Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Na most vagyok bajban, nagyon...

Na most vagyok bajban, nagyon fáj a torkom, de csak verbena cukorka van itthon meg méz de azok hizlalnak, ezért nem ehetem? Mit tegyek, mi az ami jó torokfájára (lüktető, égő érzés, nem tudok nagyon nyelni, lázam is van, szétrobban a fejem)

Figyelt kérdés

ma már ettem forró zabkását banánnal, mandarinnal

túrót kevertem ki joghurttal és ráfacsartam a citromlevét hátha..

forró tojáslevest ettem

törtkrumpli sajttal, sonkával és lecsós szelettel meg mustárral hátha kihozná, még vmi tippetek ha van megköszönném, mert muszáj holnapra jobban lennem de nagyon nagyon fáj...


2012. dec. 5. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tedd félre a fogyókúrát, első az egészség!

Ennyitől úgysem hízol meg.

2012. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gargarizálj sós vízzel, rágcsálj fokhagymát, sós-szódabikarbónás fürdő. Ezeket tudom javasolni kalóriamentesen. De ilyenkor tényleg félre lehet tenni a fogyókúrát. Jobbulást! :)
2012. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ha olyannyira fáj a torkod, akkor elmész az orvoshoz, és ír fel neked antibiotikumot, amitől valószínűleg nem fogsz meghízni. ha meg csak azért fáj a torkod hogy verbena cukorkát ehess nyugodt szívvel, akkor egyed, de nem hiszem attól meg fogsz gyógyulni.
2012. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Elsődlegesen a fogyásról:

Mert a zabkásád, banán, túró, joghurt, krumpli az fogyást segítő? A banánt leszámítva ezek még káros ételek is, nem hogy fogyás céljából nem eszünk ilyeneket, amúgy sem.


Torkodra kevés méz mehet, és ezzel is kevesebb szénhidrátot vinnél be mint a zabbal és a krumplival, és kevésbé hizlalna mint a túró, joghurt.


Érdemes teázni, melegítő hatású pl. gyömbér teát, lehet mézzel és narancslével forrón fogyasztani.

2-5g c-vitamint is nagyon ajánlott fogyasztani, valamint 5000-10 000 NE d3 vitamint.

Az ételeid melegítő hatásúak legyenek, hús, tojás, a zöldségek párolva nagyon jók.

2012. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg érdekes:D Félsz a verbena-tól, de eszel banánt, törtkrumplit:)

A banán és a törtkrumpli sokkal rosszabb a fogyókúra szempontjából, mint pár szem cukorka. Banán tele van káliummal és irdatlan magas a fruktóztartalma. Krumpliban ott a sok keményítő, amitől szintén minden, csak nem diétás. Érdekes diéta ez, hogy még joghurt is van benne:D

Ezek a kaják egyetlen diétás étrendbe sem férnek bele.

2012. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért a joghurt nagyon sok 'okos' étkezési ajánlásba belekerül. A mai divatos táplálkozásban a joghurtoknak előkelő helyük van. Nevetséges..


Folytatás: tehát melegítő ételek (fűszerek) zöldségek, húsok, sok tea és a vitaminok. Nem tudom hogy egy cukorkának lehet-e haszna.. gyógynövény tartalommal talán igen. Más részt a cukor kiváló tápanyag számos mikroba számára.. kórokozóknak is.


Ha már helyi kezelés akkor: természetes antibiotikumok (valaki írta a fokhagymát, és lehet találni más gyógynövényeket is, csak keresgélni kell a témában).

Pálinka is mehet, kis mennyiségben éppen csak hogy a tömény szesz lefertőtlenítse a torkod. Ez csíphet.

Viszonylag tömény sóoldattal is lehet gargalizálni, a tömény só is mikrobaellenes hatású, de az érzékeny torkot egy tömény sóoldattól.. lehet szépeket fulladozni, bár nyilván a kórokozóid is átélnék a csodás agóniát. Szóval csak óvatosan, és jobbulást!

2012. dec. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amikor már beteg az ember, lázas, stb, a népi gyógymódok helyett egy kevés gyógyszer többet ér, kevésbé terheli a szervezetet, mint egy elhúzódó betegség.
2012. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
neo citran...
2012. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Megjöttek a gyógyszer lobbisták is :(

[link]

2012. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Van egy jó "cukorka" Stormy a neve, papírzacskóban árulják, baromi erős és cukormentes, én ezt tolom. De jó az airwaves rágó is. Amúgy igen, sok-sok folyadék, C-vitamin. A láz ellen hűvös fürdő és alvás.
2012. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!