Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegetáriánus baba? Miért nem...

Vegetáriánus baba? Miért nem támogat?

Figyelt kérdés
Vegaként akarom nevelni a gyerekem, most 1 éves. A férjemnek ezzel nincs baja, amíg itthon csinálom, de azt mondja, hogy ha elviszi majd valahova(vendégség, étterem...) ő majd nem fogja azt figyelni, hogy mit eszik. Mikor még a baba előtt beszéltünk erről, azt mondta, hogy nincs ezzel baja. Miért nem érti meg, hogy nem akarom, hogy halott állatot egyen? Így kb. nem merem egyedül elengedni majd vele sehova...
2016. ápr. 20. 22:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
50%
Amikor egy kis élet megszületik, akkor mindenben te döntesz helyette, mert ő még semmire nem képes. Pl: kilyukasztatod a fülét, de honnan tudod, hogy ő akarta-e ezt, vagy megkereszteled, de honnan tudod, hogy vallásos akar-e lenni, és milyen vallású. Ez is egy döntés a kérdező részéről, pont olyan, amit nap, mint nap meghozunk bármivel kapcsolatban a kisbabánkkal. Szerintem sem jó egyébként ha nem eszik húst. Én eszem mindenféle húst, kivéve amikor egyben van az állat előttem és engem néz a szemével, pl: rák, malacsült. Az olyan fura, hogy akkor most kitépem a lábát és eszem. Ha el van készítve valahogy, pl: pörkölt, akkor nem jut eszembe maga az állat, de amikor ott van egyben a tányéromon és engem néz...kiráz a hideg...
2016. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
31%

Pont tegnap (?) jutott eszembe egy kérdés során ez a téma. Miszerint mit gondolok azokról, akik nem akarják szoptatni a babájukat, hanem inkább tápszert adnak neki.

a hangsúly azon van, hogy meg tudnák tenni, de elvből, kényelemből, hiúságból stb nem teszik.


szerintem ez is pont olyan.

azért, mert én meggyőződésből nem eszek húst, a gyerekemet nem foszthatom meg tőle...

2016. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
69%

Pont tegnap néztek a gyerekeim egy műsort, ott mondták, hogy az is eszik bogarat, aki nem akar, egy tábla csokiban átlagosan két pók van, és 15 borág maradványai. :)

De ha a nagyi főz befőttet, azt se adnám nyugodt szívvel vegának, mert lehet több hús van benne, mint egy éttermi levesben. (Kukacos, gyk.)

A tojás nem halott állat, csak egy szem petesejt, önmagában életképtelen. Azt se esztek?

És a tejjel mi a helyzet? Mert igaz nem ölik meg hozzá az állatot, csak elveszik a kisbabáját a tehéntől, hogy te idd meg az anyatejét, a bocibabát meg hamburgerként tálalják.


Szóval ha erkölcsi okokból nem eszel halott állatot, akkor tulajdonképpen egyszerűbb a Holdra költözni.


Nekem meg az a véleményem, hogy ti ezen igen gyorsan úgy össze fogtok veszni, hogy válás lesz a vége. Egyáltalán nem tudtok megegyezni egy ilyen nagyon fontos kérdésben, és ha ott tartasz, hogy félsz az apjára bízni a gyereket, mert nem hajlandó az elveid szerint élni, akkor már be is adhatod a válási papírokat.


Nem arról van szó, hogy allergiás a gyerek és kiütést fog tőle kapni, hascsikarása és hasmenése lesz, vagy rosszabb, hanem hogy ő hagyja a gyereket eldönteni, hogy akar-e vegán lenni, vagy sem. Ezzel semmi baj nincs.


De ha szerinted igen, akkor meg úgyis elváltok. És innentől egyedül úgy és azzal eteted a gyereked, amivel jól esik.

2016. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
65%
Azzal még nincs gond,bár nem előnyös ha húst nem adsz neki,de a hal,tojás,tejtermék nem marad ki az étrendjéből. Viszont ha jót akarsz neki akkor ne tilts tőle semmit majd később eldönti szeretne-e húst enni vagy sem.
2016. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
62%
A növénytermesztés is követel állatéleteket. Egyrészt erdőket tehetnek megművelhető földterületté, ami szintén állatok életeibe kerül, vagy a kártevők írtása (rovar, rágcsáló, nagyvad kilövése) mind a földművelés során, mind a tároláskor. Az a biztos amit az ember meg tud termelni, mert annak ismeri az eredetét.
2016. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Vilcsianyuja ***** válasza:
58%

Ha te elfogadtad a párod húsevőként és gyereket szültél neki (képzeld, a spermáját a szervezete halott állatok fehérjéjéből állította elő, fúj, a gyereked félig halott állatból van... bocs, ez ízléstelen, de nem tudok egyetérteni az életfelfogásoddal), akkor miért olyan nagy gond, hogy a fiának is fog adni húst, alkalomadtán? Ha a gyerek majd szívesen elfogadja, akkor legalább tudod, hogy nem elég neki a növényi fehérje, ha pedig épp az elképzeléseid szerint alakul ki az ízlésvilága, úgyse fogja szeretni.

De én se értem, hogy ekkora felfogásbéli különbséggel hogyan képzeli két ember, hogy közös gyerekvállalásba fog. Ez a "halott állatot ne egyen" egy felfogás, egy életszemlélet (azt is mondhatnám, hitvallás), aki ebben nem ért veled egyet, az nem lehet a társad egy életre.

2016. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem itt érdemes lenne elvonatkoztatni attól, hogy milyen étrendről van szó. Tekintve, hogy a WHO, ADA, és rengeteg más világszintű szervezet ill. több kutatás is megerősítette, hogy egy lakto-ovo vegetráriánus étrend teljesen megfelelő csecsemők, gyermekek számára is szerintem itt nincs miről vitatkozni. Vannak egyéni preferenciák, tévhitek, de erről minek itt tárgyalni, ha nem ez volt a kérdés?


A kérdés lényege az volt, hogy a kérdező és a férje a gyermekvállalás előtt megállapodtak azon, hogy milyen étrendet próbálnak majd bevezetni a születendő gyermeküknél, és mivel kölcsönösen megegyezésre jutottak akkoriban, feltételezhető, hogy mindketten egyetértettek a módszerrel.


A férj részéről unfair, hogy utólagosan megváltoztatja a nézőpontját egy ilyen kérdésben.


A kérdezőnek viszont az tudom tanácsolni, hogy ne tiltással neveljen, hanem szeretettel, megértéssel. Ha te mindent megteszel annak érdekében, hogy egy egészséges, toleráns étrendre neveled, akkor jól csinálod, de ennél többet nem tehetsz. Ha megismerkedik a hússal, majd eldönti, hogy ízlik-e neki. Ha az ízlésébe és az erkölcsi, etikai felfogásába belefér, akkor sajnos nem tehetsz semmit.


De tartsd a fejedben, hogy a gyerek világképét te, ti ketten formáljátok a férjeddel. Ha átadsz neki mindent, ami szerint te élsz, akkor van esélye, hogy követni fog téged - a gyerekek gyakran a szüleikről vesznek mintát. Ha nem érez így, akkor pedig hiába tiltanád 20 évig is, egyszer úgyis érvényesítené a saját akaratát.


A kényszerítés kérdésről pedig annyit, hogy a paleós azt kényszeríti, a vega amazt, a húst is fogyasztók pedig a húst. Mi a különbség? Én úgy nőttem fel, hogy tömték belém a húst, pedig nem akartam elfogyasztani, ellöktem. Ez ugyanolyan helytelen mentalitás, mint az, hogy nem ehet, ha azt kívánja.

Fel kellene már fogni, hogy minden szülő a saját preferenciája szerint neveli a gyereket, de egy bizonyos korban úgyis a gyerek akarata érvényesül, felesleges bármit is erőltetni!

2016. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
92%
Az utolsó nagyon igazat szólt. Az anyának és az apának is toleránsan kellene hozzáállnia, minden ellenkező esetben a gyerek szívja meg a sok vitát.
2016. ápr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!