Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegetáriánus baba? Miért nem...

Vegetáriánus baba? Miért nem támogat?

Figyelt kérdés
Vegaként akarom nevelni a gyerekem, most 1 éves. A férjemnek ezzel nincs baja, amíg itthon csinálom, de azt mondja, hogy ha elviszi majd valahova(vendégség, étterem...) ő majd nem fogja azt figyelni, hogy mit eszik. Mikor még a baba előtt beszéltünk erről, azt mondta, hogy nincs ezzel baja. Miért nem érti meg, hogy nem akarom, hogy halott állatot egyen? Így kb. nem merem egyedül elengedni majd vele sehova...
2016. ápr. 20. 22:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
31%

Ez még elég szolid, van, aki nyersvegánként neveli a gyerekét, s állítólag semmi baja.

Komplett népcsoportok élnek vegaként, ott sem kapnak a kicsik húst, ha jól tudom. Az ember szuper mindenevő, az inuit kicsik azt is kibírták, hogy növényt nem kaptak...


Érdekes lesz a hozzátáplálás, ha majd lesz gyermekem, mert tejet éppúgy nem fogok adni neki, mint húst... Persze minden tápanyagot megkap, amit kell s azért odáig még utánaolvasok a dolgoknak.

De hogy a húsban semmi nincs, amit másból ne kaphatna meg, az bizonyos, max. akkor, ha korán elmarad az anyatej s bizonyos ételeket még nem kaphat, ehhez nem értek, mert még nem érint.


A férjjel meg lehet próbálni beszélni, de nem várhatod el, hogy feltétlenül a te akaratodat vegye figyelembe, mégiscsak közös gyermek.


Ami a vegaságra kényszerítést illeti, a nem vegák pedig húsevésre kényszerítik a kicsit, aztán ott van a cukorevés és millió dolog. Amíg a kisgyerek csak azt eszi, amit kap (bár némi vétójoga van, de ez mégsem olyan szabad választás és döntés), addig bizony a szülő valamilyen étrendet "rákényszerít". Csak mert az ember mindenevő, még nem feltétlenül az a jó, ha mindent kap. Én pl. utáltam, hogy minden héten hús van, de 17 éves koromig nem lettem vega, mert akkoriban ez nem volt olyan elterjedt s egyszerűen nem jutott eszembe, hogy meg is tagadhatnám a húsevést, undorodni pedig nem undorodtam tőle. Persze előre nem tudhatjuk, mi passzol a kicsihez, nekem speciel nincs is bajom azzal, ha mindenfélét kap, csak minőségi legyen, pl. bolti húst inkább nem, kicsit érzékenyen érint az állatkínzás, no. A termelőiek sem tuti, hogy jók s általában ízetlenek is, a gyerek legalább valami jót kapjon, ha már meghalt egy állat és nagyobb az ökológiai lábnyoma.


De látod a többieket, kérdező, nem mindenki érti meg. Szomorú, ha családon belül sem, illetve nem tudjátok megbeszélni, hogy miért nem és kinek mi fontos és mire hajlandó... Én messziről nem látok bele, de ahogy nem kényszeríthetsz rá egy felnőttet egy bizonyos étkezésre, arra sem, hogy úgy viselkedjen, ahogy te tennéd, ha egyszer ő másképp gondolja. Valahogy közös nevezőn kellene lennetek a kicsi nevelése és táplálása terén, sok téma lesz még, ahol baj, ha nagyon eltér a véleményetek...

Én eleve nem tudnék a párommal élni, ha inkompatibilisek lennénk, s bár az étrendünk nem azonos, azért ilyen problémánk nem lenne.

2016. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
80%

"Vegaként akarom nevelni a gyerekem"


nekem feláll a hátamon a szőr! mi az, hogy akarod? szeretnéd, nem? aztán vagy sikerül vagy nem. a vegaság nem nevelés kérdése, vagy jó a szervezetének vagy nem, a gyerekek szervezete még pontosan tud kommunikálni, ha megeszi akkor kell a szervezetének, ha nem eszi meg (mennyi gyerek van aki nem hajlandó húst enni!) akkor nem kell neki!


és végül nem a te gyereked. a férjedé is, ő is ott volt mikor csináltátok és a leírásod alapján most is ott van és ő is hoz döntést! ha neked jogod van ahhoz, hogy otthon ne adj neki húst, akkor neki is joga van ahhoz, hogy vendégségben adjon!

mint ahogy ahhoz is joga van, hogy az engedélyed nélkül elvigye. ezt nem gondoltad komolyan, hogy tőled függ, hogy mehet-e a gyerekkel bárhova nélküled?!?


nem a tulajdonod a gyerkőc, jobb lenne ezzel tisztába lenni, mert így nagy bajok lesznek ha ennyire kisajátítod!

2016. ápr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
80%
Amugy egy kisgyereknek is van izlesvilaga. Tevedes, h teljes egeszeben azt eszi, amivel a szulo "tömi". Ez csak annyiban igaz, h a kodnyezete, tobbnyire a szulo ad ra lehetoseget, h az egyes elelmiszer felesegeket megkostolhassa. Aztan a gyerek dont. Meg fogsz lepodni, h milyen hamar. Es ugyanilyen gyorsan valtozik is, h mit preferal. A fiam ket es fel eves, te meg nem lattal ugy gyereket asztal verni muanyag evoeszkozzel, mint ahogy o kiabalt kedvenc vacsoram, az olivas ciabatta, padlizsankrem es bocskorpaprika felett, h " nem izlik nekem, kolbaszt akajok enni!!!". Egy falatot se evett. Mire en: oke, adok kolbaszt helyette. " Sutve kerem" - mondja o. A gyerekek igenis tudjak, h mit akarnak.
2016. ápr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon igaz, 23-as! A most 3 éves fiam ezelőtt félévvel még tömte magába a húst, ma pedig ki lehet üldözni a világból egy jó kis melle húsával. Hatalmasat változott az ízlése. Megteheti, hiszen semmit nem erőltetünk, soha nem is tettük. Megkínáltuk anno husival, imádta. Ma megkínáltam sült csirkével, pfujjolva ellökte. Helyette céklát evett, amit én a husi mellé szántam.

A kislányom ellenben tömi magába a húst, Ő pedig desszertet nem kért. Köszöni szépen, nem kell Neki az édesség. Semmit nem erőszakolok Rájuk, sőt! Kíváncsian figyelem, hogy hogyan alakul az ízlésük.

Kérdező! Szuverén embereket nevelünk! A gyermekeink önálló személyiséggel, ízlésvilággal rendelkező emberek. Hogyan gondolod, hogy jogodban áll ilyen durván beavatkozni az ő kis életébe? Megérdemelnéd, hogy letoljanak a torkodon egy jó kis mézes-mustáros csirkét /ajaj, még a végén ízlene/.

Száz szónak is egy a vége: a gyermekednek arra van szüksége, hogy megismerhesse az őt körülvevő világot annak minden ízével, illatával, színével stb. együtt. Neked csak a lehetőséget kell megadnod neki, nem kell erőltetned semmit. Majd ő dönt. Ha ilyen durván beavatkozol az életébe, ne csodálkozz azon, ha már ovis korában titkolózni fog előtted, zugevő lesz, aki éjjel a hűtőt bújja egy szelet sonkáért! Sőt, a további bizalmi kapcsolatot is megölhetet ezzel a fafejűségeddel.

2016. ápr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek a többséggel, te eldöntheted a saját étrended, max. rákban halsz meg szívroham helyett (vega étrend hajlamosít rá), de a gyerekkel mindenféle kaját meg kell ismertetni és majd választ, mit eszik meg, mit nem.
2016. ápr. 21. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
71%
Nem eszem húst, nem is mondanám magam igazi vegánnak mert pl a hamburgert szeretem :D nem a hülye agyamból pattant ki,anyuék szerint 2 éves korom óta nem fogadtam el.Most se tudnék megenni egy pörköltet, vagy rántott húst, de a fiamnak biztos nem mondanám soha hogy ő sem egyen! Nevelni kell a gyereket az tény,de azt már hadd ő döntse el mit eszik. Simán megcsinálom neki ha kéri, azért mert én nem szeretem nem fogom rá erőszakolni hogy ő se egye!
2016. ápr. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
41%

Persze hogy hajlamosít a rákra,mivel vegyszerrel kezelik a növényeket.Ellenben az állat nincs lepermetezve,és képes lebontani méreganyagokat az ő,ahogy az ember szervezete is,mig a növény levelén minden megmarad.És a bio gazoknál is el lehet gondolodni,ha elvileg nincs permetezve,miért nincs rajta semmi göcsört,lyuk,amit bogár rágott stb.

A gyereknek MINDENT adni kell,hogy kialakulhasson a saját ízlése. Én családomban pl a spenótot senki nem szereti,a lányom mégis kapott kicsiként. Már saját ízlése van.Húsból rántott csirke,sült csirke mehet,darálthúsból spagetti, sült hús már nem pl,ai sertés.

Az tény,a mai ember gyomra már nem képes úgy emészteni,mint régen az ősemberek,de manapság nem a hús,hanem pont a tejtermékek okoznak gondot. Vagy ott van pl kukorica,amit ember nem is tud megemészteni,ahogy a borsó héját se,mégis esszük. Hús allergia is csak állatoknál van (csirkehús allergia kutyáknál pl),ellenben növényekre annál inkább allergiásak az emberek.

Volt főnököm eszik mindent,de a párja vega.Hát nem tudom csinál-e bármi húsételt a párjának,de benn a melóhelyen mindig húsos ebédet vesz,de mellé salátát is eszik pl. Amúgy az is köztudott,pl a saláta tartalmazza a legtöbb méreganyagot.

2016. ápr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
59%

Most attól függetlenül, hogy mit gondolok a vegaságról.


A kérdező azt kérdezte, miért nem érti meg a férje, hogy hogy szeretné(k!) nevelni a kicsit. Sőt, a férj a gyerekvállalás ELŐTT már beleegyezett, nem volt ezzel baja. A kérdező vega, szóval az ő férje járna olyan nővel, aki vega, tehát az a komment is értelmetlen, hogy ki nem járnak ilyennel.


Mivel a kérdező szerint a férje csupán lusta ehhez, így ezt a lustaságot és nemtörődömséget kell kezelni, a férfi ugyanis nem elvből ellenzi, csak neki ez teher. Vagy, ha elengeded őket együtt, akkor pedig belenyugodni, hogy a gyerek olyankor eszik húst. (A vega barátnőm kisfia pl. eszik húst a nagyszülőknél, a barátnőm feladta a küzdelmet velük.)

2016. ápr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
52%

a halott növény miért jobb, mint a halott állat? a növény még elmenekülni sem tud :o


megértem férjed, hogy nem támogat, én még otthon a 4 fal között sem tenném.

2016. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
55%

Nos, szerintem a létező leghülyébb megoldást választottátok a férjeddel, amit a gyerek fog megszívni és nem elsősorban azért, mert nem ehet húst.

A férjed már bocsi, de hogy lehet ilyen balfék? Belement ebbe a gyerek előtt. Szerintem igazából fogalma nem volt mire bólint rá, nem tudta mit jelent ez a táplálkozás, életmód. Mert abból hogy azt mondta itthon csinálhatod, de máshol ő ad neki, abból nekem az jön le, hogy nem. Azért valljuk be a legtöbb apának fogalma nincs a hozzátáplálásról, sőt sok anyukának se eleinte. Az a baj, hogy ezt nem tisztáztátok rendesen. Szerinte nincs azzal semmi ha elviszi valahova és kap húst, szerinted meg ez felér a halottgyalázással és inkább magadhoz kötnéd a gyereket.

Érdekes számomra, hogy ez nem lett rendesen tisztázva. Akkor el lehetett volna dönteni hogy kell-e ez neked ez az idegeskedés, hogy mikor eszik a gyerek húst az apjával.

Ő vega egyébként? Ha nem, hogy tudtok egyáltalán együtt élni a mindennapokban? Hogy tudsz együtt élni egy húsevővel? Ha vega lenne gondolom ő sem akarna neki húst adni máshol.

Mindent összevetve szerintem ezt akkor baltáztátok el, mikor nem döntöttétek el világosan, hogy ki mit vár a másiktól a jövőben. A vegáság egy életforma, a húsevés is, ragaszkodhat mindkét fél az elveihez, csak akkor nem értem hogy tudtok együtt élni konfliktus mentesen, ha senki se mond le róla. A gyerek fogja megszívni, ha kap húst, ha nem, mert nem fog neki hiányozni a balhé a szülők közt, meg ha hazajön az apjával valahonnan az anyja az ajtóban lerohanja, hogy ettél-e húst fiam.

2016. ápr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!