Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » De most komolyan? Mikor van...

Gyöngyii18 kérdése:

De most komolyan? Mikor van itt a gyerekvallalas ideje? 18 vagyok jelenleg alberletben lakom a baratommal (1,2honapja vagyunk egyutt) igazabol neki fontos a fontossagi sorrend. Eloszor jo munkahely, haz, auto.

Figyelt kérdés
szeretnem megkerdezni,ki hany evesen dontotte el hogy csaladot alapit?

2015. dec. 17. 13:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem lesz szerintem minden ideális, valami mindig lesz, ami jó lenne ha lenne még, vagy ilyenek, de örökké nem lehet várni :) "


az orokké és hogy valaki 18-19 évesen szul kozt van néhány év..


"a másik, sosem lesz szerintem minden ideális",- ha már legalább az iskolát befejezed, dolgozol néhány évet és a barátodnak is van munkája, illetve minimum kulonéltek albérletben, akkor lényegesen jobb helyzet, minthogy másnak a nyakára, munka, iskola nélkul..

2015. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%
Te így gondolod, mi meg máshogy :) Nem akarunk annyi pénzt kidobni albérletre, amikor itthon is lakhatunk, egy nagy házban, ahol ráadásul segítséget is kapok, ha valami baj lenne. És ez nem "másnak a nyakára", mert meg lett beszélve, sőt, anyukám kérdezte, hogy mikor jön már az unoka :) Mivel a szüleim elváltak, ezért neki is sokkal jobb, hogy nem költözünk el, mert így nincs egyedül. Szóval ez a helyzet mindenkinek jó.
2015. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
46%
Ámen, Maradjon is igy! :)
2015. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
8: örökké várni és iskolába szülni, anyukáékhoz...van közte néhány árnyalat ;) de semmi gond nincs ezzel, később ha már meg lesz az egzisztenciátok - legyen így - akkor örülni fogsz hogy fiatalos anyuka vagy. De van olyan ismerősöm aki most jár velem okjra 45 évesen mivel 20 évesen szült és most próbál szakmát csinálni...szóval azért nem az az ideális hogy suli előtt/helyett szülünk
2015. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
mielőtt azzal jönne bárki is hogy én mit keresek gyerekkel okj-n: van már egy főiskolám, 27 évesen szültem, ez egy baba melletti okj lesz pluszba.
2015. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én el sem tudtam volna képzelni, hogy szülőkkel egy háztartásban élve vállaljunk gyereket. Nekünk szükségünk van az önálló életre, a privát szférára, nyugira, ami aligha adatott volna meg egy szobában valamelyikünk szüleinek házában, így már megismerkedésünk előtt is mindketten külön éltünk tőlük. Számunkra a saját kocsi ugyancsak fontos a munka vagy éppen családlátogatás szempontjából. Emellett pedig kizárt volt, hogy szimplán gyes-re + csp-re vállajak gyereket, hiszen nem a forintokat szeretném számolni hónap végén, hanem én magam is igényt tartok egy életszínvonalra.
2015. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
csak szerintem a 8-as is annyira fiatal még, hogy fel sem tudja egyenlőre fogni, mivel jár egy baba...nem csak az hogy kelengye csomag meg pelenka havonta aztán kész..a taníttatás, utána elhelyezkedés a gyerek mellett, visszatérés a munkába, óvodai, iskolai kiadások, az egésznek a lélektani oldala - amennyire próbára teszi a nagymama-lánya viszonyt, épp annyira az apa-anya viszonyt, különösképpen ha apának egyszerre kell feldolgoznia hogy az anyósával lakik, hogy apuka és hogy főkereső lett egyben szerintem ez nagyon sok egy férfinak, az anyának meg amúgy is ott vannak a hormonok...8: szerintem ha megszületik a babátok, vár még rád némi meglepetés.
2015. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
26%
30 es minden meg volt, lakas, haz, auto, jo fizetes, stabil alap, 1 eve voltunk egyutt
2015. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekem ezek voltak a kritériumok: legalább 2 év együttélés, házasság mindenképp, biztos munkahely a gyedhez elegendő munkaidővel (min. 2 év, de inkább több). Apukának biztos munkahely, saját ingatlan és autó. Mikor mindez összejött 30 éves voltam, 31 évesen érkezett az első baba. (Az egyetemet persze befejeztem, meg a phd képzést is, de az a munkához volt előfeltétel.)
2015. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Sziasztok! koszonom a valaszotokat,megmondom ledobbentem hogy 19 hozzaszolast kaptam. 1ev 2honapja vagyunk egyutt amugy,latom sokan felre ertettetek de az en hibam nem irtam le rendesen. Paromnak van autoja,es mehetunk az anyukajahoz is. Én azt gondolom, hogy nem muszaly igy elore megvennni a baba dolgokat amikor megcsak tervezzuk. Mert mivan ha nem jon ossze? Szeret a parom,de nyilvan nekem is vannak ketsegeim az egeszrol. És mindenkeppen ugy szeretnek teherbe esni ha elotte dolgoztam x honapot.És most januarban koltozunk (elvileg) ha megkapjuk a tamogatast a gyamhivatalbol( igen enis gondozott voltam x evig,ezert is szeretnek csaladot,hogy megtudjam adni mind azt amit en akkor nem kaphattam meg.)
2015. dec. 17. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!