kora után mentünk el egy-egy este párommal a barátokkal,de csak beszélgetni,vagy összeültünk kártyázni stb. simán lehet nem kell kirekeszteni a barátokat,de azért kell egy határ. Hidd el tudom miről beszélek,úgy éreztem nekem ez a dolog korai volt,őrlődtem,hogy erre nem voltam felkészülve,de az is fontos,hogy a gyerek mellett érsz majd meg anyává,olyan nincs hogy előtte már megértél,hisz fogalmad sincs milyen az,de túllendültem a depressziós időszakon és nagyon élveztem utána,később amikor elkezdtem az utolsó évem a főiskolán két hetente elmentem a koliba a csajokhoz bulizni, visszafogottan de jól érezni magam,mert az is kell,emellett tanultam,ott volt a fiam a háztartás,és sokat voltam a párommal,mert jól esett,jobban hiányzott,mint a baba előtti élet,hogy Vele legyek mikor épp dolgozott vagy vizsgázni volt.

Szerintem ez a vásárlás mánia,hogy nem bírsz otthon ülni szintén egy depresszió,mindenkinél másképp jön ki,úgy érzed börtönben vagy ahonnan nem szabadulhatsz,menni akarsz,embereket magad köré. De ezt nem oldja meg, a rengeteg pénz költés koktélozás,ehhez olyan barátnők kellenek akik tényleg Veled vannak,átmennek hozzátok,esetleg gyerekes barátnő akivel együtt töltitek az időt, a pároddal való kikapcsolódás,átgondolása az életednek,hogy tudd most azért megváltozott,és a kislányod nem sokára egyre érdeklődőbb lesz,foglalkozz Vele nagyon érdekesek a babák,és ez egy remek időszak lesz.

2015. dec. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!