Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegetáriánus baba? Miért nem...

Vegetáriánus baba? Miért nem támogat?

Figyelt kérdés
Vegaként akarom nevelni a gyerekem, most 1 éves. A férjemnek ezzel nincs baja, amíg itthon csinálom, de azt mondja, hogy ha elviszi majd valahova(vendégség, étterem...) ő majd nem fogja azt figyelni, hogy mit eszik. Mikor még a baba előtt beszéltünk erről, azt mondta, hogy nincs ezzel baja. Miért nem érti meg, hogy nem akarom, hogy halott állatot egyen? Így kb. nem merem egyedül elengedni majd vele sehova...
2016. ápr. 20. 22:13
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
77%
csak hadd vigye az apja, majd adnak neki élő állatot, csótányt például
2016. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Ti kényszerítitek rá a húst a gyerekeitekre (ha van)... Magától nem ölne állatot, csak megszokta az ember. Leemeli a tesco polcáról és kész. Bizonyított tény már, hogy egy normálisan összeállított vegán étrend egészséges minden életszakaszban (Amerikai Dietetikai Társaság mondjuk, meg még elég sokan kimondták már).


A kérdés nem erre irányult... Nem elvből tagadja meg a férjem ezt, szimplán lustaságból.

2016. ápr. 20. 22:40
 13/38 anonim ***** válasza:
82%

"Magától nem ölne állatot, csak megszokta az ember"


Hát pedig mi magunktól vágunk disznót minden évben, mert szeretjük a kolbászt, meg a sonkát.


Na jó. Hogy valami meggyőzőt is mondjak. Az evolúció során úgy alakult ki a fogazata az embernek, hogy MINDENEVŐ. Nem növényevő. Tehát hús is ugyanúgy része a táplálékunknak, mint a zöldség, vagy a gyümölcs.

2016. ápr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Ja mert csak a fogazat számít... [link]
2016. ápr. 20. 22:49
 15/38 anonim ***** válasza:
91%
Magától egy 1 éves a sárgarépa főzeléket sem készíti el, amilyen ügyefogyottka. Legalább tejet, tojást, néhány pucolt darált mandulát, diót adjál neki, ahhoz nem kell öldökölni.
2016. ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
92%

Magatol nem olne allatot? Ugy kezdtuk, h a ferfiak mammutot oltek, a nok bogyokat szedtek, az volt a desszert a mammutra. Az nem normalis, ahogy most az allatokat tartjak es az se vhol, h leemeljuk a polcrol foliazva. De az ember mindig is evett hust. Es abban biztos lehetsz, h a husevesenek nagyobb hagyomanyai vannak, mint a vegansagnak, mert a barlangban, ajto nelkul, tabortuz mellett, amikor meg nem a tesco polcrol kajaltak az emberek, kellett a tuleleshez a hidegben zsir, az energia, a melegito etelek. Hus nelkul kizarolag a modern kori ember tud eletben maradni.


A kerdesrol: a ferjed toleralja, h TE NEM adsz a gyerekednek hust. Ha nem vagy megrogzott, akkor te is tolerald, h O IGEN. Alkalomadtan. Ugyanannyira az o gyereke is mint a tied.

2016. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen táblázatot szerkesztek neked én is ellentétes adatokkal... Ez nekem nem egy hiteles forrás, de mindegy. Hagyjuk.


Csináld, ahogy akarod. SZegény gyerek...

2016. ápr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%

szerintem nem jó ötlet, hogy nem ritkán, vendégségben ehet húst a gyerek! mivel nem találkozik hússal, meg fogja viselni a szervezetét, sokként fog rá reagálni!

tessék otthon is adni neki húst, legalább halat heti 1x. nagyon fontos az idegrendszer fejlődéséhez!

ha te vega vagy, egészségedre, én se ettem sokáig húst, mindenkinek szíve joga így dönteni. de a gyerek is hagy döntsön maga! nekem minden vega ismerősöm adott húst a gyerekének (halat és csirkét) közösségbe kerülésig, utána a közösségben evett csak húst a gyerek. én ezzel nagyon egyetértek, amit te tervezel, azzal meg nagyon nem :(

2016. ápr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Eszter76 ***** válasza:
92%

Az unokatestvérem felesége és egész családja vega. A gyerekeket is úgy kezdte nevelni. A nagyobbik lánya sokszor sírt vendégségben, hogy húst szeretne enni... és a saját szememmel láttam, ahogy az anyja kicsavarja a kezéből. :-( Nem volt túl lélekemelő. :-( A lány most 19 éves és esze ágában sincs vegának lenni... minden alkalmat megkeresett már pici korában, hogy az anyja háta mögött egy kis húshoz jusson.


Az óvodában és az iskolában nem fog a gyereked vega menüt kapni, bármennyire szeretnéd.


Gondolkozz, mivel ártasz többet és kinek! A gyereknek nem lesz semmi baja a hústól - sőt. Ha tényleg ennyire komolyan veszed, akkor inkább magyarázd el neki majd akkor, amikor megérti - és akkor talán elvi alapon majd ő is vega lesz. Ha tiltod, pont az ellenkező hatást fogod elérni, mint az unokatestvérem felesége... ezt akarod?

2016. ápr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
84%

Rokonságomban van egy vegetáriánus anyuka, aki vegetáriánusnak akarta nevelni a gyerekeit. A nagyobbik kb. 3-4 éves korában, mikor a nagyszülőknél voltak vendégségben, rendszeresen kiosont a hűtőhöz, és tömött magába minden húst, amit csak talált. Néhány alkalom után az anyuka úgy döntött, otthon továbbra sem lesz hús, a többit meg rábízza a gyerekekre.

Ha vegának akarod nevelni a gyerekedet, szerintem nagyobb eséllyel lesz felnőttként vega, ha otthon nem adsz neki húst - feltéve ha a szükséges tápanyagokat tudod mással pótolni, de rábízod, hogy idegen helyen mit eszik és mit nem. Az oviban, iskolában úgyis kivitelezhetetlen a vega étrend.

A gyerek pedig ugyanúgy az apáé is, túlzásnak tartom azért nem engedni vele sehova, nehogy valami Neked nem tetszőt egyen.

2016. ápr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!