Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ettol rossz anya vagyok? Vagy...

Ettol rossz anya vagyok? Vagy szules utani depresszios?

Figyelt kérdés

Anyos paromat megkerdezte hogy nincs e szules utani depressziom, mert hamarosan 2 hos a babam es hogy mar leadtuk neki is 1-2 alkalommal meg anyaeknak is ha elmentunk valahova. Azt mondja o nem tudta volna anno leadni a gyerekeit es nem erti hogy en hogyan tudom, meg nem is telefonalok olyankor hogy mi ujsag a gyerekkel, igy jutott erre a kovetkeztetesre.

Tudom hogy sokan igy vannak ezzel, de ettol en akkor rossz vagy depresszios vagyok? Utobbit nem erzem hogy az lennek mert ha mar ugy erzem sok akkor kovetkezik be az hogy leadjuk es elmegyunk valahova. Mi megbeszeltuk ezt mielott megszuletett volna. Az hogy nem hivom nem tudom tenyleg biztos fura lehet mert tudom minden anyuka telefonalgat percenkent haza hogy mi van a gyerekkel megha a sarokra is ugrott ki kenyerert. En ugy erzem hogy ha elmegyek valahova akkor mar nagyon el akarok menni hogy legyen mas inger, nem gondolom h percenkent kene telefonalgatnom vagy egyaltalan telefonalgatni, hisz nagymamanal adtam le, annyira megbizok mindegyikbe miutan felneveltek 2-2 gyereket hogy nagy gond nem lehet, ha megis ugyis hivnak. Ha elmegyek valahova szoktam persze a fiamra gondolni de nem non-stop van az eszembe ugymond el tudom hatarolni magam. Ez olyan nagy gond?


2016. jan. 10. 09:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem jó, hogy nem hívogatod. Viszont durva, hogy 8 hét alatt már többször volt igényed, hogy külön legyél a babádtól, programra menj. Ha csak egy órát vagy pár percet hagyod magára, mert mondjuk a kutyáidról is gondoskodni kell belefér, de órákat kimaradni mert nem szórakoztat a gyermeked és a párod, elég rémes. Szerintem hiányzik a függetlenséged
2016. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%
Abszolut jól csinálod!Így nem is leszel depis!Én is itthon hagytam anyummal,az is kikapcsolódás,ha elmész a boltba egyedül nézelődni,vásárolni picit.Nem órákra gondolok,de én is szöktem és mondták is az itthoniak hogy menjek,menjek,majd vigyáznak rá.Soha semmi gond nem volt ebből.
2016. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%
Mindenki más, szerintem nincs ebben semmi furcsa, semmi abnormális. Az a lényeg, hogy amit a gyerekeddel töltesz idő, az minőségi idő legyen, a gyereked egy boldog, kiegyensúlyozott anyukát lásson. Ha ehhez az kell, hogy naponta/hetente pár órára kimozdulj, akkor azt tedd. Én sem tudnám elképzelni, hogy a nap 24 órájában a gyerekem lesem, és nem azért mert nem érdekel, hanem mert én nem szűnök meg létezni attól, még hogy gyermekem van, igényem van a mozgásra, a párommal töltött időre. Ettől még nem fog semmilyen hiányt szenvedni a gyerek.
2016. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Igen hianyzik a fuggetlensegem, de mint irtak minden ember mas, van aki szuletett anya aki a gyerekeiert el es ha megszuletik csak o letezik en ezt nem tudnam. Es nem azert mert nem szeretem. Azt gondolom ez egy regi szokas hogy ha babaja van az embernek ki se mozduljon mert egybol megszoljak. Es egybol szar anya. Azt en is ugy gondolom mint amit irtak is hogy jobb egy kiegyensulyozottabb anya mint egy otthon ulo idegileg teljesen kikeszult no. A szeretet nem abban nyilvanul meg hogy leadom e a gyerekem idonkent vagy sem. Szamomra abban ahogy banunk vele es viselkedunk, hogy meghalljuk majd a bajat es inkabb epito jellegu szulei leszunk mint mergezo tipusu ami rettento sokat art...

Ugy gondolom hogy attol hogy szultem egy gyereket jogom van nekem is sajat magammal vagy parommal toltott idore(ezt felejtik el sokan) fuggetlen a gyerek koratol, attol en meg szeretem es 1-1 kimozdulas utan feltoltodve mar masabb az ember is.

2016. jan. 10. 16:06
 15/17 anonim ***** válasza:
52%
Enyhén szólva korai volt a gyerek még neked.
2016. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%
Na jött a sok okos,pontozgat meg előadja,hű korai volt meg hù mit kèpzelsz. Kèrdező ezen az oldalon dokan az ember nyakànak ugranak,de ne foglalkozz velük mindent jòl csinâlsz hoszen az a lènyeg hogy a babànak kiegyensùlyozott anyukàja legyen,ès làssuk be aki a fenekèben van 3 èvig napi 24 òràban koràntsem lesz kiegyensùlyozott,semmi rossz nincs benne ha kicsit kiszellőzteted a fejed hiàba pici a baba attòl mèg jòl esik akàrcsak egy sètàròl van szò.
2016. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Joza ***** válasza:
100%
Az én anyósom szerint pedig én vagyok a depressziós, mivel nem hagyom nála :))Anyósoknak nem lehet megfelelni.
2016. júl. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!