Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrülök itthon! Ez az érzés...

Megőrülök itthon! Ez az érzés ugye elmúlik majd? Vagy hogy alakítsam?

Figyelt kérdés

A lányunk előtt nagyon pörgős volt az életem.

Minden reggel futottam, tornáztam, aztán elmentem reggelizni a barátnőimmel, utána csináltam a dolgomat, ebédek, találkozók váltották egymást, este pedig szórakoztam. 37 hetesen még magassarkúban szaladgáltam.

Most pedig úgy érzem, semmi nem történik körülöttem. Jó, nem itthon ülünk 0-24, a reggeli pletyizések kezdenek visszatérni, megbeszéltük a barátnőimmel, hogy minden hétfőn és szerdán együtt reggelizünk, péntekenként pedig beülünk valahová este koktélozni, vacsorázni, aztán hagyjuk, hogy alakuljon az este.


Imádtam vásárolni, szinte minden nap a Vörösmarty tér környékén voltam. Most pedig az online vásárlásnak hódolok, a férjem kezd hülyének nézni, hogy naponta jön pár doboz és azzal viccelődik, hogyha így folytatom, az új házunkhoz kartonból építhetjük az emeletet...


A lányunkkal nincs semmi gond, csendes és imádni való baba. Bárhová vihetem, általában vagy elalszik, vagy csendben nézelődik, 3 hetes.


2015. dec. 14. 11:32
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
79%
egyébként mondják hogy a gyermekkel együtt egy anya is születik. úgy látszik ez sem mindig igaz :)
2015. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
70%

mi a pörgés ebben?

az a pörgés, ha melózol, intézel mindent munkában+otthon, háztartást vezetsz, párodra is marad idő, barátokra is, tanulsz stb.

az hogy eljársz délben reggelizni, meg a h-und-m-be, az lótúró!

2015. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
77%

Neked a pörgős életet és a "kielégülést" a napi szintű pletyizés, vásárolgatás és magassarkúban tipegés jelentette? Nem csoda, ha most nem tudsz mit kezdeni magaddal...

Pár hét és ezt a nagy "megőrülök itthon" hisztivel töltött időt fordíthatod a gyerekedre, ugyanis nem fog mindig enni és aludni.

2015. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
15%

Van pár tippem unatkozás ellen.


Az én életem is hasonló volt/hasonló. Este tanítotok egy héten egyszer, heti két nap munkába járás és a többi napon igyekszem jól beosztani az időm: kiállításokra, galériákba járok, mostanában már a férjemmel is sokszor, néha a Vörösmarty térre. (Mi nagyon közel lakunk, így nem annyira hívogató.)


Pár dolog, amit tervezek a gyerek pár hónapos korától. (a férjem itthonról dolgozik, így szabad vagyok). Hátha neked segít valamelyik tipp:


- beiratkozom a gyerek féléves korában legkésőbb egy régiós nyelvet tanulni és leteszek egy nyelvvizsgát. Angolul és németül jól beszélek, de a régiós nyelv fontos.

- vállaltam már addigra itthoni munkákat (olvasószerkesztés, könyvírás)

- végre befejezem a PhD-met

- a babával csatangolunk majd ide-oda (felnőtt programokra és babaprogramokra egyaránt, mindig a korának megfelelően)

- a férjem írt egy regénysorozatot, amiből még csak egyet olvastam, elolvasom a többit is.


Persze, nem tudom még, hogy tényleg meg fogom-e ezeket valósítani, de hátha valamit profitálsz az ötleteimből.


27 hkm

2015. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
72%

Én biztos baromi fura anyuka vagyok, de imádtam azt az időszakot mikor a lányom 3 hetes volt. És képzeld még csak utcára sem mentem vele, 4 hetesen vittem ki elöször,addig bent voltunk a házban :-)


Hozzáteszem, pörgős életem "volt" elötte:-)

Hogy lehet unatkozni egy kis "fissen" született kisbaba mellett?! Én ezt nem értem! Nem vagyok ősanya,még csak idősebb korosztály sem, 23 évesen szültem. Gondolhatod,h elötte buli hegyek.


Unatkozol? Otthon a babán kívűl nincs semmi dolgod?

3 hetes és így ki vagy bukva mi lesz késöbb? Amikor már nem alussza át a napot és nem éri be csupán a babakocsiban a nézelődéssel és még egy negyed csésze kávét sem fogsz tudni meginni a csajokkal anélkül,h 26szor félbe ne szakítana a kicsi? :-)

A férjeddel ezt megbeszéled amúgy?

Hetente koktélozgatás? Hát nem tudom,de nálam valahogy minden átértékelődött, nekem többet ér az ha a párommal és a lányommal együtt tölthetjük a napot,estét! :-)

Persze mindenkinél más a fontossági sorrend!

Tervezett volt ez a kisbaba? Hány éves vagy?

Atya ég mi lesz késöbb veled :-D

2015. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
66%

Úgy látszik te egy másik univerzumban élsz. A gyerekvállalásnak pont az a lényege, hogy utána teljesen megváltozik az életed, és az első években, de legalábbis hónapokban otthonhoz vagy kötve. Már nem jönnek vissza a régi bulizások, stb., vagy csak sokkal ritkábban mint régen. Meg hát az ember nyilván nem azért vállal gyereket mert ugyanúgy a maga életét akarja élni mint előtte, hanem elfogadja hogy áldozatokat is kell hozni.

Hú hát 3 hetes baba mellett nekem eszembe nem jutott eljárni, barátnőzni, vacsizgatni, örültem ha este bealudt a gyerek és én is tudtam picit aludni, de ilyen kis korban még egész nap szoptatás, altatás a menetrend, nincs kialakult napirend sem, ezért találkozóra sem tudtam volna menni senkivel, nemhogy két naponta...

2015. dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
63%
ha neked a péntek esti koktél fontosabb, akkor mi a jó fenének kellett neked gyerek? de tök őszintén? párod akarta, te meg belementél? mert erre tippelek!
2015. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
64%
Ez elég durva hogy 3 hetes gyerek mellől akarsz kétnaponta eljárni, meg a régi életedet akarod vissza. Akkor minek kellett neked gyerek? MÁr nem élheted a régi életedet, mert már anya lettél, és a babádnak rád van szüksége. Gondolom majd a bébiszitter felneveli amíg te a barátnőiddel pletykálkodsz..
2015. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
9%
örülök, hogy aki tippeket ad, az le van teljesen pontozva. vegyetek otthonra egy boksz zsákot, és máris könnyebb az élet, és nem itt kell gyűlölködni a kérdezők miatt.:)
2015. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
57%
Inkább vettél volna egy kutyát, akit a táskádban vihetsz magaddal a barinős pletyikre, shoppingolni és koktélozni, mert ha már egy 3 hetes kisbaba mellett megőrülsz, akkor ott nagy gondok vannak fejben.
2015. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!