Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elindulnál zsíros, korpás...

Elindulnál zsíros, korpás hajjal sétálni a babával vagy a játszótérre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, tényleg nincs időd megmosni, mert mondjuk combig ér, a gyerek nem alszik nappal és/vagy önromboló korban van... ha beviszed magaddal a fürdőbe, akkor is hányásig ordítja magát, ha nem veszed fel...

És előző este még úgy ítélted meg, hogy 1 napig még vállalható lesz a fejed, közben mégse...


A lényeg: ne az legyen most a válasz, hogy "előbb megmosom". Legyen képzelőerőd: lehetetlen megmosnod, mert csőtörés miatt el is zárták a vizet, az ásványvíz pedig kevés.


Mit tennél?

Mi a fontosabb: kivinni a gyereket vagy hogy hogy látnak mások?


Tényleg érdekel. Annyira könnyen "leigénytelenezik" egymást az emberek, közben rögtön "sz.ranya" is vagy, ha ezért otthon maradsz.


2016. máj. 19. 08:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
80%
Engem nem érdekelnek mások. De egyáltalán. Úgy élem az életem, ahogy akarom. És ha épp ennyire el vagyok havazva, akkor el vagyok havazva. Mitől leszek én több vagy kevesebb attól, hogy Mariskának tetszik vagy nem tetszik a hajam? Miért lenne hatása az életemre annak, hogy szerinte igénytelen vagyok? Én tudom, hogy ki vagyok, milyen ember vagyok és megteszem, ami tőlem telik. És nekem ennyi elég.
2016. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
85%
Baseball sapit szoktam tenni, vagy egy fejtetőn viselt napszemcsi is segít, ha nem vagyok teljesen elégedett a hajammal.
2016. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
85%
Szorosan osszefognam a fejtetőn és befonnam, a sétát valasztanam.
2016. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
95%

Voltam hasonló szituban, és igen, elindulnék, de azért valami félmegoldást kitalálnék: konty, akármi.


Kisvárosban élek, annak is falusias szegletében. Itt mindenki melegítőben jár át a kisboltba, a játszótérre sem öltöznek ki az anyukák, szerencsésnek mondhatom magam, mert ezen a szinten nem érzékelem a versengést, egymás megszólását. Mindenkinél van egy minimum, amit elvár magától, hogy nagyjából jól érezze magát a bőrében, ez a minimum esetleg változik, amikor gyerekünk születik, de lehet, hogy nem, ezt igyekszem tartani a legrosszabb napokon is.

2016. máj. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
40%
Én nem vinném ki így. Összefogva is látszik. Ha valami esztétikai okom lenne, akkor oké, de ez ápolatlanság. Mintha koszos lenne a körmöd, vagy izzadtságszagod lenne, csak feltűnőbb. Foglalkoztasd a gyereket bent.
2016. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
73%

Koszos körömmel nem mész el homokozni, kedves Utolsó válaszoló?


Tényleg ápolatlanság, de kell hogy legyen valami túlélési stratégia az ilyen esetekre is... mondjuk én a jól vágott, nem túl hosszú frizurában hiszek, ami ha nem is tökéletes mosatlanul, de sokkal vállalhatóbb sokszor, mint a zsíros hosszú haj...

2016. máj. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
78%

Ohh, kérem! Simán nem érdekelne.

Gyorsan zsírosodó hajam van (2-3 nap), mindig van itthon szárazsampon, amit 2 mosás között használhatok. Sötét a hajam és mégis jó.

Ráadásul korpásodik is. Hajmosás után 2-3 nappal.Gyerek előtt is ilyan volt, tizenéve küzdök s problémával, hajszeszt használok.

Szépen kifésülöm a korpát, hazsnálom a szárazsampont és irány sétálni!

Pont lesz*rom, hogy erről ki mit gondol. :)

2016. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként régebben én is jártam úgy, hogy este még tök jó volt a hajam, reggel felébredve kócosan sem láttam zsírosnak, de amikor kifésültem, borzalmas lett, vagyis akkor látszott csak, milyen zsíros, lapos. Azóta nem a hajam nézem esténként, hanem a naptárt, és x naponta megmosom este, akármilyennek látom.
2016. máj. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Jó sok komment.


28, alapvetően tényleg jó stratégia az ilyen helyzetek megelőzésére, de már jártam úgy, hogy samponváltás bekavart és sokkal hamarabb mosni kellett, mint a megszokott. Illetve nálam jellemző, hogy az évszakváltástól (melegebb idő) is megbolondul a hajam, pl: egyik napról a másikra korpas lesz.


Egyébként jókat írtok, én gyerek óta befonva hordom, úgy is kevésbé látszik, ha épp nem teljesen friss és azt is megerősíthetem, hogy minél hosszabb, annál kevésbé látszik a haj hosszán (inkább csak a fejtetőn), jobban lehet trükközni, mint egy rövid hajjal (cserébe ezt nem lehet pillanatok alatt megmosni - nekem konkrétan tényleg combig ér - egyesek szerint már eleve ez a hossz igénytelen).

2016. máj. 19. 11:17
 30/43 anonim ***** válasza:
59%

Én mondjuk levágattam a hajam emiatt is, mert amikor hosszú volt, 2 naponta vállalhatatlanul nézett ki, olyan zsíros volt. Most állig érő, fazonra van vágva, kicsit feltúrom az ujjammal, lakkot nyomok rá és kész is van. Nem lapul a fejemre, emiatt kevésbé zsírosodik, simán kibír 4 napot is.

Ha zsíros lenne a hajam, akkor is levinném a gyereket, sok megoldás lehet:

* Szárazsampon - van sötét hajra való is (pl Balea)

* Sapi

* Összekötném copfba, ha rásimul a fejre, akkor elég nehéz messziről megmondani, hogy zsíros-s

2016. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!